Sony Cyber-shot DSC-WX50 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Sony Cyber-shot DSC-WX50

27. února 2012, 00.00 | Nový model v řadě stylových kompaktů „do kapsy“ Cyber-shot „WX“ je v prodeji od února za doporučenou cenu 5499 Kč a vybírat můžete z pěti barevných variant, černé, „stříbrné“, „zlaté“, růžové a modré.

Sony Cyber-shot WX50 je vybaven obrazovým procesorem CMOS Exmor R typu BSI s úhlopříčkou 1/2,3 palce (7,77 mm), rozměry 6,17 × 4,55 mm a s rozlišením 16,2 milionu efektivních pixelů. Elektronický obvod využívá nejnovější obrazový procesor BIONZ, který se podílí na kvalitě obrazu s nízkou úrovní šumu, a to i za zhoršených světelných podmínek, i na dobré operační rychlosti. Snímky formátu JPEG mají základní poměr stran 4:3. Uživatelsky lze nastavit ještě širokoúhlý poměr 16:9, ale 3:2 nikoli.

 

Video je možné pořizovat ve formátech AVCHD a MPEG-4 (MP4). Má maximum Full HD 1920 × 1080/50i (AVCHD). Možné je nastavit i 1440 × 1080, 1280 × 720 a 640 × 480 px s frekvencí vždy 30 obr./s. Zabudovaný mikrofon je stereofonní, reproduktor je monofonní. Snímky a videoklipy je možno ukládat buďto na paměťové karty SD/SDHC/SDXC, nebo na Memory Stick Duo/MS Pro Duo, MS Pro-HG Duo. K dispozici je i nepatrná vnitřní paměť s kapacitou 19 MB.

 

 

Objektiv je pětinásobný optický zoom Carl Zeiss Vario-Tessar 4,5–22,5 mm 1:2,6–6,3 odpovídající po přepočtu na 35mm formát rozsahu 25–125 mm. K dispozici je systém optické stabilizace Optical SteadyShot s režimem Active, který kombinuje optickou a elektronickou stabilizaci a je určen pro snímání Full HD videa z ruky i při velkém přiblížení. Uživatel také může používat funkci 10× Clear Image Zoom a digitální zoom s maximem 20×.

 

Systém automatického zaostřování pracuje metodou detekce kontrastu a využívá přímo obrazový snímač. Nabízí vícebodový režim ostření i víceméně bodový ve středové oblasti záběru, funkci detekce tváří i sledování vybraného objektu – Tracking AF. Ručně ostřit nelze. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je v makrorežimu 5 cm.

 

 

Exponometrický systém nabízí tři standardní režimy – měření vícebodové, středově vyvážené a bodové. Funkce kompenzace expozice má rozsah ± 2 EV. Přístroj umožňuje nastavení mimořádně vysoké citlivosti pro snímání za slabé hladiny osvětlení. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah 100, 200, 400, 800, 1600 a 3200 plus 6400 a 12 800 s využitím technologie Pixel Super Resolution. Pro vyvážení bílé barvy je kromě plně automatického režimu na výběr šest přednastavených režimů a možnost vyvážit ručně. Zabudovaný elektronický blesk má maximální dosah 5,3 m a nabídku režimů, která je standardní u kompaktních přístrojů této kategorie, tedy Auto, On/Off, „pomalá“ synchronizace. Uživatel má možnost použít funkci souvislého snímání, jehož rychlost je až 10 snímků za sekundu.

 

Pro pohodlné zábavné použití je připraven režim Superior Auto, na výběr jsou také scénické programy a flexibilní programový automatický režim. Nechybí speciální program pro snadné pořizování panoramatických záběrů Sweep Panorama, a to ve dvou režimech, normálním a 3D, tedy s prostorovým efektem. A k dispozici je i režim 3D foto pro pořizování fotografií normálního formátu s trojrozměrným efektem. Tyto 3D snímky lze sledovat pomocí 3D brýlí na 3D TV nebo 3D notebooku VAIO. A výrobce také hlásí, že rozšířil nabídku režimů „Picture Effect“. Uživatel díky nabídce těchto hravých tvůrčích obrazových efektů může pořizovat různě upravené snímky přímo ve fotoaparátu, bez nutnosti upravovat je v počítači za použití specializovaných editačních programů. Na výběr jsou třeba efekty Toy Camera s efektem fotoaparátu pro děti či dírkové komory, efekt částečné, nebo naopak zvýrazněné barevnosti, efekt HDR malování, ale také miniatura, ilustrace, akvarel, Soft High-key a také obraz v neutrální šedé škále.

 

 

Fotoaparát má barevnou obrazovku typu TFT LCD Clear Photo s délkou úhlopříčky 2,7 palce (cca 6,7 cm) a s rozlišením 460 800 obrazových bodů. K dispozici je senzor orientace. Pro připojení k počítači nebo kompatibilní fotografické tiskárně slouží rozhraní USB 2.0, pro připojení k HD TV má fotoaparát rozhraní mini HDMI. Jako zdroj energie slouží lithium-iontový akumulátor NP-BN. Je-li plně nabit, umožňuje pořízení až 240 snímků či asi dvouhodinový provoz (podle standardů CIPA). Přístroj má přibližné rozměry 92 × 52 × 19 mm a i s baterií a paměťovou kartou Memory Stick DUO váží přibližně 117 g.

 

Sony Cyber-shot WX50 v černém, „stříbrném“, „zlatém“, modrém nebo růžovém provedení je k dostání od února 2012 za doporučenou prodejní cenu 5499 Kč. Fotoaparát je dodáván s předinstalovaným softwarem PlayMemories Home, tudíž jej stačí připojit k počítači a už lze pořízené snímky prohlížet, editovat, tisknout, odesílat e-maily nebo vypalovat na kompaktní disky. Dokoupit je možno různé příslušenství včetně stylových ochranných a transportních pouzder z nové kolekce.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: