Velbon – zajímavé novinky v nabídce - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Velbon – zajímavé novinky v nabídce

velbon_news_100px

1. listopadu 2011, 01.00 | Velbon mezi svými novinkami pro podzimní a zimní trh nabízí mimo jiné novou generaci kvalitních a cenově dostupných stativů „EX“, ale také zajímavé a praktické příslušenství, jako jsou sety s deštníky, které poslouží jako ochrana fotoaparátu před deštěm nebo silným slunečním svitem, ale i jako fotografické odrazné deštníky. Připomínáme také nápaditě řešený stativ CUBE, který byl představen již dříve a od letošního podzimu je běžně v prodeji.

Velbon EX-888, EX-6xx, EX-5xx, EX-4xx

Zcela nová produktová řada EX je přímým nástupcem řady CX a obsahuje 7 modelů, které charakterizuje zcela nový, čtvercový profil nohou, zajišťující větší stabilitu, nové a lehčí materiály, inovované, konstrukčně bezpečnější svorky a zcela nová jednopáková hlava s rychloupínacím mechanismem a možností samostatné aretace ve všech třech osách (pomocí jedné páky a dvou šroubů).

Stativy EX mají výbornou stabilitu, praktické a rychlé ovládání výšky a polohování stativu i aretace hlavy odděleně ve třech osách. Vyrobeny jsou z odlehčené hliníkové slitiny v kombinaci s plastovými komponenty. Plynulý a přesný posuv středové tyče je zajištěn kličkou a ozubeným převodem. Celkovou stabilitu stativu zvyšují radiální vzpěry spojující nohy a středovou tyč. Gumové patice mají protiskluzovou úpravu a tlumí vibrace. Rychloupínací mechanismum má novou destičku QB-46 se čtvrtpalcovým šroubem. Nechybí vodováha. Součástí balení je elegantní brašna.Stativ EX-888 je určen pro digitální SLT a SLR fotoaparáty, kompaktní fotoaparáty s měnitelnými objektivy a kompakty s ultrazoomy. Má nohy se čtyřmi sekcemi, maximální výšku 153 cm, transportní délku 48,5 cm, váhu 1,29 kg a nosnost 1,5 kg.

EX-640 má nohy se čtyřmi sekcemi, maximální výšku 170 cm, transportní délku 53,5 cm, váhu 1,67 kg a nosnost 3 kg; EX-630 má trojsekční nohy, maximální výšku 171 cm, transportní délku 61,4 cm, váhu 1,69 kg a nosnost 3 kg.

EX-540 má nohy se čtyřmi sekcemi, maximální výšku 156 cm, transportní délku 49 cm, váhu 1,43 kg a nosnost 2 kg; EX-530 má trojsekční nohy, maximální výšku 156 cm, transportní délku 56,5 cm, váhu 1,45 kg a nosnost 3 kg.

EX-440 má nohy se čtyřmi sekcemi, maximální výšku 153,5 cm, transportní délku 47 cm, váhu 1,18 kg a nosnost 1 kg; EX-430 má trojsekční nohy, maximální výšku 151,5 cm, transportní délku 55,5 cm, váhu 1,2 kg a nosnost 1 kg.

Doporučené prodejní ceny: EX-888 = 1 590 Kč, EX-640 = 1 990 Kč, EX-630 = 1 890 Kč, EX-540 = 1 790 Kč, EX-530 = 1 690 Kč, EX-440 = 1 490 Kč a EX-430 = 1 390 Kč (s DPH).Velbon Ultrek UT-43D

Robustní, avšak díky speciálnímu systému složení nohou překlopením o 180 ˚ kolem těla stativu a středové tyče maximálně mobilní stativ, který lze rychle složit na minimální velikost a vložit i do malého batohu. Konstrukčně zajímavý je i díky pohotově a spolehlivě fungující technologii aretace nohou Twist Lock. Speciální aretační matice na růžici stativu umožňuje rozdílné nastavení úhlu sklonu jednotlivých nohou ve třech polohách a dosažení minimální pracovní výšky. Má dvousekční teleskopickou středovou tyč, která umožňuje rychlé a pohodlné nastavení optimální pracovní výšky.

Je osazen novou kulovou hlavou QHD-53D s rychloupínacím mechanismem a třemi vodováhami. Dostatečně velká upínací plocha destičky a možné zatížení stativu stativ předurčuje pro využití hlavně pro digitální SLR a SLT fotoaparáty a kompakty s výměnnými objektivy. Je výborně použitelný na cestách, ale i pro table-top tvorbu. Je celokovový a velice pevný, má maximální výšku 156,5 cm a ve složeném stavu měří pouze 29,5 cm, což je jen o půl centimetru víc, než je délka středové tyče, váží 1,16 kg a má maximální nosnost 3 kg. Dodáván je včetně transportního pouzdra s ramenním popruhem. Doporučená prodejní cena i s daní je 4 990 Kč.Velbon UC-5

Zrcadlový deštník a skřipcová svorka s držákem pro upevnění na středovou tyč stativu. Deštník vhodně ochrání fotografickou techniku při práci v dešti, anebo naopak před prudkým slunečním svitem. Deštník lze velmi rychle a jednoduše připevnit ke stativu pomocí skřipcové svorky s otočným držákem. Toto řešení umožňuje i rychlé nastavení optimální polohy deštníku v případě využití jako přídavného odrazového zrcadla. Na svorkovém držáku jsou umístěny sáňky pro upevnění externího blesku. Součástí kitu UC-6 je pouzdro na deštník. Svorkový držák má rozměry 23 × 10 cm a váží 200 g. Deštník váží 190 g, má šířku 90 cm a hloubku 20 cm, teleskopické držadlo měří 53 cm. Doporučená prodejjní cena s DPH je 1 390 Kč.Velbon CUBE

Nápaditě řešená kompaktní trojnožka, vhodná pro table-top tvorbu, na cesty i různé oslavy. Označení Cube nedostal tento model náhodou: má čtvercový profil – těla, nové hlavy s jedinečnou mechanikou i teleskopických nohou. Rozložení a složení stativu provedete během dvou sekund. Největší výhoda je ovšem nízká váha a skladnost – plochá hlava a nohy ve složeném stavu tvoří plochý obdélník, tudíž stativ lze dát snadno i do malé brašny. V prodejním balení je i praktické ochranné a transportní pouzdro. Doporučená prodejní cena je 990 Kč s DPH.Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: