Leica Super-Elmar-M 21 mm 1:3,4 Aspherical - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Leica Super-Elmar-M 21 mm 1:3,4 Aspherical

leica_m21mm_100px

28. června 2011, 01.00 | Tento vysoce kvalitní širokoúhlý objektiv pro dálkoměrné fotoaparáty série M je v prodeji od června. Je kompaktní, používá kvalitní optické sklo, má nejkratší zaostřovací vzdálenost 0,7 m a v kombinaci s fotoaparátem M8 s čipem o rozměrech 18 × 27 mm nabízí zorný úhel odpovídající 28mm objektivu po přepočtu na formát kinofilmu (24 × 36 mm).

Nový lehký objektiv malých rozměrů je všestranně použitelný, vhodný pro nejrůznější fotografické situace. Výrobce ho doporučuje především na cesty, pro fotožurnalistiku, architekturu a krajinářskou fotografii. Navazuje na jeden z nejoblíbenějších klasických objektivů série M, Leica Super-Angulon-M 21 mm 1:3,4, který byl součástí portfolia objektivů Leica M v období let 1963–1980 a byl oblíbený hlavně v oblasti fotožurnalistiky, ale i výtvarné fotografie.Výrobce při představení nového objektivu uvedl, že ho ve srovnání s jeho předchůdcem ještě vylepšil tak, aby poskytoval vysoce kvalitní reprodukci jemných detailů obrazu a vysoký kontrast i při plně otevřené cloně. Optická konstrukce objektivu sestává z osmi prvků uspořádaných do sedmi skupin. Jeden optický prvek je oboustranně asférický a čtyři jsou zhotoveny z optického skla s anomálním rozptylem, aby byly minimalizovány optické vady.Objektiv je dodáván s kvalitní celokovovou sluneční clonou, která se připojuje pomocí bajonetu a kterou výrobce doporučuje mít na objektivu nasazenu po celou dobu fotografování, neboť slouží i jako jeho ochrana. Dále je v prodejním balení přední a zadní krytka, kožené pouzdro a návod na použití.Leica Super-Elmar-M 21 mm 1:3,4 ASPH – základní údaje:

 • Optická konstrukce: 8 členů, 7 skupin; 1 oboustranný asférický prvek, 4 prvky s anomální disperzí
 • Nejvyšší clonové číslo: F16
 • Zorný úhel (diagonální, horizontální, vertikální): 91, 80 a 59 ° (35mm formát); 74, 64 a 46 ° (Leica M8, 18 × 27 mm/ekv. cca 28 mm)
 • Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,7 m
 • Maximální zvětšení obrazu: 0,03×
 • Přípojný systém objektivu: bajonet Leica M se šestibitovým kódováním
 • Průměr závitu pro snímací filtry: 46 mm (přední část se neotáčí)
 • Rozměry (průměr × délka): 53 × 43 mm (délka včetně krytu 55 mm)
 • Hmotnost: 279 g


 • Jeden ze tří snímků od společnosti Leica, které doplňují představení nového objektivu. Snímek je ve spodní části s citem lehce oříznut.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - příslušenství  

   » Novinky  » Novinky - profi technika  

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: