Ilford pro inkoustové tiskárny Canon - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Ilford pro inkoustové tiskárny Canon

ilford_galerie_harman_tipa_100px

4. července 2011, 17.00 | Ilford rozšířil nabídku potisknutelných médií, kompatibilních s inkjetovými fototiskárnami Canon, Epson a HP, a nabídl praktickou podporu pro uživatele tiskáren značky Canon. Společnost FOMEI také oznámila, že řada potisknutelných médií Harman by Hahnemühle získala ocenění TIPA jako nejlepší fine art média.

Řada uživatelů inkoustových fototiskáren Canon tiskne přímo z Photoshopu prostřednictvím Canon plug-in. Je to výhodné – zásuvný modul je zdarma a je přehlednější než mnohé ovladače. A výhodou je také to, že veškeré ICC profily pro tiskárny Canon na webových stránkách Ilford jsou s tímto pluginem kompatibilní.

Ilford Imaging Switzerland vydal ICC profily pro maximalizaci výsledků při použití inkjet médií řady Galerie na nejnovějších tiskárnách Canon. Profily jsou zdarma ke stažení na webu Ilford.com. Nové ICC profily zaručují barevně prvotřídní výsledky a neutrální černobílé fotografie při použití nových velkoformátových tiskáren Canon iPF6300S a iPF8300S s osmibarevným inkoustovým systémem Lucia EX. Pro majitele tiskáren Epson je zase důležité, že všechny ICC profily pro tiskárny Epson jsou kompatibilní nejen s tiskovým ovladačem, ale i s tiskovou aplikací nové generace – mirage.

Potisknutelná média Ilford Galerie jsou navržena podle potřeb současného náročného fotografa – tiskaře, který má na výběr jak tradiční barytová média Gold, tak i média Smooth s okamžitým schnutím. Ilford klade důraz na plnou kompatibilitu svých médií se všemi fototiskárnami na trhu. Díky Ilford ICC profilům se fotografové a výtvarní umělci mohou spolehnout na konzistentní obrazový výstup v případě fotografických zvětšenin u reprodukcí obrazů.S každým ICC profilem si uživatelé stáhnou také soubor ReadMe, který podrobně vysvětluje zařazení ICC profilu do daného workflow. Stěžejní je korektní nastavení tiskového ovladače. To je vždy optimalizováno techniky v Ilford Research & Development týmu tak, aby kvalita tiskového výstupu byla korektní. Protože Ilford podporuje svá fotografická média dlouhodobě, jsou na Ilford.com k dispozici ICC profily k mimořádně širokému portfoliu tiskáren Canon, Epson, HP i Lexmark – domácím (desktop) i produkčním. Uživatelé velkoformátových tiskáren mají k dispozici nejen podporu pro řadu médií Galerie, ale samozřejmě i OmniJet. Na uvedeném odkazu je v současné době k dispozici přes dva tisíce Ilford ICC profilů a postupně přibývají další.

A ještě poznámka k oznámení, že řada potisknutelných médií Harman by Hahnemühle získala ocenění TIPA jako nejlepší fine art média: Oceněná řada obsahuje těchto sedm médií: Matt Cotton Smooth – hladkou bavlnu, Matt Cotton Textured – hrubou bavlnu, Gloss Art Fibre – 100% alfa-celulózu, Gloss Art Fibre Warmtone – 100% alfa-celulózu bez optických zjasňovačů, Gloss Baryta – barytový papír, Gloss Baryta Warmtone – barytový papír bez optických zjasňovačů a Canvas – bavlněné plátno. Podrobnosti najdete na webu FOMEI.com.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: