S kůží na trh – program online - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

S kůží na trh – program online

26. listopadu 2020, 10.05 | Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě ULTRASUPERNATURAL


role „umělec“

 

Co to znamená jít „s kůží na trh“? Jakou roli hraje odvaha a schopnost jít vlastní cestou při jakékoli tvorbě? Díla umělců, spisovatelů, skladatelů a dalších nás často zvou do jejich vlastních příběhů a autenticita je oceňována, ať už zprostředkovává krásu, radost, nebo zoufalství. Reakce sice může trvat a být hodně rozdílná, ale originální tvůrce jde vždy s kůží na trh.

 

 

Výstava Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu. Vypráví životní příběh umělců a posledního papuánského domorodého kmene Yali Mek, který autoři navštívili od roku 1997 celkem 11x. Od začátku nechtěli být pouze turisty a zkoumání přenesli do kreseb, videí, objektů, fotografií i monumentálních soch, které se staly součástí dalšího poznávání se. Plnili tak přání svá i původně kanibalských kmenů. Jak může říkat název výstavy, „Neobyčejně nadpřirozený“, dlouhodobý vztah vedl k vědomí zcela odlišného vnímání světa, prostředí i duchovna. A právě jinakost, její hodnota i ztráta, je jedním z důležitých motivů výstavy a programu.

Vzdělávací program obsahuje různé aktivity, diskuse a kvalitní záznamy výstavy s komentářem umělců – vše se závěrečnou reflexí. Jednotlivé části programu jsou přirozeně vyváženy a přizpůsobeny věku skupiny.

 

Adresa: LIVE stream

Termín: 15.11.2020 až 31.12.2020

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: