BenQ LM100 – vodotěsný a odolný kompakt - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

BenQ LM100 – vodotěsný a odolný kompakt

26. dubna 2012, 00.00 | Společnost BenQ od dubna nabízí svůj první kompaktní fotoaparát, který je vodotěsný, prachotěsný, odolný při pádu a fungující i za mrazu. Vejde se do kapsy a díky jednoduchému použití je vhodný i pro úplné začátečníky a děti.

Je to kompakt, který se hodí na dovolenou u moře, pro sjíždění divoké řeky na raftu, pro náročnou vysokohorskou turistiku a lze jej použít i v extrémních klimatických podmínkách. Je vodotěsný do hloubky 5 m po dobu dvou hodin. Jeho vodotěsnost odpovídá standardu IPX8. K dispozici je i speciální “Podvodní režim”, který zajišťuje realistické podání barev a celkově snímky vylepšuje. Je také prachotěsný, nehrozí tedy, že do něj vnikne jemný písek na poušti nebo na pláži, přístroj lze používat i tam, kde se práší, ať už jsou to různá sportoviště nebo stavby. Pevný vnější plášť odolává nárazům při pádu z výšky až 1,5 m. A přístroj je koncipován tak, aby fungoval i za mrazu – až do teploty -10 ⁰C.

 

Fotoaparát je vybaven obrazovým snímačem Panasonic CCD velikosti 1/2,3 palce, který má rozlišení 14 milionů pixelů. Objektiv je čtyřnásobný optický zoom 4,51–18,04 mm 1:3,1–5,9 a po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 25–100 mm. K dispozici je ještě pětinásobný digitální zoom. Snímky ve formátu JPEG mají maximum 14 Mpx/4320 × 3240 px, možné je použít i nastavení s poměrem stran obrazu 3:2 s maximem 4320 × 2880 px, také 16:9 (1920 × 1080 px) a další nastavení až po VGA. Ozvučené video je formátu MJPEG (zvuk WAV), má maximum HD/720p (1280 × 720 px) a další nastavení jsou VGA/640 × 480 px a QVGA/320 × 240 px. Snímková frekvence je 30 obr./s. Pořízené soubory lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC, k dispozici je i malá vnitřní paměť (s kapacitou asi 10 MB).

 

Zaostřovací systém má v základním nastavení nejkratší zaostřovací vzdálenost 10 cm, při použití zoomu 60 cm a při využití funkce Super Makro je minimem 1 cm. Citlivost ISO má rozsah 100, 200, 400, 800 a 1600, při snížení rozlišení na 3 Mpx a méně lze použít i hodnoty 3200 a 6400. Pro vyvážení bílé barvy je k dispozici plná automatika, ruční nastavení a pět přednastavených režimů: Denní světlo, Pod mrakem, Žárovka a 2× Zářivka (H a L). Zabudovaný blesk má nabídku režimů odpovídající standardu u malých kapesních kompaktů.

 

Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky 2,7 palce a rozlišení 230 kpx. Obraz při prohlížení je možno zvětšit až 12×. Fotoaparát také nabízí několik praktických a tvůrčích funkcí. Kupříkladu HDR technologie automaticky upravuje jas a kontrast. Režim Zdůraznění barvy zase umožňuje pořizovat snímky v šedé škále a se zachováním jen jedné vybrané barvy, přičemž uživatel má na výběr modrou, červenou nebo zelenou. Funkci lze uplatnit u všech 28 scénických programů. K dispozici je speciální program pro pořizování panoramatických obrazů – spojením až tří dílčích snímků. Režim Webová aukce zase vytváří snímky ve stylu koláží: stačí 2× až 4× stisknout spoušť a program ze snímků samočinně poskládá působivou mozaiku. V nabídce je i program LOMO, ve kterém přístroj pořizuje efektní snímky v uměleckém retrospektivním stylu, s upravenou barevností a ztmavenými okraji objektů. A k dispozici je také digitální efekt simulující výrazné optické zkreslení obrazu, jako by bylo použito objektivu typu „rybího oka“.

 

Jako zdroj energie slouží dobíjecí Li-ion baterie, umožňující pořídit přibližně 180 snímků (podle standardů CIPA). Pro připojení k počítači nebo notebooku je vybaven rozhraním USB 2.0. Fotoaparát má přibližné rozměry 99 × 61 × 22 mm a váží 140 g. Odolný kompakt BenQ LM100 je v prodeji za doporučenou prodejní cenu 2490 Kč bez DPH, tedy 2988 Kč s DPH. Na výběr jsou tři barevná provedení, modré, oranžové a červené.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: