DNP konference v NTM: Sublimační tisk opět na tahu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

DNP konference v NTM: Sublimační tisk opět na tahu

30. března 2012, 00.00 | Co se pod tímto tajemně zkratkovitým titulem skrývá? Společnost Fomei uspořádala dne 27. 3. v prostorách Národního technického muzea v Praze tiskovou konferenci na téma „moderního zpracování produkční zakázkové fotografie“, kde představila nové produkty a vize japonské společnosti DNP.

V segmentu sublimačního fotografického tisku vstupuje náš trh nový hráč – japonská firma DNP (Dai Nippon Printing Co., Ltd.), která bude pro ČR a SR dodávat své produkty prostřednictvím známé a ověřené značky Fomei. K této příležitosti byla v prostorách Národního technického muzea v Praze 7 uspořádána dne 27. 3. 2012 tisková konference na téma „Moderní zpracování produkční zakázkové fotografie“. Byla zde jak oficiálně potvrzena tato nová spolupráce, tak zároveň představeny produkty, zprostředkující služby tohoto obchodního spojení. DNP byla zastoupena představiteli managementu japonské centrály (Dai Nippon Printing Co., Ltd.) i evropského zastoupení (DNP Photo Imaging Europe) – panem Kiyoshi Hamao (sekční manager Dai Nippon Printing Co., Ltd.), Roch Hollandem (president DNP Photo Imaging Europe), Grégory Maunetem (obchodní manager DNP Photo Imaging Europe) a zástupci Fomei: Milošem Žalmanem (ředitel foto divize) a Janem Kaiserem (specialista Color Managementu).foto: René Tomaides (Fomei)

Termosublimační tisk na vzestupu
O této ještě před několika lety nadějné alternativě tisku nebylo v poslední době příliš slyšet, ačkoli se jednalo (a stále jedná) o velice flexibilní, univerzální a cenově relativně příznivý tiskový systém. Faktem je, že klasičtí dodavatelé tiskových technologií se soustředili a soustředí především na „vůdčí odnož“ fototisku – inkjet. Výjimkou potvrzující pravidlo bylo jen občasné „zabroušení“ některých z nich (Canon a Sony) do okrajových vod termosublimace. Právě to nyní hodlá změnit DNP, která si je vědoma jisté mezery na trhu a logicky tak zřejmě chce využít v podstatě mizivou konkurenci v daném segmentu. Kiyoshi Hamao, zástupce japonské centrály, předně seznámil všechny účastníky s historií tohoto největšího výrobce materiálů pro sublimační tisk, pokračoval obchodním srovnáním sublimačního tisku s ostatními technologiemi a představil cíle společnosti, které nejsou o nic menší, než být do cca 3 let jedničkou v oblasti produkčního zakázkového foto-tisku. Jan Kaiser ze společnosti FOMEI potom provedl srovnání i po technické stránce, včetně ukázky profilace tiskárny DNP DS-80.foto: René Tomaides (Fomei)

Produkty
V druhé části - praktickém bloku - celé konference představil nejprve Miloš Žalman aktuální nabídku produktů pro následující období, a poté následovaly praktické ukázky všech tiskových řešení s možností vyzkoušení si samotného tisku účastníky konference (na jejich vlastních snímcích). A co bylo vlastně k vidění? Vše zastřešil t. microLAB systém (neboli systém profesionálního tisku – μLAB), zahrnující:

  • nové tiskárny DNP RX1, DNP SnapLAB – SL20
  • nový software μLAB pro správu tisku
  • nové sestavy μLAB – LAB/KIOSK/EVENT
  • nové, nižší ceny tiskáren DNP a SINFONIA
  • nové, nižší ceny spotřebního materiálu pro všechny typy tiskáren v systému
  • nová, doplněná nabídka μLAB obsahuje komplexní nabídku HW+SW pro všechny typy moderního fototisku.


Nabídka je přehledně rozdělena na:

  • LAB = nexLAB a μLAB sestavy vhodné jako náhrada za „mokré“ minilaby
  • KIOSK = jednoduchá „kiosk“ řešení pro sběr a výrobu foto
  • EVENT = přenosné sestavy, včetně „bezdrátového on-line“ tisku
  • samostatné tiskárny, spotřební materiál, samostatný SW
Jan Kaiser, Fomei (vlevo) a Kiyoshi Hamao, DNP (vpravo)
foto: René Tomaides (Fomei)

DNP RX1
Sestava pro rychlý tisk přímo z DSLR. Vhodné pro svatby, firemní akce, workshopy apod. Software X-event uživateli nabízí veškeré možnosti úprav fotografií (jas, kontrast, barevné úpravy atd.). Navíc zde najdete i další možnosti - IDfoto, rámečky, texty, kalendáře, odstranění červených očí atd. Celé prostředí softwaru X-event je přehledně uspořádáno, takže jeho obsluha je velice snadná a intuitivní. Funkcí, kterou event fotografové opravdu ocení, je možnost automatického vložení libovolné grafiky (rámeček, firemní logo atd.) do načtené fotografie a následného automatického tisku. Sestava obsahuje: 1x sw µX-EVENT a 1x DNP tiskárnu RX1.

DNP SnapLab SL20
SnapLab zvládá velmi rychlou výrobu produkční fotografie. Díky kompaktnímu řešení se dá používat jako stabilní zařízení, ale také jako mobilní stanice. Tiskne do formátů 10 x 15/15 x 20/20 x 25/20 x 30 cm. Systém zahrnuje jak tiskárnu, tak i platební modul, SW a dotykovou obrazovku (konstrukce All in one). Tisknout lze lesklé i matné fotografie, na vstupu je možno použít běžná média (paměťové karty, flash paměti, CD) vč. Bluetooth. Dodávaný SW nabídne pohodlný tisk fotografií včetně výroby kalendářů, blahopřání (tisk standardních „pasovek“ nevyjímaje). SnapLab v podstatě vychází ze SnapLabu od Sony s tím, že zařízení doplňuje tiskárna DNP DS80, díky čemuž získáte výstup 20 x 25 a 20 x 30 cm. Více informací vč. technické specifikace naleznete ZDE...Praktické ukázky tisku s "microLAB" systémem
foto: René Tomaides (Fomei)

Více informací na: www.fomei.com

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Vybíráme  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: