Vladimír Birgus - Fotografie 1972–2014 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Vladimír Birgus - Fotografie 1972–2014

V Birgus

5. června 2014, 23.32 | Zveme čtenáře na krásnou výstavu fotografií Vladimíra Birguse, která při přílěžitosti životního jubilea autora probíhá v Muzeu moderního umění v Olomouci.

Vladimír Birgus (*1954) patří již několik let k významným osobnostem české i evropské fotografie. Na tomto poli zastává hned několik náročných rolí. Od fotografa a publicisty až po historika fotografie a pedagoga. S jeho jménem je také spjata řada výstavních akcí, především pak souhrnná přehlídka Česká fotografie 20. století, objevná a sumarizující výstava označovaná za fotografickou výstavu století. Nejen díky této přehlídce se Birgusovi podařilo prosadit řadu českých fotografů v zahraničí. 

Birgus je ale také sám aktivním fotografem. V kategorii dokumentárního žánru dosáhl mezinárodního renomé, má za sebou několik stovek domácích i zahraničních vystoupení. Od konce sedmdesátých let systematicky rozšiřuje cyklus fotografií Cosi nevyslovitelného, ve kterém organicky propojuje prvky sociologického dokumentu se subjektivním pohledem. Své fotografie navíc rozšiřuje o řadu vizuálních symbolů a znaků, jejichž psychologický a emotivní význam podtrhuje symbolicky použitou barevností fotografie. Výstava je pořádána k významnému životnímu jubileu autora.

 

Výstava se koná v termínu 15. 5. - 14. 9. 2014   

Výstava je umístěna v Muzeu moderního umění v Olomouci - Salon, Kabinet

V Birgus

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: