Pavel Hokynek: Momentky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Pavel Hokynek: Momentky

P Hokynek

5. června 2014, 23.45 | Právě začíná zajímavá výstava fotografií Pavla Hokynka a jistě potěší i inspiruje fanoušky fotografií. Přijďte se podívat na tvorbu tohoto fotografa do galerie FotoGrafic..........

Téměř výhradním tématem fotografií Pavla Hokynka jsou lidé ve svém biotopu - velkoměstě a přilehlých prostorech, místech nepředvídatelných setkání a situací, zabydlených pestrou škálou lidských typů.

 

Hokynkovy postavy jsou obtékány městem, jejich svět pohlcují skvrny měnící realitu na abstraktní plochy, toky světla a energie míst. Tekutost obrazu dynamizuje prostor, izoluje postavy od okolní skutečnosti, uzavírá je do samoty. Intuitivní výtvarnou manipulací - rozmýváním bělícími roztoky, muchláním, škrabáním, zamazáváním a vícenásobnou expozicí (slovy autora „dílčí likvidací") - černobílých snímků v temné komoře dosahuje Hokynek zneklidňujícího, dvojznačného efektu: zásahy mohou evokovat až religiózní prozáření prostorů a lidí, jindy asociují až určitou upatlanost a omšelost městských zákoutí, působí jako hmota skapávající na osamělé bloudící postavy. Kromě cyklu fotografií z kinofilmových negativů interpretovaných v procesu vyvolávání jsou do výstavy začleněny autorovy excentrické, kolážovité tisky z laciné tiskárny, doplněné útržky textů z internetového zpravodajství. Soubor, dávající podobný pocit mírně vyšinutého a zároveň fascinujícího světa, pracuje s mediální konstrukcí skutečnosti a s efemérností internetových zpráv, postavených na předsudcích a stereotypech.


Pavel Hokynek (*1943) se od sedmdesátých let věnuje umělecké a portrétní fotografii, od roku 1997 pracuje s originální autorskou manipulací fotografických záběrů. Na svých snímcích zachycuje především nenápadné prostory a okrajová dění Prahy a Londýna, dvou měst, které stojí dlouhodobě ve středu jeho zájmu.

 

Od 6. května 2014
Do 15. června 2014
Galerie Galerie FotoGrafic
Adresa Stříbrná 2
Praha - Staré město
Otevřeno

 

Denně / 12 - 19 hod

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: