IFA 2012: Samsung GALAXY Note II a další nové produkty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

IFA 2012: Samsung GALAXY Note II a další nové produkty

2. září 2012, 18.15 | Zatímco v březnu byl v rámci Samsung Mobile Unpacked 2012 v Earls Court Exhibition Centre slavnostně představen chytrý multifunkční mobilní telefon GALAXY S III s intuitivním ovládáním, 29. srpna, tedy dva dny před zahájením veletrhu IFA 2012, se v berlínském Tempodromu uskutečnil obdobný program „Mobile Unpacked 2012“, na kterém byl spolu s dalšími produkty velkolepě představen nový Samsung GALAXY Note II.

 

Samsung Mobile UnPacked Berlin 2012

 

Významným hostem slavnostního programu byl Wim Wenders, známý německý režisér, vlastním jménem Ernst Wilhelm Wenders, který natočil kupříkladu psychologický film Stav věcí (1982; zvítězil na festivalu Benátkách), drama Paříž, Texas (1984; zvítězil na festivalu v Cannes), dokument Tokyo-Ga (1985), ale hlavně hold Berlínu ve snímku Nebe nad Berlínem (1987; v Cannes získal cenu za nejlepší režii) nebo Tak daleko, tak blízko! (1993) s podobným laděním. Více na webu WimWenders.com

 

Wim Wenders

 

Po vystoupení Wima Wenderse už J. K. Shin, prezident IT & Mobile Communications divize společnosti Samsung Electronics, představil GALAXY Note II a zdůraznil, že u nového modelu byl ještě více posílen tvůrčí potenciál. Mimo jiné uvedl: „V loňském roce jsme na veletrhu IFA představili model Samsung GALAXY Note, kterým jsme otevřeli novou kategorii chytrých mobilních zařízení. Jsem hrdý na to, že letos představujeme nový model Samsung GALAXY Note II, který bude doslova vybízet uživatele k využití jejich kreativity. Sledování videí s GALAXY Note II je bezkonkurenčním zážitkem, s využitím jedinečných funkcí je jednoduché zachytit své nápady rychleji, vyjádřit svobodně své myšlenky a řídit úkoly mnohem efektivněji. Uživatelé se budou cítit doslova mimořádně.“

 

JK Shin

 

Vývoj byl postupný. Už letos v květnu kupříkladu Samsung představil softwarový upgrade Ice Cream Sandwich nebo aplikace jako Shape Match a Formula Match, které zdokonalují načrtnuté geometrické tvary nebo spočítají ručně psané matematické úlohy. A v polovině srpna Samsung rozšířil tuto speciální kategorii mobilních přístrojů o model GALAXY Note 10.1 s obrazovkou o úhlopříčce 10,1 palce a s funkcí Multidisplej, která umožňuje využívat dvě různé aplikace současně.

 

Samsung GALAXY Note II

 

Samsung GALAXY Note II je vybaven displejem HD Super AMOLED Plus, který má úhlopříčku 5,55 palce (14,1 cm) a má širokoúhlý obrazový formát 16:9, ideální pro sledování videoklipů. Displej je nejen velký, ale má jasný a živý obraz a výbornou čitelnost textů. Model Note II sice nabízí větší obrazovku (předchozí model má 5,29" WXGA HD sAMOLED), přesto je tenčí a lehčí než jeho předchůdce. 

 

Aplikace S Pen je intuitivnější a jednodušší, každodenní úkoly umožňuje řešit mnohem rychleji. Díky aplikaci Air View lze nahlédnout do e-mailu, ponámek S Note, plánovače S Planner, obrázkové galerie nebo spustit videa, aniž by bylo nutné otevřít obsah. Díky Air View se lze rychle dostat k požadovaným informacím se všemi detaily bez nutnosti přeskakovat mezi okny. Nová funkce „rychlý příkaz“ (Quick Command) umožňuje využít S Pen pro rychlé zadání požadovaného pokynu.

 

Aplikace S Pen nabízí vylepšené možnosti pro okamžité zachycení vlastních nápadů nebo zkombinovat rukopis s jakýmkoli digitálním obsahem přímo na obrazovce. Pouhým stiskem tlačítka S Pen přístroj okamžitě pozná, že uživatel chce oříznout nebo upravit vybraný obsah na obrazovce. Tak lze okamžitě realizovat ořez nebo výřez obsahu v potřebném tvaru a výsledek rovnou uložit, sdílet nebo vložit, kamkoli uživatel chce nebo potřebuje. 

 

Samozřejmě je také možno upravovat digitální fotografie. Lze měnit barvy, stínovat vybrané části obrazu, anebo pomocí dotykového pera připojit poznámky, značky, piktogramy, náčrtky. Použití je obdobně jednoduché, jako psaní tužkou na papír. Uživatel také může pořídit print screen (Screen Shot) – snímek obrazovky, vytvořit jeho kopii a snímek může rovnou sdílet nebo uložit do digitálního archivu. K dispozici je také funkce Screen Recorder, umožňující zaznamenat celou posloupnost akcí na obrazovce.

 

Samsung GALAXY Note II - IFA 2012

 

Pro zlepšený multitasking nabízí Note II tři nové funkce. Pop-up Note umožní okamžitě otevřít aplikaci S Note jako pop-up okno kdekoli na obrazovce. Pop-up Web dovoluje otevřít internetový prohlížeč kdekoli na displeji a vedle něj otevřít další webové okno, aniž by mezi nimi bylo nutno přepínat. A při sledování videa uživatelé jistě ocení Pop-up Play, umožňující přepnout obraz do „plovoucího okna“, kterým lze libovolně posouvat po obrazovce. Přitom je možno jednoduše načíst další aplikace, být on-line, ve spojení se svými přáteli nebo realizovat jiné činnosti.

 

GALAXY Note II je velmi výkonný. Umožňuje efektivně vytvářet obsah a obratem ho sdílet, ale také nabízí rychlé přechody mezi obrazovkami a minimální prodlevy při spuštění aplikací. Využívá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,6 GHz a HSPA Plus nebo 4G LTE připojení a nový operační systém Android 4.1 Jelly Bean s vynikajícími grafickými schopnostmi a vylepšenou službou Google Now včetně nových funkcí, jako je kontextové vyhledávání. K dodání bude v provedeních s kapacitou paměti 16, 32 a 64 GB. Samozřejmě lze použít ještě paměťové karty microSD, přičemž Samsung na veletrhu IFA představil karty s kapacitami 32 a 64 GB. Jako zdroj energie slouží baterie s kapacitou 3100 mAh. 

 

K výbavě patří dva integrované fotoaparáty: ten na zadní straně je vybaven snímačem s rozlišením 8 Mpx, na přední 1,9 Mpx a poslouží tudíž hlavně jako HD videokamera. Fotoaparát je vybaven aplikacemi Buddy Photo Share, Burst Shot a Best Photo, které byly představeny už v mobilním telefonu Samsung GALAXY S III. A stejné je to i s funkcí Smart Stay, která rozpozná, jak je telefon právě používán, například zda uživatel čtete elektronickou knihu, nebo prochází internetové stránky.

 

A funkce AllShare Play umožňuje propojit Galaxy Note II s HD TV Samsung nebo jinými mobilními telefony, tablety, notebooky nebo s jinými přístroji na stejné síti. Pracuje-li skupina osob na stejném projektu, může s výhodou využít jedinečnou funkci AllShare Group Cast, díky níž může každý člen propojené skupiny pracovat s dokumenty, prezentacemi nebo fotografiemi v reálném čase, aniž by bylo nutné načítat dokumenty odděleně. 

 

Samung GALAXY Note II bude v prodeji ve dvou barevných variantách, Marble White a Titanium Gray, od října letošního roku (u nás v průběhu října).

 

Samsung Mobile UnPacked 2012, Tempodrom, Berlin

 

Samsung také představil nová zařízení v řadě ATIV, využívající operační systém Microsoft Windows 8 pro inteligentní PC/notebooky a tablety a Windows Phone 8 pro smartphony. Označení ATIV, obrácené pořadí písmen latinského slova VITA, "život", vybral výrobce pro kompletní sortiment zařízení, která mají zpříjemnit, zjednodušit život a práci jejich uživatelů. Na slavnostní akci v Tempodromu Samsung představil Ativ SMART PC, ATIV Smart PC Pro, tablet ATIV Tab a téměř kapesní Ativ S.

 

Více nejen o slavnostním programu v berlínském Tempodromu najdete třeba na YouTube.com/SAMSUNGmobile.

 

Samsung Mobile UnPacked 2012, Tempodrom, Berlin

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Recenze  » Recenze - fotomobily  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: