Externí blesk Nikon Speedlight SB-910 – nástupce SB-900 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Externí blesk Nikon Speedlight SB-910 – nástupce SB-900

nikon_speedlight_sb910_1

1. prosince 2011, 00.00 | Nikon představil nový výkonný a všestranně použitelný externí blesk SB-910 s měřením i-TTL (inteligentní TTL), který má oproti předešlému modelu SB-900 upravené menu a ovládání, vylepšenou tepelnou pojistku a řadu možností využití i v případě bezdrátového ovládání.

Nový externí systémový blesk výrobce optimalizoval pro profesionální fotografy, kteří požadují osvětlení studiové kvality a kompletní možnosti ovládání kvality zábleskového světla. Kombinuje zdokonalené ovládání s rozšířeným rozsahem zoomu na 17–200 mm a nabízí tři možnosti rozložení osvětlení, tudíž umožňuje kvalitnější kontrolu nad prostorem, který svým zábleskem pokrývá.Umožňuje přesnou zábleskovou expozici a využití doplňkového záblesku i ve složitých světelných situacích. Nabízí rozložení osvětlení se zdůrazněným středem, rovnoměrné a standardní, aby vyhověl každému fotografickému prostředí. Pokrývá zoom v rozsahu 17–200 mm se zachováním rovnoměrného osvětlení. Osvětlení nepřímým zábleskem je zajištěno otočnou a výklopnou hlavou: otáčení je možné o 180 úhlových stupňů doprava a doleva a naklopení o 90 ° nahoru a o 7 ° dolů. Vylepšená tepelná pojistka umožňuje optimální detekci tepla a řízení času dobíjení.Nový blesk má vylepšenou ergonomii a přepracované menu pro ještě více intuitivní ovládání, kupříkladu menu jsou jasnější a volič je opatřen drážkou, aby uživatel hmatem cítil každou změnu nastavení. Podsvícená tlačítka jsou lépe viditelná ve tmě. Blesk je součástí systému kreativního osvětlení Nikon a lze ho snadno zařadit do osvětlovacích systémů s více blesky. Opět je dodáván v polstrovaném pouzdru a součástí balení je difúzní nástavec a dva barevné filtry, které jsou vyrobeny z trvanlivějšího plastu a snadněji se nasazují.

Nikon Speedlight SB-910 – základní údaje:

 • Profesionální blesk s i-TTL řízením záblesku, tedy inteligentním skrze objektiv – kompatibilní s jednookými zrcadlovkami Nikon formátu FX a DX (automatická detekce formátu snímače).
 • Je součástí systému kreativního osvětlení Nikon a nabízí úplnou kontrolu nad pokrytím blesku.
 • Směrné číslo: 34 (STD)/39 (CW)/31 (EVEN) (m/ISO 100, formát FX, při 35 mm); maximální směrné číslo: 54,5 (CW, m/ISO 100, formát FX, při 135 mm).
 • Rozložení osvětlení se zdůrazněným středem, rovnoměrné a standardní: režim osvětlení se zdůrazněným středem soustředí záblesk do středu obrazového pole, což je užitečné při použití teleobjektivu; režim rovnoměrného osvětlení stejnoměrně rozptyluje světlo do celého obrazového pole, což je užitečné při pořizování skupinových fotografií; standardní režim nabízí standardní rovnováhu mezi výkonem a rozložením světla.
 • Vícekrokové motorické zoomování pokrývá široký rozsah od 17 do 200 mm.
 • Precizní ergonomie umožňuje intuitivní ovládání, velký displej, přehledný systém menu, vhodně provedené a umístěné ovládací prvky, podsvícená tlačítka usnadňují ovládání při slabém osvětlení.
 • Rychlé nabíjení za 2,3 sekundy při použití tužkových akumulátorů NiMH (AA, LR6).
 • Pomocné světlo AF: kompatibilní s modulem AF Multi-CAM 3500 FX/DX.
 • Práce s nepřímým zábleskem: možnost horizontálního otočení hlavy blesku o 180 ° doprava a doleva, možnost naklopení nahoru o 90 ° a dolů o 7 °.
 • Tepelná pojistka chrání před nadměrným zahřátím při intenzivním odpalování záblesků.
 • Součástí balení jsou pevné barevné filtry na žárovkové a zářivkové světlo.
 • Automatická detekce filtru: automaticky upravuje nastavení barevné teploty připojeného fotoaparátu podle barvy použitého filtru.
 • Firmware je možno aktualizovat pomocí úložného média v připojeném fotoaparátu.
 • Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - příslušenství  

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: