Leaf představil dvě nové digitální stěny Aptus-II 12 a Aptus-II 12R s rozlišením 80 Mpix - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Leaf představil dvě nové digitální stěny Aptus-II 12 a Aptus-II 12R s rozlišením 80 Mpix

24. září 2010, 14.00 | Leaf představil dvě digitální stěny určené pro středoformátové fotoaparáty, které disponují rekordním rozlišením 80 Mpix. Více viz náš článek.

Na Photokině se společnost Leaf blýskla dvojicí nových digitálních stěn Aptus-II 12 a Aptus-II 12R, které jsou určené pro vybrané středoformátové přístroje od výrobců Mamiya, Phase One, Hasselblad, Contax, Fuji, a Bronica .

Jediný rozdíl, který mezi uvedenými modely digitálních stěn nalezneme, je možnost rotace snímače u modelu Aptus-II 12R, která dovoluje fotografovat na výšku bez nutnosti překlápět celý fotoaparát s připevněnou digitální stěnou.

Digitální stěna Leaf Aptus-II 12

Obě stěny disponují CCD senzory s rozměry 53,7 x 40,3 mm, které mají monstrózní rozlišení 80 Mpix. Díky tomuto rozlišení jsou tyto stěny schopné pořizovat fotografie s 16bitovou barevnou hloubkou o rozměrech až 10 320 × 7 752 pixelů, které na paměťových mediích zaberou nemalý datový prostor (165 MB - RAW formát, 480 MB – 16bitový TIFF). Navzdory extrémnímu rozlišení dokáží tyto stěny pracovat rychlostí 1,5 sn./s, což je velmi slušné v dané kategorii digitálních stěn.

Digitální stěna Leaf Aptus-II 12 Foto via Gizmag.com

Zavilé nepřátele přepalů jistě potěší fakt, že dané stěny mají velký dynamický rozsah 12 EV. Citlivost ISO lze těchto stěn nastavovat v rozmezí hodnot ISO 80 – 800. Zobrazovací jednotkou daných stěn je 3,5 palcový LCD displej (jeho rozlišení ale výrobce neuvedl), který je možné ovládat dotykem. Napájení stěn zajišťuje Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 350 mAh. Digitální stěny jsou kompatibilní s paměťovými kartami typu Compact Flash a s bezdrátovou technologií přenosu obrazových dat FireWire 800. Celkové rozměry zmiňovaných stěn jsou 95 × 82 × 59 mm (váha cca 600 gramů).

Leaf by měl své nové stěny prodávat za cenu okolo 24 000 EUR (zatím není jasné, jestli se tato částka váže k typu digitální stěny Aptus-II 12 či 12R). Více informací o uvedených stěnách Leaf můžete naleznout ZDE .

Zdroje: TZ Leaf, Gizmag.com a Dpreview.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: