Kompakty Panasonic Lumix a další novinky na veletrhu CES 2012 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Kompakty Panasonic Lumix a další novinky na veletrhu CES 2012

panasonic_ces2012_100px

12. ledna 2012, 00.00 | Panasonic v rámci veletrhu CES 2012 v Las Vegas představil několik nových modelů fotoaparátů Lumix, mezi kterými je i dvojice levných modelů, ovšem s kvalitní optikou a dobrou funkční výbavou, čtyři předsádky, které představujeme samostatně, ale také celou řadu svých inteligentních řešení pro letošní rok.

Panasonic v rámci pěti hlavních expozic představil:
Nejnovější digitální AV produkty, včetně produktové řady 2012 Smart VIERA s novými 47- a 55palcovými LCD televizemi, domácí kina, digitální fotoaparáty a videokamery. Prezentovány byly i vylepšené funkce konektivity, jako jsou rozšířené cloudové služby VIERA Connect a možnosti propojení se smartphony a tablety. Návštěvníci si také mohli prohlédnout prototyp nově vyvinutého 4K2K IPS Alpha LCD panelu. Dalším atraktivním lákadlem byl velkorozměrný 3D panel, umožňující návštěvníkům zažít atmosféru posledního letu raketoplánu Atlantis. Záběry z něj byly pořízeny 3D kamerou Panasonic AG-3DA1.Energetická řešení, jako jsou solární panely Panasonic 's HIT, palivové články, lithium-ion akumulátorové systémy pro domácnosti a systémy pro management energií. Klíčová zařízení a technologie pro implementaci komplexního energetického konceptu Panasonic – od výroby energie, přes její uchování, úspory, až po management energie. V této části stánku byla také velmi srozumitelným způsobem představena jedinečná energetická řešení Panasonic pro domy i celá města. Tato řešení zahrnují mimo jiné i systémy, které umožní ještě větší rozšíření využívání elektrických dopravních prostředků, novou generaci systémů pro zvýšení bezpečnosti a komfortu v kabinách automobilů i ukázky inteligentních projektů měst z celého světa, do kterých se Panasonic zapojil, včetně projektu Fujisawa Sustainable Smart Town (SST), který má být otevřen v březnu 2014.

Business-to-business řešení, která Panasonic realizuje v USA, jako jsou audiovizuální systémy pro použití v leteckém a automobilovém průmyslu, digital signage a řešení pro obchodní provozy.

Panasonic také představil svou novou filozofii produktového designu nazvanou "Future Craft." První produktovou řadou vyrobenou na jejím základě by měly být nové televizory Viera, které budou na americký trh uvedeny v roce 2012. Více o "Future Craft" se dočtete na Panasonic.net/design/.

Živé a interaktivní vysílání Panasonic Live@CES umožňují zájemcům z celého světa vidět všechna představovaná inteligentní řešení Panasonic. Vysílání je přístupné na oficiální stránce Panasonic CES 2012.Panasonic Lumix DMC-SZ1 a DMC-SZ7
jsou dva kapesní kompakty, model SZ1 má snímač s rozlišením 16 megapixelů, SZ7 je čtrnáctimegový. Jsou vybaveny stabilizovaným objektivem Leica s desetinásobným optickým zoomem, odpovídajícím po přepočtu na 35mm formát rozsahu 25–250 mm. Nejkratší ohnisko se širokým úhlem záběru ocení hlavně ti, kdo rádi fotografují široké krajinářské záběry, architekturu nebo skupinové portréty, a naopak nejdelší ohnisko umožňuje snadno fotografovat sportovní scény nebo volně žijící zvířata a ptáky. Objektiv nemá jen kvalitní, výborně kreslící optiku s minimálním zkreslením, ale i vylepšenou mechanickou konstrukci.Fotoaparáty jsou vybaveny vylepšeným systémem inteligentní automatiky, díky níž se uživatel může zcela soustředit na fotografovanou scénu a přístroj se sám postará o vše ostatní. Model SZ7 navíc velmi potěší milovníky videozáznamů – natáčí ve formátu AVCHD v rozlišení Full-HD neboli 1080p s výstupní frekvencí 30 obr./s. A příznivci „počítačových“ formátů ocení možnost nahrávat v MP4.

Předpokládaná prodejní cena modelu SZ1 se má pohybovat kolem 4000 Kč a vybavenější verze SZ7 kolem 5000 Kč.Panasonic Lumix DMC-S2 a DMC-S5
Tato dvojice stylových kompaktů je určena hlavně mladým uživatelům. Fotoaparáty opět mají snímače se 16 (S5) a 14 miliony pixelů (S2), mají ale jiný objektiv, a to Lumix DC Vario se čtyřnásobným optickým zoomem s rozsahem odpovídajícím 28–112 mm u fotoaparátu na kinofilm a se systémem optické stabilizace obrazu.

Také tyto modely mají inovovaný systém inteligentní automatiky iA, který sám vyhodnotí jak světelné podmínky, tak i charakter fotografovaného motivu. Podle toho pak nastaví optimální expoziční hodnoty. Oba fotoaparáty natáčejí kvalitní videozáznamy ve vysokém rozlišení 720p. Především mladé uživatele pak jistě osloví snadná komunikace se sociálními sítěmi – fotografie lze velmi snadno posílat z fotoaparátu na Facebook, videozáznamy zase na YouTube.

Fotoaparáty Lumix S5 a S2 budou k dostání za cenu kolem 2000 Kč.Panasonic Lumix DMC-FS45
Tento elegantní kompakt výrobce primárně nabízí slečnám a dámám, kterým může posloužit i jako svérázný módní doplněk. Je vybaven snímačem s rozlišením 16 milionů efektivních pixelů a velmi kvalitním objektivem Leica se základním ohniskem s ještě širším úhlem záběru – je to pětinásobný optický zoom odpovídající rozsahu 24–120 mm u klasického fotoaparátu s optickým stabilizátorem.

I tento přístroj má výkonnou inteligentní automatiky a další uživatelsky zajímavé tvůrčí funkce, třeba efekt miniatury, program pro pořizování panoramatických záběrů a hlavně nejrůznější možnosti kosmetických úprav a retuší pleti, což si opět jistě oblíbí zejména dámy.

Panasonic Lumix DMC-FS45 bude v prodeji za cenu kolem 3000 Kč a k dostání bude i jeho „odlehčená“, a tedy také levnější varianta FS40. Všechny tyto nové kompaktní fotoaparáty budou na českém trhu v prodeji od března 2012.Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: