Vlastimil Bečvář: Pozdní sběr 2014 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Vlastimil Bečvář: Pozdní sběr 2014

FB

8. května 2014, 10.14 | Dne 13.5.2014 bude slavnostně zahájena unikátní výstava fotografií Vlastimila Bečváře - Pozdní sběr 2014

Když jsem víc jak před padesáti lety pověsil svůj první fotoaparát kolem krku, asi jsem už podvědomě tušil, že největší síla fotografie patrně nespočívá v uměle naaranžovaném zátiší, ale v zachycování nezachytitelného.
V uchopení ubíhajícího času, v polapení chvíle, která se již nikdy nebude opakovat.

Po studiu v letech 1985 - 1989 jsem absolvoval Institut výtvarné fotografie ( IVF ), posléze v roce 1990 se IVF začlenil pod filozoficko-přírodovědeckou fakultu Slezské univerzity v Opavě pod současným názvem Institut tvůrčí fotografie.

Největší fotografický "úspěch"? V roce 2007 jsem v konkurenci 228 fotografů z Česka a Slovenska a 3.104 snímků, uspěl v prestižní Czech Press Photo v kategorii Lidé, o nichž se mluví. Porota vybrala mou fotografii pro výstavu pětiset fotek na Staroměstské radnici v Praze. Má reportážní fotografie zachytila primátora Juraje Thomu, na níž mu doslova lezou oči z důlků, když se dívá na Václava Klause. Pokud fotím lidi, snažím se do fotek dostat dvojsmysl a humor.
U této fotografie mi to vyšlo dokonale. Čekal jsem, jak pan Thoma zareaguje, jestli na mne nepošle strážníky, aby mne hlídali, jak parkuji. Dopadlo to dobře. K  Vánocům 2008 dostal pan Thoma mou zarámovanou fotografii jako dárek od manželky. A na víc s osobním věnováním prezidenta republiky, které jsem zprostředkoval a zařídil. Pro mne je tato fotografie vzácná, není náhodná, viděl jsem, jak se primátor špulí a zvedá obočí. Je to zachycený okamžik. Myslím, že je vzácná i pro pana Thomu, prý ji měl pověšenu ve své kanceláři na radnici.

 

Zdroj: galerie NAHOŘE

Zdroj: http://ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz/akce-kalendar/poradatele/galerie-nahore

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: