Epson SureColor SC-S30610 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Epson SureColor SC-S30610

epson_sc_s30610_100px

23. února 2012, 00.00 | Nová tiskárna umožňuje ekonomický a ekologický širokoformátový tisk vhodný pro výrobu poutačů a materiálů pro prodejní místa. Tiskárna je čtyřbarevná (CMYK), se šíří tisku 64 palců (162,6 cm), s funkcí podávání papíru v rolích, s výborným poměrem ceny a výkonu a umožňuje snížit náklady na výrobu poutačů.

Výrobce uvádí, že tiskárnu SC-S30610 od počátku vyvíjel s cílem nabídnout vysoce efektivní a ekonomickou výrobu při minimálních pořizovacích a celkových nákladech. Umožňuje majitelům tiskáren, výrobcům poutačů, provozovatelům kopírovacích služeb a reprodukčním centrům rozšířit portfolio. Tiskárna dokáže zpracovat různé grafické materiály od plakátů, nápisů, bannerů, podsvícených panelů a materiálů pro prodejní místa až po fólie pro polep automobilů, interiérové dekorace a výstavní poutače. Podporuje také širokou škálu médií v rolích, což uživatelům umožňuje spolehlivě a cenově výhodným způsobem tisknout na vinylové, PVC a průhledné fólie, fotografický papír a celou řadu oblíbených podkladových materiálů pro bannery.Marco van Niekerk, senior product manager společnosti Epson, uvedl: „Nastavení tiskárny SC-S30610 je jednoduché a rychlé. Instalace těžkých médií v rolích je obvykle úkolem pro dvě osoby, ale díky našemu unikátnímu zvedacímu systému ji snadno zvládne jediný člověk. Napínání médií, tradičně dostupné pouze z přední části tiskárny, lze ovládat jak zepředu, tak i zezadu. To znamená, že obsluha nemusí ztrácet čas přecházením z prostoru za tiskárnou dopředu a naopak. Tak je zkrácena doba nutná pro nastavení a zvýšena produktivita.“

Přesná mechanika Epson společně s ověřenou technologií tiskové hlavy Micro Piezo zaručují nepřetržitý a bezproblémový provoz a minimalizují nutnost údržby a prostoje. Tiskárna zvládne vysoké pracovní zatížení díky rychlosti tisku od 7,3 do 29,4 m2 za hodinu v závislosti na tiskovém režimu. První hodnota je typická pro tisk interiérových plakátů, druhá pro výrobu bannerů do venkovního prostředí. Tiskárna nabízí také režim vysoké kvality pro nejnáročnější tvorbu, která bývá prohlížena zblízka – v tomto režimu je využito plné rozlišení tiskárny 1440 × 1440 dpi.Odborníci ze společnosti Epson vyvinuli nový ekosolventní inkoust Epson UltraChrome GS2 a novou generaci tiskových hlav Epson TFP. Jak je zřejmé už z označení, nový inkoust vychází z vlastností inkoustu UltraChrome GS, který se používá v tiskárnách Epson Stylus Pro GS6000, a je obohacen o nové složení žluté barvy, která má delší světlostálost. Jedná se o novou generaci čtyřbarevné inkoustové technologie Solvent s řadou předností, mezi které patří mimořádně rychlé schnutí, vynikající kompatibilita s mnoha potisknutelnými médii a dlouhá životnost – výborná světlostálost (až tři roky venku bez laminace s UV filtrem. Inkoust je bez zápachu, neobsahuje nikl a nevyžaduje speciální větrání, což umožňuje použití tiskárny SC-S30610 i v běžném kancelářském prostředí.Tiskárna SC-S30610 používá 700ml inkoustové kazety s vysokou výtěžností, které není třeba tak často vyměňovat. Inkoustové kazety jsou vratné, tím je snižována produkce odpadu. Negativní dopad na životní prostředí i provozní náklady jsou dále sníženy díky energetické účinnosti tiskárny, která splňuje podmínky programu ENERGY STAR.

Nová generace tiskových hlav Epson MicroPiezo TFP – Thin Film Piezo je pokročilá technologie, která zajišťuje excelentní přesnost umístění bodů pro extrémní kvalitu tisku, poskytuje vyšší spolehlivost pro snížení prostojů a umožnila přibližně zdvojnásobit rychlost tisku ve srovnání s předchozí generací tiskových hlav. Tisková hlava má 10 kanálů á 360 trysek, šířku více než 1 palec a technologii pro zvýšenou variabilitu kapiček. Tiskové rozlišení je až 1440 × 1440 dpi. K dispozici jsou i pokročilé funkce, jako je automatické zarovnání a čištění tiskové hlavy nebo technologie nátěrů, které odpuzují inkoust a pomáhají eliminovat ucpávání trysek.Jako RIP je pro každou tiskárnu SureColor S30xxx k dispozici ONYX GamaPrint Pro. Nabízí snadné použití včetně Full Rip-queue a obsahuje jednoduché nástroje pro třídění podle velikosti nebo ořezávání. Epson dodává všechny profily pro většinu z nejprodávanějších médií, RIP umožňuje média přidávat a přehodnotit. Zahrnuje Epson AccuPhoto Screening Technology a True PANTONE Spot Color. Samozřejmostí je možnost upgradovat na vyšší verzi a rozšířit systém o další speciální funkce.Epson SureColor SC-S30610 – hlavní vlastnosti:
Možnost tisku na celou řadu natíraných i nenatíraných médií do šířky 64 palců (162,6 cm).
Díky důmyslnému zvedacímu systému zvládne instalaci médií v rolích jedna osoba.
Snadno přístupné ovládání systému, napínání médií zezadu i zepředu.
Rychlost tisku až 29,4 m2/h (vysokorychlostní režim; 10 m2/h v produkčním režimu; 7,3 m2/h v režimu vysoké kvality; vše na vinylová média).
Nová tisková hlava Thin Film Piezo pro přesné formování kapiček a dlouhou životnost produkce.
Zdokonalený ekosolventní inkoust nevyžaduje větrání a je vhodný k použití v kancelářském prostředí.
Energetická účinnost tiskáren splňuje podmínky programu ENERGY STAR a vysoce ekonomické, vratné 700ml inkoustové kazety zaručují minimální náklady na výtisk.
Trvanlivé výtisky – díky novému inkoustu UltraChrome GS2 je doba světlostálosti při venkovním použití bez laminace tři roky.
Rozlišení až 1440 × 1440 dpi s několika průchody pro hladké přechody barev a jemný detail.
Rozhraní Ethernet a USB.
Volitelný podávací systém pro těžké role až do 80 kg.
Volitelný zahřívací systém zajišťující rychlejší zasychání výtisků při vysokém objemu produkce.

Tiskárna Epson SC-S30610 má svou velkou premiéru na veletrhu Fespa Digital 2012 ve dnech 21. až 24. února 2012 v Barceloně v expozici společnosti Epson (E20). Tiskárnu bude možné zakoupit od března 2012, kdy bude také stanovena její cena pro český trh.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: