Střípky z veletrhu CES 2007 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Střípky z veletrhu CES 2007

15. ledna 2007, 00.00 | Na veletrhu CES přinesly fotografické společnosti jen málo novinek v oblasti digitálních fotoaparátů. Jen něco málo se představilo i v oblasti příslušenství. Tyto novinky si shrneme v jednom článku. Jde především o paměťové karty SD a MS a digitální fotorámeček od Kodaku. Kodak také prodává jednu ze svých divizí.

Na veletrhu CES přinesly fotografické společnosti jen málo novinek v oblasti digitálních fotoaparátů. Jen něco málo se představilo i v oblasti příslušenství. Tyto novinky si shrneme v tomto článku. Jde především o paměťové karty SD a MS a digitální fotorámeček od Kodaku. Kodak také prodává jednu ze svých divizí.

Panasonic oznámil zrychlení přenosu u svých vysokorychlostních paměťových karet SD. Minimální rychlost zápisu je 6 MB/s a rychlost čtení až 20 MB/s. Tyto parametry platí pro novou řadu Pro High Speed SD s kapacitou 1 a 2 GB a SDHC s kapacitou 4 GB, které budou dostupné v únoru. V průběhu roku pak Panasonic představí 8 GB a 16 GB karty SDHC.

Konkurence však nespí a společnost Sony představila kartu Memory Stick PRO Duo s kapacitou 8 GB. Lexar oznámil novou řadu vysokorychlostních SDHC karet s kapacitou 4 GB označenou jako "Premium II". Rychlost zápisu by se měla pohybovat na úrovni 9 MB/s a na trhu budou dostupné v únoru za $99,99.

Digitální fotorámečky od Kodaku
Kodak představil čtveřici nových displejů, které slouží jako fotorámečky. Díky tomu nemusíme mít na stole rámeček pouze s jednou fotografií, ale na displeji se jich může střídat větší množství a efekt může umocnit i hudební podkreslení. Jako bonus lze brát možnost přehrávání video sekvencí (formáty MPEG 1 and 4, MOV, AVI). Rámečky disponují čtečkou paměťových karet (CF, SD, MMC, xD a MS), stereo reproduktory a konektorem pro sluchátka. Nechybí ani možnost výměny rámu za jiný, dekorativnější.

Kodak EASYSHARE EX-1011
Na LCD displeji s rozlišením 800 x 480 bodů (poměr stran 16:9) a úhlopříčkou 10" (cca 25,4 cm) si můžeme zobrazovat snímky z fotoaparátu, paměťové karty nebo vestavěné paměti s kapacitou 128 MB. Přenos snímků však může být i bezdrátový, pomocí Wi-Fi (802.11b/g). Samozřejmostí je dálkové ovládání. Pomocí PictBridge pak můžeme vybrané snímky i přímo vytisknout bez nutnosti připojení počítače. Tento model bude dostupný v březnu za doporučenou cenu $279,95.

Kodak EASYSHARE EX-811
Tento model nabízí to samé co předchozí pouze s menší úhlopříčkou displeje (rozlišení zůstalo stejné), která je 8" (20,32 cm). U něj je stanovena cena na $229,95.

Kodak EASYSHARE SV-811
SV-811 nabízí stejné parametry jako EX-811 pouze s absencí bezdrátového přenosu. Cena je stanovena na $179,95.

Kodak EASYSHARE SV-710
Nejlevnější variantou bude SV-710, kterému oproti výše uvedeným modelům chybí také vestavěná paměť. Na rozdíl od SV-811 má ale také menší displej s menším rozlišením. Úhlopříčka je 7" (17,78 cm) a rozlišení pouze 480 x 234 bodů. Cena je stanovena na $129,95.

Kodak prodává divizi zdravotnické techniky
Společnost Eastman Kodak Company prodává svou divizi starající se o výrobu a vývoj zdravotnické techniky společnosti Onex Healthcare Holdings, Inc. za částku 2,55 miliard amerických dolarů. Téměř polovinu z této částky Kodak použije na splacení dluhů. O osudu druhé poloviny se teprve rozhodne. Cílem této akce má být podle Kodaku lépe se zaměřit na amatérskou i profesionální digitální fotografii a grafickou komunikaci. Zda-li se nedočkáme návratu DSLR od Kodaku, o tom můžeme pouze spekulovat. Každopádně se jedná o šanci Kodaku vrátit se mezi velké hráče fotografického businessu.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: