Tablet HP Slate 2 s vícedotykovým ovládáním - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Tablet HP Slate 2 s vícedotykovým ovládáním

hp_slate2_tablet_100px

14. listopadu 2011, 02.00 | Kromě multidotykového ovládání nový tablet Hewlett-Packard nabízí multitasking – možnost spuštění několika aplikací současně a řadu zabudovaných bezpečnostních prvků. Umožňuje velmi pružné použití, a to i pro úpravy fotografií, zejména s využitím programu Photoshop CS5 – třeba pro přípravu fotografií a grafických prvků pro elektronické časopisy nebo pro webové stránky.

Faktem ovšem je, že výrobce tablet Slate 2 primárně doporučuje pro podnikovou sféru a do speciálních oblastí, jako je vzdělávání, zdravotnictví, státní správa a obchod. Tablet je vybaven plnohodnotným operačním systémem Microsoft Windows, který je ovšem kompatibilní jen s 32bitovým software a aplikacemi. Použít je možno Windows 7 Professional 322, Windows 7 Home Premium 322 nebo Windows Embedded Standard 72,8.Je vybaven procesorem Intel Atom Z670 s technologií mSATA SSM pro rychlejší nastartování a delší výdrž baterie (až 6 hodin). Má Intel System Controller Hub SM35, operační paměť 2 GB DDR2, grafiku Intel Graphics Media Accelerator 600 a zabudovaný disk mSATA SSM s kapacitou 64 GB. Mezi další hardware a software pro vyšší bezpečnost a pohodlnější ovládání tabletu patří čip TPM Embedded Security Chip, který chrání data od emailů až po informace na harddisku, HP ProtectTools Embedded Security, který dává uživateli možnost nastavit čip TPM pro vyšší zabezpečení pomocí nástrojů pro ověření identity a bezpečný email a podporuje aplikace chráněné digitálním certifikátem, a také podpora BIOS pro Computrace Pro a HP Connection Manager pro snadnou správu bezdrátových připojení včetně Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth a volitelného zabudovaného připojení 3G Mobile Broadband.Dotykový displej má úhlopříčku 8,9 palce (22,6 cm), podsvícení pomocí LED, je širokoúhlý WSVGA a má rozlišení 1 024 × 600 pixelů, pro některé aplikace i 1 024 × 768 px. A má funkci multitouch – je možné ho ovládat dotykem prstů, anebo dotykovým perem (stylusem), včetně klávesnice Swype. Applet Swype nabízí dokonalejší dotykové ovládání s pohodlným a rychlým souvislým psaním prstem nebo pomocí stylusu.Tablet má na přední straně webovou kameru s rozlišením VGA (640 × 480 obrazových bodů), která je určena pro videohovory, a na zadní straně fotoaparát s rozlišením snímače 3 Mpx, který umožňuje pořizovat fotografie i video. Stereofonní reproduktory SRS Premium nabízejí optimalizované nastavení zvukových funkcí pro audio- a multimediální aplikace. K dispozici je i čtečka paměťových karet SD, SDHC a SDXC. Nový tablet HP Slate 2 má rozměry 15 × 23,4 × 1,5 cm a váží 0,69 kg (hmotnost se může lišit podle konfigurace). Pro napájení mimo dosah elektrické sítě je použita dvoučlánková polymerová dobíjecí baterie. Dotykové pero délky 11,43 cm a o průměru 0,95 cm čerpá energii z jednoho mikrotužkového napájecího článku, váží 0,88 kg a je kompatibilní také s modelem HP Slate 500 Tablet PC.

Dokoupit je možno dokovací stanici HP Slate Dock, umožňující připojit periferní zařízení přes dva porty USB 2.0 a jeden HDMI, elegantní obal HP Slate Folio, do něhož se kromě tabletu vejde i klávesnice HP Slate Bluetooth, digitální stylus HP Slate Digital Pen a dokumenty či kreditní karty, bezdrátovou miniklávesnici HP Wireless Mini Keyboard, myš HP 2,4 GHz Wireless Mobile Mouse a externí mechaniku CD/DVD R/RW. Nový tablet HP Slate 2 má být na českém trhu dostupný na přelomu listopadu a prosince 2011. Jeho cena na našem trhu zatím nebyla stanovena.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: