Panasonic v blízké budoucnosti uvede 3D objektiv pro M.F.T. fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Panasonic v blízké budoucnosti uvede 3D objektiv pro M.F.T. fotoaparáty

3. srpna 2010, 00.00 | Panasonic se chystá uvést první výměnný 3D objektiv určený pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Více viz náš článek.

Zřejmě se pomalu schyluje k dalšímu rozmachu 3D technologie v oblasti digitálních fotoaparátů. Dosavadním průkopníkem byla v tomto směru společnost Fujifilm, která sestrojila koncept kompaktu FinePix Real 3D umožnující pomocí dvojitého objektivu zhotovovat třírozměrné fotografie. Nyní to vypadá, že i Panasonic začíná výrazně koketovat s 3D technologií, neboť na internetu pronikly informace zvěstující, že jmenovaný výrobce chystá v blízké budoucnosti uvést první 3D objektiv určený pro Micro Four Thirds fotoaparáty.

Zamýšlené uvedení 3D objektivu pro platformu Lumix G Micro Systém nezrcadlovek není koneckonců žádným překvapením, neboť Panasonic již před několika dny představil první 3D videokameru HDC-SDT750 na světě, která je určená pro širší veřejnost. Tato videokamera disponuje stereo objektivem Leica Dicomar s 12x zoomem, který se skládá ze dvou identických skel, jež se nalézají těsně u sebe.

Panasonic 3D videokamera HDC-SDT750, která disponuje speciální stereo objektivem Leica Dicomar s 12x zoomem

Na obdobném principu budou patrně založené 3D objektivy pro Panasonic M.F.T. fotoaparáty, jak napovídá pohled na níže uvedený produktový snímek. Ten zobrazuje 3D objektiv jako tenké pancake sklo s dvěma čočkami, jež jsou obě přikryty jedním optickým elementem. Díky tomu přístroj bude moci zhotovit dvě stereo fotografie, které poté pomocí speciálních algorytmů prolne v jeden výsledný snímek. Otázkou ovšem zůstává, jak se Panasonic v praxi dokáže vypořádat například s tiskem 3D fotografií tak, aby byl zachován jejich trojrozměrný efekt viděný na elektronických monitorech.

M.F.T. Fotoaparát Panasonic Lumix G2 a prototyp 3D objektivu

Přesný časový termín uvedení 3D objektivů pro Panasonic M.F.T. fotoaparáty zatím nebyl uveden, nicméně je pravděpodobné, že by se tato skla mohla objevit ještě v rámci letošního roku. Více informací o projektu 3D objektivů pro M.F.T. můžete najít v tiskové zprávě Panasonic.

Zdroje: Photographyblog.com a Ubergizmo.com

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: