Pretec oznámil SDHC kartu s kapacitou 8 GB - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Pretec oznámil SDHC kartu s kapacitou 8 GB

5. září 2006, 00.00 | Společnost Pretec, která si libuje ve zdolávání maximálních nabízených kapacit u jednotlivých typů paměťových karet, nyní představila novou kartu standardu SDHC, která nabídne kapacitu až 8 GB, čímž se již dostává na úroveň nabídky oblíbených Compact Flash (CF) karet. Co je vlastně standard SDHC?

Společnost Pretec, která si libuje ve zdolávání maximálních nabízených kapacit u jednotlivých typů paměťových karet, nyní představila novou kartu standardu SDHC, která nabídne kapacitu až 8 GB, čímž se již dostává na úroveň nabídky oblíbených Compact Flash (CF) karet. Co je vlastně standard SDHC?

SDHC
Paměťové karty SDHC (Secure Digital High Capacity) vycházejí ze standardu SD, ale jsou určeny pro kapacity nad 2 GB. Technická omezení způsobila, že bylo nutno kartu upravit, aby mohla nabídnout větší kapacitu. Díky tomu ji NELZE použít ve standardních SD slotech. Pro SDHC kartu musíme mít SDHC slot, do kterého LZE použít i klasické SD karty. Alespoň zpětná kompatibilita je tedy zajištěna. Do budoucna toto řešení přinese možnost teoretické kapacity až 32 GB.

Nabídka kapacit SD karet se zastavila na 2 GB, což by pro běžné fotografování více než dostačovalo, ale problém nastal při ukládání video sekvencí, které umí pořizovat i ty nejjednodušší digitální kompakty. Videa zaberou velké množství místa a v plném rozlišení s nejlepší kvalitou stačí u některých fotoaparátů i několik málo minut pro zaplnění celé kapacity.
U SDHC karet se také nově zavádí označení rychlosti, které měl každý výrobce jiné. Označení by se mělo uvádět pod logem SDHC. Class 2 garantuje rychlost 2 MB/s, Class 4 garantuje minimální rychlost 4 MB/s a Class 6 garantuje 6 MB/s.

Pretec 8GB SDHC
Tato firma již dříve překvapovala nabídkou extrémních kapacit paměťových karet. Již v roce 2004 představila Compact Flash kartu s kapacitou 12 GB. SDHC paměťovou kartu s kapacitou 8 GB (používá se zde souborový systém FAT 32) nabídne v posledním čtvrtletí letošního roku za cenu 299 dolarů. Cena je to velmi příznivá a zdá se, že i skalním zastáncům CF karet nyní dochází argumenty. CF karty kralují segmentu DSLR fotoaparátů, ale nejen v low-endové třídě je pomalu začínají vytlačovat SD karty.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: