Samsung GALAXY Camera - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Samsung GALAXY Camera

3. září 2012, 01.02 | Nový hybridní přístroj kombinuje kompaktní fotoaparát s 21× optickým zoomem s vybranými prvky smartphonu GALAXY SIII pro usnadnění a zrychlení bezdrátové komunikace. Využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean, čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz a nabízí připojení s využitím technologií 3G, 4G i Wi-Fi. A zadní stěně dominuje obrovská dotyková obrazovka typu HD Super Clear Touch LCD, tedy nikoli AMOLED jako u Galaxy SIII.

 

Samsung GALAXY Camera bude nabízen ve třech variantách připojení: buďto 3G + Wi-Fi, nebo 4G LTE + Wi-Fi , anebo jen s Wi-Fi, jako třeba u modelu WB850F. Rychlé mobilní sítě čtvrté generace se v oblasti telekomunikací v Evropě začaly rozšiřovat v letošním roce a nejvíce mají expandovat po roce 2015. Největším přínosem je rychlost připojení až 100 Mb/s pro mobilní uživatele a až 1 Gb/s pro uživatele stacionární. Systém 4G poskytuje mobilní širokopásmový přístup k internetu, třeba pro notebooky a tablety, smartphony a další mobilní zařízení, mezi něž nově přibývá právě Samsung GALAXY Camera.

 

Samsung GALAXY Camera

 

Využitelnost zahrnuje rychlý mobilní přístup k webu, IP telefonii, on-line hraní her, ale také třeba HD mobilní televizi a také videokonference. Systém „4G“ standardu Mobile WiMAX byl poprvé komerčně využit v Jižní Koreji už v roce 2006 a první verze standardu LTE – Long Term Evolution ve Skandinávii v roce 2009.

 

Samsung W880, rok 2009

 

Faktem je, že Samsung dlouhodobě přichází s jedinečnými technickými novinkami. V souvislosti s představením vícefunkčního kompaktu GALAXY jsem si nemohl nevzpomenout třeba na kompaktní fotoaparát s mobilním telefonem SCH-W880, který představil na podzim 2009. Měl obrazový snímač s rozlišením 12 Mpx, trojnásobný optický zoom, obdobný, jaký byl v té době velmi rozšířen u běžných kapesních kompaktů, a uměl snímat i video ve vysokém rozlišení. Jako mobilní telefon podporoval evropská pásma GSM a 3G, pro evropský trh měl označení M8920 a i připojení na internet přes Wi-Fi a GPS navigaci. Tehdy ovšem Evropa byla v oblasti multifunkčních fotomobilů tohoto typu jemně řečeno „na vedlejší koleji“. 

 

Samsung GALAXY Camera: objektiv na maximu a v zavřením stavu

 

Nyní ale přichází Samsung GALAXY Camera „v plném lesku“ a efektivně i elegantně řeší současné potřeby těch uživatelů, kteří potřebují stylový a výkonný vícefunkční mobilní přístroj tohoto typu, který jim umožní nejen příležitostně fotografovat nebo pořizovat videozáznamy, ale také přímo v tomto přístroji a třeba na cestách nebo na dovolené pořízené soubory upravovat a následně je odesílat na internet nebo jako přílohy e-mailů. A současně jim poslouží jako skicář, obrazový zápisník, moderní komunikátor.

 

21x zoom

 

Myoungsup Han, Senior Vice President & Director Digital Imaging Business, Digital Media & Communications Samsung Electronics, o přístroji uvedl: „Galaxy Camera je produktem své doby, jednoznačně vychází z požadavků moderní komunikace a podporuje její aktuální trendy. Jak neustále narůstá význam sociálních sítí a obliba smartphonů a tablet, lidé mají potřebu komunikovat rychleji, než jim vlastní slova dovolí. Stále častěji vyjadřujeme své názory, myšlenky a zážitky prostřednictvím obrazu – fotografií, proto jsme vytvořili Samsung GALAXY Camera, který je předurčen stát se dokonalým a nepostradatelným pomocníkem v této nové éře vizuální komunikace. Je to přelomový krok, kterým, jak věříme, upevníme naši pozici skutečného inovátora.“ 

 

fotoaparát Samsung GALAXY en face

 

Fotoaparát Samsung GALAXY je vybaven obrazovým snímačem BSI CMOS s délkou úhlopříčky 1/2,3 palce a s rozlišením 16 Mpx. Objektiv Samsung umožňuje poměrně široké využití přístroje. Jedná se o 21násobný optický zoom 4,1–86,1 mm 1:2,8–5,9. Po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 23–483 mm. Začíná tedy u ohniska se zajímavě širokým úhlem záběru a na opačném konci rozsahu nabízí výrazné přiblížení vzdálených objektů, možnost změnit perspektivní dojem nebo využít dlouhá ohniska pro různé tvůrčí záměry. Zoom je možno ovládat buďto pomocí tlačítka, nebo dotykového displeje.

 

velký dotykový displej

 

Špičkový barevný dotykový displej typu HD Super Clear Touch LCD má úhlopříčku 12,12 cm (4,77 palce), rozlišení 308 pixelů na palec, je širokoúhlý s poměrem stran 16:9 a zobrazuje plné spektrum barevných tónů. Jak jsme se mohli přesvědčit na veletrhu IFA, poskytuje kvalitní, jasný obraz a disponuje i technologií, která umožňuje až zdvojnásobit jas, přičemž podle ujištění představitelů výrobní firmy není třeba se obávat, že se kvůli tomu výrazně zvýší spotřeba energie. 

 

Samsung GALAXY Camera - některé možnosti obrazovky

 

Obrazovka se podílí i na velmi snadném a příjemném použití přístroje. Fotoaparát GALAXY poskytuje také funkci oblíbenou u vyspělých smartphonů, a to technologii Voice Control – ovládání hlasem. Ano, uživatel může ke svému fotoaparátu promlouvat. A může tak ovládat hned několik funkcí, z nichž vyslovení pokynů jako „přiblížit/oddálit“ nebo „fotit“ patří k samozřejmému základu. Lze také nastavit časovač, samospoušť, v galerii snímků pak lze přístroji sdělit, že chcete, aby vybraný snímek otočil, odstranil nebo dokonce i sdílel. 

 

Samsung GALAXY Camera: pohled zepředu, zezadu a shora

 

Pro snadné fotografování přístroj poskytuje technologii Smart Pro, sadu režimů fotografování řízených umělou inteligencí. Pomocí snadného nastavení v několika jednoduchých krocích může i začátečník nebo příležitostný fotograf vytvářet působivé snímky s uměleckými prvky. Režimy lze volit v jednoduchém, přehledném menu. K dispozici je kupříkladu režim Rich Tone zajišťující sytější barvy nebo Light Trace, který automaticky nastaví čas expozice pro snímání osvětlených bodů ve tmě. A samozřejmě nechybí ani režim s velmi krátkým časem expozice, určený pro snímání akcí, kdy uživatel chce „zmrazit“ pohyb objektů.   

 

Řada tvůrčích možností je připravena i pro snímání videoklipů. Jako příklad lze uvést Slow Motion, kdy je záznam v rozlišení 720 × 480 obrazových bodů snímán s obrazovou frekvení 120 snímků za sekundu a při přehrání je pohyb zpomalen.

 

IFA 2012: ukázky funkcí trasování světla a vodopádu

 

Přímo v přístroji lze také pořízené snímky upravovat. Samsung GALAXY Camera disponuje sadou 35 funkcí pro editaci fotografií Photo Wizard. Při úpravách snímků uživatelé využijí nejen velký a kvalitní displej, ale také rychlý čtyřjádrový procesor a operační systém Android 4.1 Jelly Bean. K dispozici je kupříkladu funkce Auto Face Calibration, nebo možnost takže snadno zvládnou i precizní úpravy detailů. A editační program Movie Wizard zase umožňuje úpravu videoklipů. 

 

IFA 2012: o Samsung GALAXY Camera byl živý zájem

 

Smart Content Manager umožňuje snadno uspořádat obsah, vytvářet složky, označovat známé tváře na snímcích, označovat fotografie, které mají být odstraněny. A k hlavním přednostem patří kombinace bezdrátového připojení a systému Android 4.1 Jelly Bean, přičemž používat lze předinstalované aplikace, ale také využít nabídky Google Play a Samsung Apps Store, například Instagram, Facebook nebo Skype. Ale hlavně: uživatel může fotografovat nebo pořídit video a sdílet tyto soubory v reálném čase se všemi, s nimižch chce nebo potřebuje. V tom je hlavní kouzlo Share Shot a Direct Wi-Fi, umožňující sdílet snímky s až osmi dalšími Wi-Fi zařízeními v dosahu.

 

Samsung GALAXY Camera - možnosti

 

K dispozici je také Auto Cloud Back-up, tedy možnost automaticky zálohovat fotografie a videoklipy v internetovém úložišti. Stačí říci, že má přístroj zálohu realizovat a kde je cílové úložiště. K internetu lze využít připojení 3G, nebo 4G LTE, anebo Dual Band Wi-Fi a Channel Bonding s ještě vyšší rychlostí. Díky takové bezdrátové konektivitě je možné být takřka doslova stále ve spojení. A protože fotoaparát poskytuje nejen bezdrátové připojení, odesílání a sdílení souborů, ale dokonce umožňuje i psát na sociální média, nemusí uživatel třeba na dovolenou brát s sebou netbook nebo tablet, vystačí si s jediným multifunkčním přístrojem – GALAXY Camera. A samozřejmostí je možnost propojit svůj přístroj s dalšími z rodiny „GALAXY“ včetně GALAXY SIII a GALAXY Note II. 

 

Kompaktní fotoaparát Samsung GALAXY bude nabízen ve třech variantách připojení, verze 3G a Wi-Fi, verze 4G LTE a Wi-Fi , nebo verze pouze s Wi-Fi. V době uvedení nebyla ještě stanovena doporučená prodejní cena a bylo sděleno, že na českém trhu bude k dostání od podzimu 2012.

 

IFA 2012: o fotoaparát Samsung GALAXY měli zájem mladí, staří

 

Veletrh IFA 2012: o fotoaparát Samsung GALAXY mají zájem mladí, staří, ...

 

IFA 2012: kompaktní fotoaparáty Samsung v praxi

 

IFA 2012: kompaktní fotoaparáty Samsung v praxi.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z kompaktního fotoaparátu Samsung GALAXY?

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: