Jak vybrat - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Jak vybrat

Phottix Atlas II: test dálkového odpalovače

23. dubna 2014, 22.02 | Společnost Phottix nyní nabízí novou - II. Generaci bezdrátového odpalování Atlas. Zařízení umožňuje dálkové odpalování zábleskových světel či externích systémových fotografických blesků, disponuje dlouhým dosahem, spolehlivostí, nízkou spotřebou i množstvím přídavných funkcí. Systém pracuje na bázi radiových vln na frekvenci 2,4 Ghz. Oproti starším verzím Phottixů, zde výrobce zapracoval na dosahu – který je více než dvojnásobný a také přibyla funkce WRS. Navíc nový Phottix je také více univerzálním zařízením...

 

 

 

Fotografie: Jak s nimi naložit

12. března 2014, 23.33 | Každý z nás pravidelně řeší obligátní (téměř) nerudovské dilema: “Kam s nimi?”. S čím?! No s našimi fotografiemi, pochopitelně! Způsobů, jak uchovat naše digitální snímky je mnoho. Někdo pouze zálohuje, jiný využívá k uchování dat internet a někteří (ti nejchytřejší z nás) své fotografie tisknou!

 

 

 

Fotografické filtry: rozdělení a jak na výběr

5. února 2014, 10.23 | Fotografické filtry se vždy používali, používají a používat se budou. Neodiskutovatelnou roli měly samozřejmě v době klasického kinofilmu – kde se vedle šedých a přechodových filtrů hojně užívaly filtry barevné. Ty však dnes - v době digitální fotografie - jaksi postrádají smysl, neboť barevnost scény snadno a rychle ovlivníme vyvážením bílé (WB / white balance). Ať již před focením nebo následným zpracováním RAW formátu.

 

 

 

Jak vybrat správný objektiv pro svou DSLR?

2. února 2012, 00.00 | Otázka výběru toho "správného" objektivu je jedním z nejfrekventovanějších dotazů, směřujících ať už na naší redakci tak i v rámci kurzů IDIFu. Jaký objektiv koupit? Nebo naopak - na co si u objektivů dávat pozor a proč? Stejně tak je dnes již téměř klišé dotaz: je vůbec k něčemu základní (setový) objektiv? Odpovědět na tyto otázky není snadné a už vůbec ne jednoznačné. Správný výběr objektivu je indivuduální záležitostí a závisí na mnoha faktorech! My jsme se zaměřili na ty nejdůležitější.

 

 

 

Polemika: Jaký fotoaparát pro začínajícího fotografa?

17. září 2010, 00.00 | Když člověk fotografuje delší dobu, postupně si najde typ fotoaparátu, který mu nejvíce vyhovuje a je nejblíže jeho potřebám. Jak ale vybrat fotoaparát v okamžiku, kdy začínáte? Udělali jsme malý průzkum, ve kterém jsme srovnávali subjektivní pocity začátečníků používajících kompakt, ultrazoom a zrcadlovku.

 

 

 

IDIF Openhouse: Nové přednášky!

9. prosince 2008, 00.00 | V předvánočním shonu pro Vás Institut digitální fotografie připravil Večer otevřených dveří tak, aby si na něj mohl najít čas opravdu každý! Těšit se můžete na bohatý doprovodný program i několik cenových (vánočních) akcí. Pro velký zájem a rychlé zaplnění všech přednášek, jsme pro vás připravili 3 další bloky, které začínají od 21. hodiny. Neváhejte a registrujte se HNED!

 

 

 

Digiforum přichází: již ZÍTRA!

20. října 2008, 00.00 | Digiforum je tady! Již zítra se otevřou brány hotelu Clarion, kde v 9:00 odstartuje svátek fotografie - tentokrát s magickou třináctkou v názvu! Toto číslo pro nás nebude v žádném případě nešťastným, právě naopak. Těšit se můžete na spoustu novinek, např. na nové prostory, nová témata, nové workshopy nebo také digitální video!

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 4. díl - DSLR zrcadlovky

5. prosince 2007, 00.00 | V předchozích dílech jsme se věnovali výběru kompaktů a EVF elektronických zrcadlovek. Dnes si nastíníme základní kritéria pro výběr digitální DSLR zrcadlovky. Zde je problém o to složitější, že si nevybíráme pouze jeden model fotoaparátu, ale také budoucí dokoupitelné příslušenství, jako jsou objektivy nebo externí blesky.

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 3. díl - EVF fotoaparáty

3. prosince 2007, 00.00 | Předchozí díl se věnoval kompaktům, dnes si nastíníme, jaké důležité parametry bychom měli sledovat u EVF elektronický zrcadlovek. Je nutně důležitý stabilizátor, nebo se obejdeme i bez něj? Proč hledat přístroj s manuálním zoomováním? To se dozvíte v dnešním článku.

 

 

 

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 2. díl - Kompakty

30. listopadu 2007, 00.00 | Úvodní díl našeho seriálu o výběru digitálního fotoaparátu jsme věnovali základnímu rozřazení fotoaparátů do jednotlivých kategorií. Nyní se budeme věnovat podrobněji kategorii kompaktů. Pokusíme se sestavit žebříček vlastností, podle kterých se při nákupu rozhodovat. Je opravdu nejdůležitější rozlišení, jak by to mohlo vypadat podle marketingu prodejců, nebo hrají významnější roli i jiné parametry? Toto jsou otázky, na které budeme hledat odpovědi.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: