CES 2012: Corel koupil Bible Labs - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

CES 2012: Corel koupil Bible Labs

Corel AfterShot

11. ledna 2012, 00.00 | Kanadská společnost Corel odkoupila Bible Labs, tvůrce oblíbeného RAW konvertoru. Jeho aktuální verze 5.2.3 je tudíž poslední svého druhu a Corel začleňuje tento produkt do svého portfolia pod názvem AfterShot. K dispozici budou nadále verze pro Windows, Mac OS X i Linux.

Bible Labs si získala v posledních letech přízeň řady fotografů jakožto výrobce alternativního řešení pro profesionální zpracování RAW fotografií. Její Bible 5 PRO byl zdatným konkurentem programů, jako je Adobe Lightroom, Apple Aperture či Capture One. Jednou z jeho často oceňovaných výhod byla nejen rychlost a bohatá funkční výbava, ale i podpora operačního systému Linux.

Jeff Stephens, ředitel a zakladatel Bible Labs, oznámil odkoupení společnosti před několika dny na svém blogu, a společnost Corel je potvrdila na veletrhu CES 2012 v Las Vegas. Bible Labs ve verzi 5.2.3 je poslední vývojovou verzí, která je k dispozici. Zároveň Corel potvrdil, že produkt se vzápětí objeví v nabídce společnosti pod označením Corel AfterShot. Stejně jako tomu bylo u Biblu, měla by být k dispozici jak verze základní, tak verze PRO.

Verze PRO v provedení pro Windows je oficiálně naceněna na 99 USD, což je zejména pro Adobe Lightroom velmi konkurenční cena s tím, že Corel po omezenou dobu 120 dní nabízí i cross upgrade za 79 USD pro majitele Apple Aperture, Adobe Lightroom, Bible PRO či Light5 a stávající uživatele Corel PSP Photo X2. Program je k dispozici pro systémy Windows 32 i 64 bitů, Mac OS X 10.5 a vyšší a vybrané distribuce Linuxu. Seznam podporovaných RAW formátů najdete na adrese webu Corelu. Tamtéž je možné stáhnout i trial verzi.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: