Sony MHS-TS22 Bloggie Sport a MHS-TS55 Bloggie Live - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Sony MHS-TS22 Bloggie Sport a MHS-TS55 Bloggie Live

sony_bloggie_mhs_ts22a55_100px

1. února 2012, 00.00 | Řadu barevných a zábavných ultrakompaktních foto-video přístrojů HD/Full HD Snap Bloggie rozšiřují dva nové modely, outdoorový TS22, který je vodotěsný, prachotěsný a odolný proti otřesům, a TS55 s téměř třináctimegapixelovým snímačem fotoaparátu a s možností živého streamingu videoklipů pomocí vestavěného Wi-Fi modulu.

Snap Bloggie jsou inovativní a jednoduché přístroje, digitální fotoaparát a HD či Full HD MP4 videokamera v jednom velice kompaktním provedení. Podle vyjádření výrobce je hlavní představa o jejich použití a účelu určitý druh univerzálnosti v rámci běžného použití s tím, že s nimi uživatelé nebo uživatelky natáčí video a fotografují své děti na pláži či ve vodním parku, případně je použijí na výletě nebo večírku s přáteli a pořízené „zakonzervované vzpomínky“ mohou okamžitě sdílet. A v kategorii těchto kapesních foto-videoaparátů, k prasknutí přeplněné modely různých značek, barev i tvarů, mají za úkol zaujmout designem, který je blíž mobilním telefonům než fotoaparátům nebo videokamerám, a také některými výjimečnými vlastnostmi a funkcemi.

A tak jeden ze dvou nejnovějších modelů, TS55 Bloggie Live, je světově první kapesní přístroj svého druhu schopný realizovat živé přenosy HD videa díky vestavěnému Wi-Fi modulu, a model TS55 Bloggie Sport je vodotěsný, prachotěsný a odolný proti otřesům. Jsou jako všechny modely Sony Bloggie HD tenké a stylové, s jednoduchým ovládáním pomocí dotykového displeje, a kombinují hardware, software a bezproblémová řešení pro připojení k počítači a na internet pro snadné a intuitivní fotografování a sdílení.

Využívají citlivý snímač Sony Exmor CMOS pro dosažení obrazu s vysokým rozlišením a ostře, dobře prokreslené detaily statických snímků s menším šumem, a to i v náročných světelných podmínkách. Mají funkci „dvojího nahrávání“, umožňující pořizovat fotografie během snímání videa, automatické nastavení uživatelského rozhraní pro vertikální nebo horizontální fotografování a prohlížení, systém automatického zaostřování s možností přepnout do režimu Auto Makro, kdy je nejkratší zaostřovací vzdálenost zkrácena až na přibližně čtyři centimetry, a mají stabilizaci obrazu SteadyShot a funkci detekce obličeje v záběru, která automaticky opraví zaostření a expozici. Jsou kompatibilní s počítači PC i Mac, mají vestavěné rozhraní USB pro snadné dobíjení a nahrávání, interní paměť s poměrně vysokou kapacitou, vestavěnou dobíjecí baterii a HDMI výstup pro přehrávání digitálního obsahu na HDTV připojené pomocí HDMI kabelu, který není součástí balení – prodává se samostatně.Sony MHS-TS55 Bloggie Live umožňuje natáčet Full HD video a má stereofonní mikrofon. Pro statické snímky slouží snímač s maximálním rozlišením 12,8 milionu pixelů. V těle přístroje je zabudován miniaturní objektiv Sony F = 2,8 f = 5,3. Pro fotografování a prohlížení snímků stejně jako pro natáčení videa i pro jeho přehrávání slouží velký třípalcový širokoúhlý kapacitní dotykový displej. Nechybí pomocné osvětlení v podobě vysocesvítivé LED.

Ale hlavně přístroj nabízí živý streaming přes vestavěný Wi-Fi modul. Pro uživatele, kteří chtějí své nahrávky sdílet ihned, může přístroj streamovat v reálném čase ve spolupráci s Qik Video, službou Skype pro mobilní sdílení videa. Jakmile začne živé vysílání, může rodina a přátelé video okamžitě sledovat na počítači, smartphonu nebo tabletu, ať už jsou jakkoli daleko. A streamované video se automaticky uloží, aby bylo k dispozici pro další přehrávání z http://qik.com, a při kopírování je zaznamenáváno do vnitřní paměti fotoaparátu.

Pro snadné sdílení pracuje s technologií Wi-Fi HotSpot včetně Mobile HotSpot služeb od předních mobilních operátorů. Ze zařízení je možné přímo nahrávat obsah třeba na Facebook nebo YouTube a od jara 2012 bude k dispozici i PlayMemories Online – služba sítě Sony, umožňující kdykoli zobrazit vybrané soubory z různých zařízení, například smartphonu, tabletu, notebooku nebo TV. Pro jednoduché použití je v menu k dispozici přímá volba "Uložit do PlayMemories Online". Kromě dalších možností lze využít i partnerství s Verizon Wireless. Zákazníci, kteří si zakoupí Bloggie Live, mohou třeba získat padesátidolarové debetní karty a využít Verizon Jetpack 4G LTE Mobile HotSpot s dvouletou smlouvou. Více o nabídkách v obchodu Verizon Wireless nebo na webu VerizonWireless.com.Sony MHS-TS22 Bloggie Sport je ideální pro každodenní použití, bez ohledu na klimatické podmínky i nepříznivé vlivy prostředí, a to v interiéru i exteriéru. Neuškodí mu otřesy, odolá i při pádu, a to z výšky až 1,5 m (vyhovuje normě MIL-STD810F Method 516.5), je prachotěsný (odpovídá standardu IEC 60529 a ekvivalentní normě IP6X) a vodotěsný, a to až do hloubky 5 m po dobu jedné hodiny (splňuje standard IEC 60529 i jeho ekvivalent IPX8; všechny testy probíhaly podle standardů Sony). Pro snadné ovládání na suchu i pod vodou je upraven i jeho dotykový displej s úhlopříčkou 2,7 palce (cca 6,86 cm) a k dispozici je i speciální režim snímání pod vodní hladinou, který upravuje vyvážení barev pro přirozenou tonální reprodukci.

Zkrátka a dobře, je to stylový, ale současně robustní přístroj, určený hlavně pro vyznavače aktivního životního stylu. Ti ho mohou používat v jakémkoli prašném nebo vlhkém prostředí, na pláži, na horách, za deště, při raftingu, ale také pro natáčení videoklipů či fotografování při šnorchlování nebo potápění. Anebo prostě jen dokumentovat zážitky bez stresu, ať už je to kdekoli, třeba za zuřící pouštní bouře nebo ve sněhové vánici.

Přístroj má oproti předchozím modelům Bloggie upravený vzhled s jemně zaoblenými liniemi. Dobře se drží a snadno používá, což je u přístroje určeného pro zábavné použití jednou ze základních podmínek. Pro natáčení Full HD videa a pořizování fotografií stačí pouhé stisknutí jednoho tlačítka a při snímání na výšku nebo na šířku se zobrazení na displeji vždy automaticky správně otočí.

Bloggie Sport má zabudovaný miniaturní objektiv Sony F = 2,8 f = 4,1 a k dispozici je digitální zoom se čtyřnásobným přiblížením. Využívá obrazový snímač Exmor CMOS s úhlopříčkou 1/4 palce (4,5 mm) a s přibližným rozlišením pro fotografie 5,1 milionu efektivních pixelů. Umožňuje natáčet video ve formátu MPEG4 AVC/H.264 (MP4) v plném vysokém rozlišení 1920 × 1080 px á 30 obr./s. Doba nepřetržitého záznamu je maximálně 29 minut. Tato kvalita záznamu je ideální pro prohlížení na HDTV a monitoru počítače. K dispozici je také režim HD/1280 × 720 px á 30/60 obr./s, přičemž režim s vyšší snímkovou frekvencí je vhodný pro snímání objektů v rychlém pohybu, případně režim Lite 480 × 270/30p pro velice rychlé nahrání souborů do sociálních sítí. Vnitřní paměť s kapacitou přibližně 3,7 GB nabízí prostor pro uložení přibližně dvou hodin videozáznamů v HD rozlišení. Možné je i „duální nahrávání“, tedy během natáčení videa pořizovat fotografie bez přerušení záznamu videa.

Přístroj má jednoduchý systém automatického zaostřování s možností použít režim Auto Makro, u kterého je nejkratší zaostřovací vzdálenost asi 10 cm. Nemá optický stabilizátor obrazu, pouze tzv. elektronickou stabilizaci obrazu SteadyShot. Nabízí funkci rozpoznání obličeje v záběru s automatickou úpravou expozice a s automatickým zaostřením. A stejně jako Bloggie Live má vestavěné pomocné LED osvětlení. Má vestavěný konektor USB, který slouží i k nabíjení baterie, a rozhraní HDMI. Včetně baterie váží přibližně 148 g a má rozměry 59,6 × 116,5 × 21 mm.Sony MHS-TS22 Bloggie Sport disponuje interní pamětí s kapacitou 4 GB (skutečná kapacita paměti je cca 3,7 GB) a bude dodáván ve třech barevných variantách, klasické černé, modré a červené. K dostání bude od února, respektive března za zhruba 180 amerických dolarů. Sony MHS-TS55 Bloggie Live s 8GB interní pamětí je v prodeji za přibližně 250 USD. Přístroje Bloggie a jejich příslušenství jsou v prodeji v eShopu Sony na webu Store.Sony.com a v maloobchodních prodejnách autorizovaných prodejců. Plná kompatibilita s programem Sony PlayMemories Home, který nabízí jednoduché nahrávání videoklipů a fotografií na oblíbené webové stránky, je zaručena u obou nových modelů Bloggie. Software je k dispozici ke stažení na adrese Sony.net/start/bloggie a pokud někdo potřebuje podporu pro nové modely Bloggie, pak je na webu Support.d-Imaging.sony.co.jp.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: