BenQ GH200 s filtrem MagiQ - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

BenQ GH200 s filtrem MagiQ

7. května 2012, 00.00 | BenQ koncem dubna představil nový stylový kompakt. Vejde se i do kapsy, je tudíž snadné mít ho stále s sebou a připravený k pohotovému použití. Díky 12,5násobnému optickému zoomu umožňuje poměrně všestranné použití. A pomocí nového filtru MagiQ lze vytvářet působivé obrázky s vysokým dynamickým rozsahem.

Kompaktní fotoaparát BenQ GH200 je vybaven obrazovým snímačem Sony CCD s úhlopříčkou 1/2,3 palce a s rozlišením 14,1 milionu efektivních pixelů. Senzor je součástí systému optické stabilizace. Základní poměr stran obrazu 4:3 může uživatel změnit na 3:2 (s maximem 4320 × 2880 px) a 16:9 (4320 × 2432 px). Kromě snímků ve formátu JPEG je možno snímat i ozvučené video ve formátu MJPEG, zvuk je WAV. Má maximum HD/720p (1280 × 720 px), anebo VGA/640 × 480 px, snímková frekvence je 30 obr./s. Data je možno ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC, k dispozici je i malá vnitřní paměť (cca 13,6 MB).

 

Objektiv je 12,5× optický zoom 4,24–53 mm 1:3–5,9. Jeho rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 24~300 mm. K dispozici je také digitální zoom s maximem 4×. Systém automatického zaostřování disponuje funkcí automatického sledování vybraných objektů v pohybu. Rozsah zaostření je v základním nastavení zoomu od 5 cm do nekonečna a při použití dlouhého ohniska od 90 cm do nekonečna. V režimu SuperMakro je nejkratší zaostřovací vzdálenost 1 cm.

 

Rozsah ekvivalentu citlivosti ISO je 64, 100, 200, 400, 800 a 1600. Pro vyvážení bílé barvy je k dispozici plně automatický režim, pět přednastavených režimů (Denní světlo, Pod mrakem, Žárovka a 2× Zářivka) a možné je i vyvážení uživatelské. Zabudovaný elektronický blesk má základní nabídku režimů, tedy plná automatika, vždy zapnutý/vypnutý a snížení efektu červených očí.

 

 

Obrazovka TFT LCD má délku úhlopříčky 2,7 palce a rozlišení 230 tisíc obrazových bodů. Při prohlížení je možno kontrolovat vybrané oblasti snímků až v osminásobném zvětšení.

 

Pro maximálně pohodlné používání fotoaparátu je přístroj vybaven “jednoduchým režimem”, díky kterému i nezkušený uživatel a začátečník může úspěšně zachytit i působivé momentní záběry. “Tichý režim” zase automaticky deaktivuje blesk, ztlumí zvuky a celkově umožňuje fotografovat zcela tiše tak, aby nerušilo ostatní účastníky akce, což je výhodné na školních akademiích a besídkách, stejně jako v muzeích a na hradech a zámcích nebo kdekoli, kde je to vhodné.

 

Celkem přístroj nabízí 22 scénických režimů, což umožňuje jeho poměrně pružné použití v nejrůznějších situacích a podle aktuálních potřeb a představ uživatele. Navíc je vybaven novým barevným filtrem BenQ MagiQ, který vylepšuje kontrasty a přechody barev s efekty jako u HDR fotografií, optimalizuje tak míru detailů zachycených ve tmavých oblastech snímků a umožňuje vytvořit až surrealisticky působící obrazy i z těch nejobyčejnějších scén.

 

 

Jako zdroj energie slouží dobíjecí Li-ion baterie, která na plné nabití umožňuje pořídit asi 200 snímků (podle norem CIPA). Fotoaparát je vybaven rozhraním USB 2.0, má přibližné rozměry 10 × 6 × 2 cm a váží 160 g (bez baterie a SD karty).

 

Kompaktní fotoaparát BenQ GH200 je nabízen v atraktivním červeném a klasickém černém barevném provedení za prodejní cenu 2249 Kč bez DPH.

 

Více informací najdete na webu BenQ.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: