Lensbaby Edge 80 a nové makrokonvertory - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Lensbaby Edge 80 a nové makrokonvertory

lensbaby_unor2012newe_100px

16. února 2012, 00.00 | Nabídku Lensbaby dne 14. února rozšířily dva nové produkty, optika „Edge 80“ – 80mm objektiv umožňující výrazné lokální rozostření obrazu nebo realizování efektu miniatury, a sada makrokonvertorů, která je kompatibilní se všemi těly Lensbaby a s veškerou Lensbaby optikou a která ještě více rozšiřuje možnosti stávající sady Lensbaby Macro Kit.

Lensbaby Edge 80 Optic
Nový objektiv s ohniskovou vzdáleností 80 mm je součástí systému výměnné optiky Lensbaby Optic Swap System a je kompatibilní téměř se všemi těly Lensbaby: Composer Pro, Composer, Muse, Scout a Control Freak. Její použití mění všechna zmíněná těla na kreativní tilt-objektiv, který poskytuje selektivní ostrý pruh ve fotografovaném obraze. Není kompatibilní s tělem Composer s Tilt Transformerem pro Micro 4/3 a Sony NEX a s příslušenstvím Lensbaby 37 mm. Objektiv je umístěný ve středové ose a poskytuje rovné ostré pole od kraje do kraje záběru.Naklopení objektivu dovoluje vytvořit vodorovné, svislé a diagonální ostré pruhy přes obraz, ohraničené neostrým obrazem. Velikost ostrého pruhu je možné ovlivňovat volbou clonového čísla. Objektiv je stejně jako Sweet 35 vybaven clonou s 12 lamelami. Rozsah clonových čísel je f/2,8 až f/22. Velikost clony je možno měnit rychle a plynule pohodlným pootočením clonového kroužku. Objektiv má i polohu makro. Povytažením přední optické části lze zaostřit na vzdálenost 43 cm.

Nabízí tedy mimořádnou kreativní kontrolu nad hloubkou ostrosti. Fotograf může ovlivňovat velikost a tvar ostrého pruhu. Na velikost ostrého pruhu má vliv použitá clona. Při použití clony f/2,8 je ostrý pruh přes obraz s mnoha okolními neostrostmi velmi úzký. Nejvyšší clonové číslo, f/22, vytvoří velmi široký ostrý pruh s malým množstvím okolních neostrostí. Univerzální objektiv Edge 80 je použitelný v situacích, které nabízejí využití selektivního zaostřování pro vytvoření zajímavých efektů, od fotografií jídla přes portréty až po fotografování přírody.Lensbaby Edge 80 – základní údaje:
Ohnisková vzdálenost: 80 mm
Optická konstrukce: 5 skleněných prvků ve 4 skupinách; vícevrstvá antireflexní úprava
Clona: 12 lamel, ovládaná clonovým kroužkem
Rozsah clonových čísel: 2,8–22
Velmi ostré celé obrazové pole; při naklopení vytváří ostrý pruh přes celou fotografii, který je ohraničený neostrostmi
Minimální vzdálenost zaostření: cca 43 cm (při nastavení na makro a zcela naklopeném těle objektivu)
Maximální vzdálenost zaostření: nekonečno
Přední závit: 46 mm
Kompatibilita s těly objektivů Lensbaby Composer Pro, Composer, Muse, Scout a Control Freak
Není kompatibilní s tělem Composer s Tilt Transformerem pro Micro 4/3 a Sony Alfa NEX a s příslušenstvím Lensbaby 37 mm
Rozměry: 4,9 × 4,77 cm
Hmotnost: 141,75 g

Doporučené výrobky Lensbaby pro použití s optikou Edge 80:
Lensbaby Composer Pro (LBCPC, LBCPN, LBCPS, LBCPP, LBCPO)
Lensbaby Composer (LBCC, LBCN, LBCS, LBCP, LBCO)
Lensbaby Muse (LBM2C, LBM2N, LBM2S, LBM2P, LBM2O, LBMPC, LBMPN, LBMPS, LBMPPO)
Lensbaby Control Freak (LBCFC, LBCFN, LBCFS, LBCFP, LBCFO)
Lensbaby Scout (LBSFEC, LBSFEN, LBSFES, LBSFEP, LBSFEO)

Přidáním Edge 80 do sortimentu optiky Lensbaby Optic Swap System poskytuje Lensbaby fotografům další rozšíření tvůrčích možností. Stačí, aby si uživatel zakoupil jeden objektiv s tělem a získá přístup k jedinečnému systému, který nabízí 8 různých výměnných objektivů. Každý z nich poskytuje odlišný způsob ovládání hloubky ostrosti a jiné kreativní efekty.S objektivem Edge 80 a jeho naklápěním je možné ovládat zaostřenou plochu, která prochází v určité volitelné velikosti celou fotografií. S objektivy Sweet 35, Double Glass, Single Glass a Plastic Optics lze ovládat jen malé kruhové pole, které je možné přesně zaostřit, zatímco ostatní části obrazu při stejné hloubce ostrosti zůstávají neostré. Optika Pinhole/Zonální destička přináší nekonečné pole hloubky ostrosti. Optika Soft Focus umožňuje ostrý obraz s měkkým překrytím ze strany na stranu. A optika Fisheye přináší pohled rybího oka s úhlem 160 stupňů.

Optika Lensbaby Edge 80 je dostupná v síti specializovaných fotoobchodů. Doporučená maloobchodní cena je 6399 Kč včetně DPH. Obsah balení: kromě samotné optiky Edge 80 je to pevné pouzdro, hadřík microfiber a návod na použití. Chcete-li, můžete se podívat na "videosimulátor". Více informací o tomto i ostatních výrobcích Lensbaby najdete na webu Lensbaby.cz.

Lensbaby Macro Converters
Nové makrokonvertory jsou určeny pro kreativní makrofotografii a lze je používat se všemi těly a veškerou optikou Lensbaby. Fotografům, kteří používají Lensbaby Optic Swap System, otevírají oblast extrémní makrofotografie s možností působivého a uměleckého vyjádření s využitím volitelného částečného rozostření fotografovaných objektů, které je pro Lensbaby typické. Lze je s výhodou použít ve spojení se stávající sadou Makro Kit (close-up +4 a +10) a násobí možnosti kreativní makrofotografie.Dodávají se jako sada obsahující 8mm a 16mm konvertor. Oba mohou být použity společně, pak je výsledkem 24mm konvertor. Stávající Lensbaby Macro Kit (close-up +4 a +10) je možné používat v kombinaci s makrokonvertory a optikou Double Glass, Single Glass, Plastic a Soft Focus Optics, čímž uživatel dosáhne ještě kratší předmětové vzdálenosti. Přehled nejkratších vzdáleností zaostření pro různé kombinace konvertorů, těl a optiky Lensbaby uvádí připojená přehledná tabulka. Použití konvertorů je snadné: jednoduše se nasadí na tělo Lensbaby a pak se do konvertoru nasadí optika.Makrokonvertory Lensbaby – základní údaje:
V balení dva konvertory: 8mm a 16mm, spojením se získá 24mm konvertor
Kompatibilita: se všemi těly a veškerou optikou Lensbaby; při použití optiky s těly Muse a Control Freak je rozsah zaostření mírně kratší než s ostatními těly
Rozměry: 3,35 × 3,35 × 5,28 cm
Hmotnost: 26,1 gDoporučené výrobky Lensbaby pro použití s makrokonvertory:
Lensbaby Composer Pro (LBCPC, LBCPN, LBCPS, LBCPP, LBCPO)
Lensbaby Composer (LBCC, LBCN, LBCS, LBCP, LBCO)
Lensbaby Muse (LBM2C, LBM2N, LBM2S, LBM2P, LBM2O, LBMPC, LBMPN, LBMPS, LBMPPO)
Lensbaby Control Freak (LBCFC, LBCFN, LBCFS, LBCFP, LBCFO)
Lensbaby Scout (LBSFEC, LBSFEN, LBSFES, LBSFEP, LBSFEO)
Lensbaby Double Glass Optic
Lensbaby Optic Swap Kit
Lensbaby Sweet35 Optic
Lensbaby Fisheye Optic
Lensbaby Soft Focus Optic

Makrokonvertory Lensbaby jsou v síti specializovaných fotoobchodů dostupné za doporučenou prodejní cenu 1100 Kč včetně DPH. Prodejní balení obsahuje 8mm a 16mm makrokonvertor v krabičce z čirého plastu a návod na použití.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: