Světla Reflecta a Dörr pro oblast foto-video - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Světla Reflecta a Dörr pro oblast foto-video

reflecta_a_doerr_svetla_100px

30. prosince 2011, 01.00 | Společnost ExcelFoto na našem trhu postupně rozšiřuje nabídku osvětlovacích zařízení, které lze použít pro natáčení videa, a to i digitálními fotoaparáty, i pro fotografii. Nabízí cenově dostupná řešení pro foto-videostudia i různé exteriéry.

Dörr Ultra VL-126 LED

Toto kompaktní trvalé videosvětlo vhodné pro digitální fotoaparáty a videokamery doplnilo kompletní sortiment stálých videosvětel Reflecta v nabídce ExcelFoto. Jak prozrazuje jeho označení, zdrojem světla je 126 výkonných LED. Tyto vysocesvítivé diody produkují světlo s teplotou chromatičnosti 5 400 K, což odpovídá dennímu světlu. Intenzita osvětlení je na plný výkon přibližně 950 lx (na 1 m, v závislosti na zdroji). Poměr výkonu je nastavitelný v rozmezí od 10 do 100 %. Životnost LED je přibližně 50 000 hodin.Jako zdroj energie slouží šest tužkových napájecích článků (1,5 V, AA). Použít je možno alkalické i lithiové; nejsou ovšem součástí dodávky. Pro kontrolu stavu napájecích článků slouží čtveřice LED a k dispozici je i tlačítko pro test stavu článků. Sklopný kloubový držák umožňuje flexibilní naklonění – nastavení lehkého úhlu podle potřeby. Světlo může být upevněno na fotoaparát – do sáněk jako externí blesk, anebo je možné použít lištu připevněnou šroubem do závitu pro stativ.

Rozměry světla jsou přibližně 14 × 6 × 15 cm a hmotnost cca 240 g (bez napájecích článků). Součástí dodávky je bílý difuzér pro dosažení měkkého osvětlení, žlutý difuzér pro umělé osvětlení (3 200 K), světle purpurový filtr pro odfiltrování zelené složky záření a dva držáky na napájecí články. Doporučená prodejní cena se pohybuje mezi 2 790 a 2 651 Kč s DPH.Reflecta LED Videolight RPL 49

Moderní osvětlení hlavně pro natáčení videoklipů a obecně LED zdroj světla pro lepší expozice za nepříznivých světelných podmínek. Je to obdoba výše představeného světla Dörr. Tento model má ovšem pouze 49 svítivých diod. Zajímavostí je možnost napojovat jednotlivá světla na sebe a vytvářet větší panely. Sestava 49 LED na plný výkon poskytuje osvětlení o intenzitě přibližně 460 lx (na 1 m, v závislosti na zdroji), výkon je nastavitelný – diody jsou „stmívatelné“, jak uvádí výrobce. Světlo je vyzařováno v poměrně širokém úhlu 60 °. Světlo má barevnou teplotu 5 800 K, tedy obdobnou, jako má denní světlo. K dispozici je jantarově žlutý difuzér, který mění barevnou teplotu na 3 200 K, a čirý difúzní filtr, umožňující docílit rozptýleného osvětlení.Příkon sestavy svítivých diod („spotřeba energie“) je 3,4 W. Životnost LED je přibližně 30 000 hodin. Světlo má přibližné rozměry 9,8 × 8,6 × 4 cm a včetně čtveřice tužkových napájecích článků váží přibližně 236 g. Jako zdroj energie lze použít čtyři tužkové alkalické napájecí články, anebo 6V napájecí zdroj se síťovým adaptérem – transformátorem. Při použití napájecích článků je provozní doba při nastavení 100% výkonu 170 minut.

Výklopné LED videosvětlo pro zrcadlovky a videokamery má stanovenu doporučenou prodejní cenu 1 990 Kč s DPH. Balení kromě samotné LED lampy obsahuje ruční držák, úchytnou hlavici se šroubem, s možností otáčení a naklápění a s paticí pro připevnění na stojan a do sáněk pro externí příslušenství u různých fotoaparátů, adaptér s paticí pro externí blesky Sony, dva filtry, jantarově žlutý a průhledný difúzní, síťový adaptér a čtveřici tužkových napájecích článků (primárních alkalických).Reflecta RAVL 100

Lehké, kompaktní LED osvětlení. Zdrojem světla je jedna jednowattová LED žárovka, která poskytuje osvětlení zhruba 20 lx na vzdálenost 1 m. Tento jednoduchý zdroj světla výrobce doporučuje pro osvětlení na krátké vzdálenosti a k projasnění stínů. Má speciální reflektor a konvexní (vypouklou) změkčující skleněnou čočku pro kvalitní, homogenní osvětlení, přičemž úhel vyzařování je 43 °.

Světlo je k patici připojeno tak, aby je bylo možné vyklopit vzhůru, a to až o 90 úhlových stupňů. Svítit je možno na plný a poloviční výkon. Jako zdroj elektrické energie slouží trojice mikrotužkových napájecích článků (AAA). V balení jsou primární alkalické. Při plném jasu vydrží po dobu přibližně osmi hodin. Články se vkládají do speciálního plug-in modulu, a tak je lze snadno a rychle vyměnit, což uživateli umožňuje pokračovat ve snímání bez dlouhého přerušení.Světlo je umístěno do futuristicky vyhlížejícího těla s univerzální paticí, kterou je možno připojit do téměř jakýchkoli sáněk pro externí blesky a další příslušenství. K dispozici je i volitelný adaptér pro některé videokamery a fotoaparáty Sony. A také další adaptéry a příslušenství včetně lišty pro připevnění k přístrojům, které nemají sáňky pro externí příslušenství, nebo k různým stojanům, stativům nebo speciálním držákům.Reflecta RAVL 200

Lehké, kompaktní LED světlo běžného designu. V horní části je zabudovaný reflektor a 3W LED zdroj osvětlení s intenzitou světla až 80 lx s úhlem vyzařování 43 °. V dolní části přechází do univerzální přípojné patice s plastovým upevňovacím šroubem. Hodí se na téměř každou videokameru a případně i fotoaparát, které mají sáňky pro připojení externího příslušenství. K dispozici je i speciální adaptér pro přístroje Sony a také držák, který umožňuje připojit RAVL 200 i k přístrojům, které sáňky pro příslušenství nemají – přišroubuje se k závitu pro stativ.

Podle světelných podmínek je světlo možno provozovat ve dvou výkonových režimech. Světlo je vyzařováno přes konvexní čočku, která změkčuje a optimalizuje jeho tok tak, aby osvětlení bylo homogenní. Jako zdroj elektrické energie slouží opět trojice 1,5V mikrotužkových napájecích článků (AAA; v balení jsou primární alkalické), které se v tomto případě vkládají vedle sebe přímo do lůžek v zadní části těla. Při použití světla na plný výkon mají výdrž přibližně čtyři hodiny. RAVL 200 váží asi 93 g.

Světlo RAVL 100 má stanovenu doporučenou prodejní cenu 490 Kč a RAVL 200 pak 990 Kč, přičemž v tomto případě je kromě trojice alkalických mikrotužek přibalen i adaptár pro přístroje Sony. Lišta pro uchycení světel RAVL 100 a 200 pomocí šroubu k závitu pro stativ stojí 450 Kč a adaptér pro uchycení modelu RAVL 100 na některé videokamery Sony stojí 245 Kč. (Všechny ceny jsou s DPH.)Reflecta DR 10.20

Profesionální videosvětlo, ke kterému je dodáván zdroj – dobíjecí Li-ion baterie SF v pouzdře na opasku (Sony NP960). Kapacita tohoto lithiového akumulátoru je 7 800 mAh. Světlo bylo vyvinuto speciálně pro použití při natáčení rozhovorů, reportáží a krátkých zpráv. Lze je snadno namontovat na profesionální videokamery Sony, Panasonic nebo JVC, anebo k fotoaparátům, které mají patřičné kontakty. Originální katalog uvádí, že nezbytné propojovací kabely a adaptéry jsou v ceně.

Světlo 10.20 je dodáváno se dvěma halogenovými žárovkami, jedna má výkon 10 a druhá 20 W. Uživatel je může jednoduše vyměnit podle toho, jakou intenzitu osvětlení právě potřebuje. Funkce „Zoom“ umožňuje pomocí otočného kolečka koncentrovat, nebo více rozptýlit světelné paprsky. Světelný tok lze také regulovat pomocí čtveřice klapek. Světlo je také vybaveno dvěma filtry, jemným konvexním a pro denní světlo.

Profi halogenové videosvětlo 10/20 W s napájením z Li-ion akumulátoru na opasku včetně nabíječky stojí 7 990 Kč s DPH.Reflecta DR 100

Halogenové videosvětlo s výkonem 100 W a s vnějším 12V akumulátorem – „suchou“ olověnou baterií s kapacitou 7 500 mAh. Baterie je umístěna v praktické transportní brašně s ramenním popruhem. Při použití stativu ji ale také lze zavěsit na prostřední sloupec a použít jako závaží pro zvýšení stability stativu. Plně nabitá baterie poskytuje energii na 40 minut práce při plném výkonu. Součástí balení je samozřejmě nabíjecí adaptér a konektor. Nabíjení baterie trvá až 14 hodin. K dispozici je také set nabíječky s „cigaretovým“ konektorem, kompatibilní se „zapalovači“ v automobilech.

V balení je také nástavec k upevnění světla na fotoaparát, stojan nebo stativ a také ruční madlo, umožňující použít světlo zcela podle potřeby, aniž by je bylo třeba připojit k fotoaparátu nebo na stojan či stativ. Světlo je také vybaveno bezpečnostním sklem. Dokoupit je možno nástavec se čtyřmi klapkami pro regulaci světelného toku a filtr pro denní světlo.

Halogenové videosvětlo 12 V/100 W s akumulátorem a nabíječkou má stanovenu doporučenou prodejní cenu 3 490 Kč s DPH. Samotný akumulátor Dryfit 12 V/7 A pro DR 100 stojí 1 250 Kč, pouzdro na akumulátor Dryfit 250 Kč a náhradní halogenovou žárovku 12 V/100 W pořídíte za 395 Kč. Nabíječka 220 V pro DR 100 s „cigaretovým“ konektorem stojí 650 Kč.Reflecta DR 300

Obdobné kompaktní halogenové světlo, avšak s výkonnější, 300W žárovkou a s napájením z elektrické sítě 220–240 V. Díky vestavěnému ventilátoru umožňuje relativně dlouhé nepřetržité použití, aniž by uživatel musel nervózně sledovat, jak rychle běží čas. Umožňuje osvětlit snímanou scénu přímým, ale také nepřímým, odraženým a rozptýleným světlem, mimo jiné díky tomu, že je v držáku uchyceno pomocí výklopného kloubového segmentu.

Výkon je možno nastavit ve dvou krocích: buď 150 W, tedy poloviční výkon, anebo 300 W a tedy plný výkon. Při použití polovičního výkonu výrobce doporučuje ohlídat si barevnou teplotu světla, zejména v určitých specifických případech, typicky pokud DR 300 není jediný zdroj světla a výsledné osvětlení je tudíž smíšené. Při plném výkonu poskytuje světlo konstantní barevnou teplotu 3 400 K. Pro dosažení barevné teploty odpovídající dennímu světlu je v balení filtr. Při jeho použití je teplota chromatičnosti 5 600/5 800 K. Jako praktické příslušenství je k dostání nástavec se čtyřmi klapkami pro usměrnění světelného toku.

Videosvětlo halogenové 300W na síťový provoz s ventilátorem a vertikálně výklopným reflektorem má stanovenu doporučenou prodejní cenu 2 490 Kč s DPH. Pro světla DR 100 a DR 300 je nabízeno také bezpečnostní sklo (3 400 K, 490 Kč), konverzní filtr (denní světlo 5 600 K, 1 250 Kč), klapky za 695 Kč, uchycení na videokameru za 299 Kč a rukojeť za 450 Kč. Halogenová žárovka 220 V/300 W pro DR 300 stojí 695 Kč.Reflecta Studio 8002

V nabídce Reflecta jsou i tato studiová světla 1000 W/220–240 W s integrovanými kapkami pro usměrnění světelného toku, se stabilní rukojetí, která umožňuje velmi pružné nasměrování světla, natáčení de facto bez omezení a svislé vyklopení do 90 úhlových stupňů. Madlo umožňuje světlo umístit také na stropní montážní systém nebo na stojan či stativ. Zabudovaný výkonný ventilátor umožňuje dostatečné chlazení i při delší době provozu. Nechybí ani ochranný termospínač, který zabrání případnému přehřátí. Difuzor poskytuje měkké a příjemné světlo.

Halogenová lampa o výkonu 1 000 wattů poskytuje světlo se stabilní barevnou teplotou 3 400 K, a to po celou dobu své životnosti. Kromě klapek je možno světlo regulovat i změnou pozice žárovky, a to plynule, od bodového světla po rozptýlený světelný tok – pomocí „zoomovací páčky“. Světlo je samozřejmě možno připevnit ke stojanu nebo videostativu. K dispozici je filtr, který upravuje barevnou teplotu světla na denní, a bezpečnostní sklo.Reflecta MLB 1000 a ML 3000

Reflecta vyrábí i tato lehká světla s halogenovou trubicí 1 000 W/220–240 V, jedno s dvojicí integrovaných klapek a druhé bez nich. Nemají však ochranné sklo a nejsou určena pro Evropu. Maximální provozní doba je 10 minut, poté je třeba světlo vypnout a počkat, až ochladne. Intenzita osvětlení je 1 800 lx ve vzdálenosti 2 m. Světla lze otáčet nahoru o 90 ° a samozřejmě mohou být připevněna ke stojanu nebo stativu. Kabel má délku 3 m.

Podrobnosti o produktech, které jsou k dostání na našem trhu, najdete na ExcelFoto.cz.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: