Český Panasonic představuje své novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Český Panasonic představuje své novinky

Panasonic festival D-snap SV-AV50

7. dubna 2004, 00.00 | Včera se v paláci Žofín na Střeleckém ostrově v Praze konal již šestý Panasonic festival. Tak jako každoročně, i letos si společnost Panasonic připravila pro český trh řadu novinek. Kam Panasonic svými produkty směřuje?

Ačkoliv jsme vás již o všech novinkách digitální fotografie značky Panasonic již informovali, dovolte nám malé shrnutí včerejšího 6. Panasonic festivalu, kde se všechny sešly pod jednou střechou spolu s ostatními novými produkty.

Pohled do budoucna
Mezi pilotní výrobky, které Panasonic na včerejším festivalu prezentoval, patřily především nové plazmové televize Viera, jež jsou symbolem nové vizuální éry. Ty se od tohoto měsíce začínají sériově vyrábět v plzeňské továrně Panasonic. Z fotografické hlediska jsou například zajímavé tím, že mají slot pro SD paměťovou kartu a také PC-MCIA rozhraní. Tak je možné snadno a rychle přehrávat snímky pořízené digitálním fotoaparátem či kamerou.

Z obecného pohledu je pak pro všechny stávající i budoucí zákazníky důležitá informace o tom, že se Panasonic v letošním roce zaměří nejen na kvalitnější služby v oblasti prodeje, ale i následného servisu a technické podpory.

Co se týče oblasti digitální fotografie, Panasonic zdůraznil ve své prezentaci především lákavý ultrazoomový fotoaparát FZ-10, včetně možnosti připojení konverzních předsádek. Dále si pak odbyl českou premiéru kapesní multimediální model D-snap SV-AV50. K vidění a k vyzkoušení byly samozřejmě všechny současné produkty Panasonic, jak ostatně vidíte na následujícím snímku.

Multimediální D-snap
O přístroji FZ-10 jsme vás již informovali v samostatném článku, proto se nyní ve stručnosti zaměřme na nový D-snap SV-A50. Tento přístroj s kovovým tělem o miniaturních rozměrech 49 x 101 x 20 mm a hmotností 120 g včetně akumulátoru a SD paměťové karty pracuje s CCD snímačem o efektivním rozlišením 2,0 miliónů bodů při miniaturní úhlopříčce 1/3,2". Produkuje tak snímky ve formátu JPEG s podporou EXIF 2.2 o maximálním rozlišením 1600x1200 obrazových bodů. Objektiv má pevnou ohniskovou vzdálenost 35 mm se světelností 4,0 a fixní zaostření od 50 cm do nekonečna.
Jedná se samozřejmě o automatický přístroj pracující s expozičními časy 1/7,5 s až 1/2000 s, expozice je měřena průměrově s důrazem na střed. Pro focení za snížených světelných podmínek je přístroj vybaven miniaturním interním bleskem s dosahem 1 m.

Úmyslně nenazýváme SV-AV50 fotoaparátem, protože se jedná o multimediální přístroj, který dokáže nahrávat videosekvence ve formátu MPEG4 s maximálním rozlišením 320x240 obrazových bodů s rychlostí 30 sn./s. Sekvence je ozvučena zvukovým formátem G.726 s datovým tokem 32 kbps. Zvuk je možné nahrávat i samostatně, kdy je přístroj v režimu diktafonu. Kromě nahrávání je k dispozici i přehrávání zvuku, a to ve formátu MP3 či AAC.

Pro pohodlnější práci je k dispozici výklopný a natáčecí LCD monitor s úhlopříčkou 2" a rozlišením 118 000 bodů. O napájení se stará Li-Ion akumulátor 3,6 V / 530 mAh, umožňující až hodinu nahrávání videa, pořízení 120 snímků či dvě hodiny přehrávání hudby.

Závěr
Na včerejším festivalu bylo zřetelně vidět, že Panasonic jde svojí jistou cestou, na které má vytyčeny jasné cíle. Velice dobře chápe, že pokud chce obstát v dnešním silném konkurenčním boji, musí se snažit udržet stávajícího zákazníka a získat řadu zákazníků nových. O tom svědčí i nový design českých webových stránek, které byly spuštěny počátkem tohoto měsíce, či aktualizovaný ceník, který reflektuje změnu DPH a konkurenčních tlaků zvenčí v rámci vstupu do EU. Pokud vás zajímají podrobnější informace o nových produktech Panasonic, naleznete je v naší srovnávací tabulce či přímo na stránkách výrobce.


Ačkoliv Panasonic v úvodu prezentoval především nové plazmové TV, nejvíce upoutala expozice digitálních fotoaparátů

:: Nové stránky výrobce
:: Srovnávací tabulka fotoaparátů

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: