Multifunkce Canon PIXMA MX 375, MX435, MX515 a MG4150 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Multifunkce Canon PIXMA MX 375, MX435, MX515 a MG4150

canon_pixma_mtfce_02_2012_100px

2. února 2012, 00.00 | Nabídku multifunkčních zařízení Canon v dohledné době rozšíří čtyři nové modely. Tři kompaktní zařízení, MX375, MX435 a MX515, jsou vhodná hlavně pro malé a domácí kanceláře, model MG4150 je více stylový, s líbivějším designem, a výrobce ho doporučuje hlavně pro domácnosti a studenty. Tři modely, MX435, MX515 a MG4150, umožňují bezdrátový provoz s využitím technologie Wi-Fi a s podporou funkce AirPrint.

Multifunkce MX375, MX435 a MX515 nabízejí rychlý tisk a snadné skenování, kopírování a faxování. Novinkou jsou inkoustové kazety velikosti XL pro úsporu nákladů. Model MX515 má navíc panel Dual Function, barevný TFT displej s úhlopříčkou 6,2 cm a funkci automatického oboustranného tisku. V nabídce Canon nahradí modely PIXMA MX360, MX410 a MX420. Modely MX435 a MX515 díky integrovanému Wi-Fi modulu umožňují tisknout dokumenty a fotografie z jakékoli místnosti pokryté Wi-Fi signálem a podporují Apple AirPrint pro přímý tisk z iPhonu, iPadu a iPodu touch. S technologií AirPrint mohou uživatelé jednoduše bezdrátově tisknout fotografie, e-maily, webové stránky a další dokumenty bez nutnosti instalovat ovladače. A MX515 nabízí i Ethernetové připojení.Rozlišení tisku je až 4800 dpi, kapičky inkoustu mají minimální objem 2 pl a tisk je také rychlý, ať už se jedná o dokumenty, nebo fotografie. V případě MX435 a MX515 je rychlost černobílého tisku přibližně 9,7 obr./min., barevného 5,5 obr./min. podle standardů ISO. Rychlost A4 kopírování podle normy ISO je 21 s. U modelu MX375 je rychlost tisku asi 8,7 černobílého obrázku za minutu a 5 barevných obrázků za minutu a rychlost A4 kopírování 23 sekund. Všechny tři modely mají automatický duplexní podavač dokumentů (ADF) pro snadné kopírování, skenování a faxování vícestránkových dokumentů. Vysokorychlostní fax Super G3 nabízí možnost ukládání do USB paměti. MX515 umožňuje ukládat data nebo převádět dokumenty do PDF a ukládat je do počítače.Novinky mají kompaktní design se systémem FastFront, aby je bylo možné obsluhovat jen z přední strany. Díky tomu je lze umístit ke zdi nebo tak, aby zabíraly co nejméně místa. Nové barevné inkoustové kazety XL FINE, které je možné nainstalovat jediným kliknutím, snižují náklady až o 50 % na jednu stránku. Nechybí funkce rychlého spuštění, Quick Start. Model MX515 má barevný TFT displej s úhlopříčkou 6,2 cm, který v kombinaci s integrovanou čtečkou paměťových karet umožňuje používat zařízení bez počítače. Panel Dual Function mění vzhled podle využívané funkce a pro snazší a efektivnější obsluhu zobrazuje pouze tlačítka, která jsou momentálně potřebná.

Stylově černý designový model MG4150 nabízí vylepšené funkce a konektivitu pro snadný tisk z chytrých mobilních telefonů a tabletů. Má integrovaný modul Wi-Fi a bezplatná aplikace Canon Easy Photo-Print umožňuje bezdrátově tisknout z přístrojů se systémem iOS nebo Android a je možné do nich i přímo skenovat. A pomocí PIXMA Cloud Link mají uživatelé přímý přístup i do cloudového prostředí a mohou tisknout oblíbené fotografie ze svých internetových alb, včetně CANON iMAGE GATEWAY a Picasa. K dispozici je i nabídka šablon připravených k tisku, včetně kalendářů, obálek, poznámek a dalších snadno a rychle dostupných podkladů. Zařízení je koncepce FastFront, nabízí ekologické nastavení a funkci rychlého spuštění.Tiskárna modelu MG4150 používá technologii tiskové hlavy FINE, generuje kapičky inkoustu s minimálním objemem 2 pl a má maximální tiskové rozlišení 4800 dpi. Umožňuje tisknout kvalitní fotografie i ostré textové dokumenty. Bezokrajovou fotografii formátu 10 × 15 cm vytiskne za přibližně 44 sekund. Rychlost tisku je podle standardu ISO 9,9 černobílého obrázku za minutu a 5,7 barevného obrázku za minutu. I tanto model umožňuje používat speciální inkoustové zásobníky Canon FINE XL, které šetří až 50 % nákladů na stránku ve srovnání se standardními zásobníky. Pro snadné ovládání je k dispozici velký 6,0cm LCD displej a funkce automatického oboustranného tisku umožňuje zvýšit efektivitu.

Všechny modely nabízejí softwarová řešení pro chytrý tisk včetně tisku z internetu (Easy-WebPrint) a Full HD videa a také úsporné a kreativní funkce. Model MX515 také obsahuje software pro nastavení úsporného provozu – nový doplněk ke Canon Solution Menu EX. Monitoruje, jaké úspory papíru a oxidu uhličitého přináší použití automatického oboustranného tisku. Software Easy-PhotoPrint EX umožňuje používat kreativní funkce pro tisk fotografií, kalendářů a fotoalb. S novým efektem Zábavný filtr lze snímky upravit a přidat například efekty Rozostřené pozadí, Rybí oko, Měkké ostření, Miniatura nebo Efekt levného fotoaparátu.

U modelu MG4150 je součástí balení i software Auto Photo Fix II s nástroji pro detekci obličeje, analýzu scény a odstranění běžných nedostatků fotografií. A při používání originálních inkoustů Canon umožňuje MG4150 bezplatný přístup ke službám CREATIVE PARK a CREATIVE PARK PREMIUM a také do exkluzivní obrazové galerie s díly známých umělců a fotografů.

Multifunkční zařízení PIXMA MG4150 bude v prodeji od března za 2050 Kč, ostatní modely od dubna, PIXMA MX375 za 1550 Kč, PIXMA MX435 za 2050 Kč a PIXMA MX515 za 2550 Kč. Ceny jsou orientační.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: