Šimon Vejvančický: Industriální Kladno - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Šimon Vejvančický: Industriální Kladno

Šimon Vejvančický - Industriální Kladno

18. září 2014, 09.01 | Nenechte si ujít výstavu fotografií kladenského fotografa Šimona Vejvančického, jehož není ve světě instantní fotografie neznámé. Byl totiž jedním z těch, kteří byli uchváceni již prvními exempláři filmů Impossible, tehdy naprosto nespolehlivých, nestálých a nevyzpytatelných materiálů, na které jste skutečně museli mít tu pravou dobrodružnou povahu.

A právě na ně, respektive na filmy PUSH!, nafotil velké série velmi povedených fotografií z industriálního prostředí bývalé Poldi Kladno. Fotografie zaznamenaly úspěch, byly otištěny v instantním čísle časopisu Temnokomorník a věnovali jsme se jim i na blogu PolaroidLove. Nicméně Šimon byl kombinací Polaroidu a opuštěných továren v dezolátním stavu tak nadšený, že pokračoval dále a nyní v Polagraphu představuje sérii fotografií pořízených Polaroidem formátu 4x5 palců.

 

Dříve velmi používaný profesionální formát je dnes již skutečně fajnšmekrovskou záležitostí. Filmy jsou velmi těžko k sehnání, stejně jako potřebná Polaroid kazeta, zatímco fotoaparáty jsou k dispozici za nemalé částky. Kouzlo tohoto formátu ale spočívá nejenom v jeho velikosti, ale také v kresbě profesionální techniky a objektivů, jež se na takto velkém formátu skvěle projeví.

Šimon se ale rozhodl vydat ještě dále, a tak fotky ze své sbírky Polaroidů skenuje a tiskne jako zvětšeniny. Představte si tedy fotky z expirovaných velkoformátových Polaroidů zvětšené na formát 100x100cm, na němž můžete kromě fantastické mizející architektury, která defakto dala vyrůst městu Kladnu, vidět i detaily kresby pozapomenutého materiálu Polaroid 4x5 palců.

 

Výstava se koná od 3.9. do 31.10.2014

Místo konání: Galerie Polagraph

Adresa: Husinecká 14, Praha 3

Otevírací doba: Po - Pá: 12:30 - 18:30

 

Zdroj:  Galerie Polagraph  www.polagraph.cz

 

 

Zdroj: www.polagraph.cz

Šimon Vejvančický - Industriální Kladno

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: