Samsung WB750: ultrakompakt s 18× zoomem - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Samsung WB750: ultrakompakt s 18× zoomem

samsung_wb750_100px

13. října 2011, 01.00 | Nový kompaktní fotoaparát se vejde i do kapsy, měří přibližně 10,5 × 6 × 2,5 cm. Je tedy snadno přenosný a může být vždy a všude „po ruce“, připravený k pohotovému fotografování nebo natáčení Full HD videa. Nabízí nový 12megapixelový snímač BSI CMOS, 18násobný optický zoom, začínající u 24mm ohniska (ekvivalent 35mm formátu), a zajímavé praktické i hravé funkce.

Vysokorychlostní obrazový snímač typu BSI – Back Side Illuminated CMOS má úhlopříčku 1/2,3 palce (přibližně 7,76 mm) a efektivní rozlišení 12,5 Mpx a je stejně jako Digital Signal Processor vyroben společností Samsung. Objektiv je osmnáctinásobný optický zoom Schneider-Kreuznach Varioplan 4–72 mm 1:3,2–5,8 a po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 24–432 mm. Přístroj navíc disponuje funkcí Smart Zoom s maximem 24× a má rovněž digitální zoom. Nabízí i systém optické stabilizace obrazu a také režim „Dual IS“, tedy kombinaci OIS – Optical Image Stabilization + DIS – Digital Image Stabilization, vhodného nastavení parametrů expozice s využitím vysoké hodnoty citlivosti, velkého clonového otvoru a krátkého času expozice.Základní poměr stran obrazu je 4:3 a uživatelsky je možno zvolit širokoúhlých 16:9. Kromě snímků ve formátu JPEG umožňuje pořizovat stereofonní video ve formátu MPEG4 s kódováním H.264 v plném vysokém rozlišení 1 920 × 1 080 obrazových bodů a s frekvencí 30 obrázků za sekundu (s možností snížit na 1 280 × 720 px á 30/15 obr./s, 640 × 480 px á 30/15 obr./s a 320 × 240 obr./s á 30/15 obr./s). Pro natáčení videa je vyhrazeno samostatné, typicky označené tlačítko na zadní stěně. Během natáčení videa je možno používat optický zoom, a to v plném rozsahu; zvuk zoomu je rušivý prvek, a tak výrobce nabízí samostatnou funkci pro nahrávání zvuku, případně pro nahrávání videa neozvučeného: Voice recording selectable: Sound Alive zapnout/vypnout/ztišit.Pro natáčení videoklipů může uživatel použít pohodlný samočinný režim Smart Movie s nabídkou programů Krajina, Nebe, Přirozený, Zeleň, Západ Slunce. Během natáčení i přehrávání se může hodit funkce Pauza a také možnost pořizovat statické snímky – k dispozici je funkce Dual Capture, a tak při snímání v rozlišení Full HD/1 080 p lze pořizovat i snímky, a to v obrazovém rozlišení 10 Mpx. Fotoaparát také umožňuje vysokorychlostní souvislé snímání rychlostí 10 snímků za sekundu a v režimu Movie Recording až 1 000 snímků za sekundu. Zajímavé tvůrčí možnosti poskytuje také Creative Movie Maker. Uživateli na cestách kupříkladu umožňuje snadno a rychle vytvořit videoklip ve Full HD kvalitě, upravit ho vložením různých efektů obdobně jako fotografie a doplnit hudbou.

Komfortní režim řízený umělou inteligencí, Smart Auto 2.0, je k dispozici přirozeně i pro fotografování. V tomto případě automaticky rozpoznává a vybírá nejvhodnější ze 16 fotografických programů. Ovšem na druhou stranu je k dispozici také nabídka režimů expozice, které umožňují tvůrčí ovlivnění podle vůle uživatele: pružná programová automatika, programy s prioritou clony a času a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice, byť samozřejmě ve velmi úzkých limitech.Uživateli se nabízí celá řada funkcí. Jako první můžeme uvést Inteligentní detekci obličeje, která se automaticky zaměřuje na objekt i během pohybu, a tak ulehčuje zaostřování. Dále je tu hned několik funkcí pro pořizování širokých panoramatických obrázků, a to Live Panorama, 3D Panorama a Action Panorama. Funkce Live Panorama usnadňuje zachycení velké skupiny lidí: stačí přidržet spoušť a plynulým pohybem vytvořit široký záběr. 3D Panorama vytváří obrázky s prostorovým efektem a Action Panorama sleduje pohybující se osoby nebo objekty na statickém pozadí a zaznamenává pohyb v rámci jedné ostré fotografie.

V nabídce je také inovativní funkce pro snadné zobrazování s vysokým dynamickým rozsahem HDR – High Dynamic Range, která nepřináší jen další úroveň jasů, ale poskytuje i velké množství barev, jež snímky pozoruhodně zvýrazní. Ještě více možností pro snadnou a hravou tvorbu nabízí Smart Filter 3.0 s mnoha variacemi efektů a možností pro barevné i jiné úpravy snímků. Nový filtry jsou Oil paint, Cartoon, Ink painting Color a Cross Filter. Uživatel má možnost přizpůsobit základní parametry obrazu: ostrost, kontrast a sytost barev, a to vždy v rozsahu pěti kroků. Funkce Magic Frame šablony rámečků jako Wall Art, Old Firm, Ripple, Full Moon, Old Record, Magazine, Holiday, Classic TV a mnoho dalších. Použití je triviální: stačí namířit fotoaparát na požadovaný objekt, zaměřit jej do šablony na obrazovce, exponovat, a systém fotoaparátu rámeček do fotografie automaticky promítne.Barevná obrazovka je typu TFT LCD, má třípalcovou úhlopříčku (cca 7,62 cm) a rozlišení HVGA, tedy 480 × 320 obrazových bodů (153 600 px), jako mají třeba zařízení HTC HD mini. Na displeji je možno přehrávat Slide show s efekty a hudbou. Fotoaparát má kombinované digitální rozhraní USB 2.0 (Micro USB) + A/V výstup (PAL/NTSC) a mini HDMI 1.4 (typ D; CEC; možnost volby PAL/NTSC). Spolu s přístrojem je dodáván zabudovaný program Intelli Studio. Samsung WB750 pořídíte za cenu kolem šesti tisíc korun i s daní.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: