Mamiya 645DF, snímací stěna DM 28 a V-Grip Air v akční slevě - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Novinky - profi technika

Mamiya 645DF, snímací stěna DM 28 a V-Grip Air v akční slevě

mamiya_vertical_grip_100px

15. března 2011, 00.00 | Mamiya, Phase One a Profoto představily Mamiya/Phase One V-Grip Air pro středoformátovou zrcadlovku Mamiya 645DF koncem srpna 2010 a od prosince je v prodeji. Nyní je zdarma v setu od ExcelFOTO – STUDIO v akční slevě, která může oslovit uživatele a potenciální zájemce o cenově přístupné digitální středoformátové vybavení.

Zvýhodněná akční cena se týká setu, který tvoří tělo fotoaparátu Mamiya 645DF a zadní snímací stěna DM 28. A k tomuto setu nyní ExcelFOTO - STUDIO zdarma přidává bateriový držák s ovládacími prvky pro snímání na výšku – V-Grip Air v hodnotě 990 €. Celková cena setu je 8 990 €, tedy 224 900 Kč, a tato nabídka je platná pro objednání do 31. března 2011 a při stávajícím kurzu koruny.



Připomeňme si, že 645DF je poslední model vhodný i pro LS objektivy, s rychlým autofokusem a s časem synchronizace se zábleskovým osvětlením až 1/1 600 s. Tělo 645DF umožňuje komfortní ovládání některých blesků Profoto a Hensel Expert D. A výrobce pro ně také nabízí update firmware. Datová stěna DM 28 je vybavena čipem CCD Dalsa o velikosti 3,3 × 4,4 cm a s rozlišením 28,4 Mpx, s expozičním rozsahem 12 clon a rozsahem ekvivalentu citlivosti ISO 50–800.



Mamiya/Phase One V-Grip Air je díky využití technologie od Profoto první vertikální grip s vestavěným bezdrátovým ovládáním blesku a umožňuje realizovat zábleskovou synchronizaci pro středoformátové fotoaparáty Phase One a Mamiya 645DF, a to až do rychlosti závěrky 1/1 600 s. Držák obsahuje všechny ovládací prvky, aby při fotografování na výšku bylo ovládání fotoaparátu intuitivní a pohodlné. Nechybí ani popruh, umožňující zpevnit úchop, ani závit pro montáž na stativ. Grip také samozřejmě představuje vítaný zdroj energie, přičemž je možno použít stejné baterie jako u digitálních stěn Phase One a Leaf, anebo standardní tužkové napájecí články či akumulátory.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

spadlá z nebe

Autor: kaiman Muž

Založeno: 15.03.2011, 12:53
Odpovědí: 11

Nevím, jaké má kdo zkušenosti s Mamiyou, ale ta cena je někde "uprostřed" a sotva ten stroj dopřeje něco zásadně lepšího, než třeba fullframový Canon. Takže za ty peníze radši dva 5D II (nebo si počkat na trojku...) a k tomu pár skvělých objektivů. Včetně třeba zeissových širokáčů.
Jinak si myslím, že tato lákavá informace o přístroji pro pár víceméně insolventních nešťastníků by mohla být komplexnější. Kdo a co o tomhle stroji ví? A samozřejmě nabídce příslušných objektivů atd.
Závěr? "Kinofilm" je "kinofilm." A Hasselblad je Hasselblad - bez ohledu na cenu.
PS: Jinak díky, že jste vyhověli našim podnětům a zařadili G12, S95 a P7000. Bohužel u Nikona chybí závažná informace, varující vedle nestandardního RAWu před extrémně pomalým zpracování snímků v RAWu. To jej odsouvá daleko mimo dosah těch, kterým je svou jinak vydařenou koncepcí určen.
Pro vážné zájemce o jeho koupi upozorňuji na: http://www.imaging-resour
ce.com/PRODS/P7000/P7000A
.HTM
nebo:
http://www.d
preview.com/reviews/q4201
0highendcompactgroup/page
18.asp
Zkoušel jsem ho a je to bohužel tak.Také prohlížení obrázků se plížilo jak Meresjev.
Touha byla veliká, ale odolal jsem.
Doporučení: nebrat. Nový FW to prý zatím nedovyřešil.

Odpovědět na příspěvek

RE: spadlá z nebe

Autor: J.T. Muž

Založeno: 15.03.2011, 20:00

klasicky kecalisticky prespevek typu "i kdyz jsem zadny digitalni stredoformatovy fotak v ruce nedrzel a nemel jsem moznost porovnat jeho vystup s FF fotakem rozhodne si kupte FF" nekterym lidem by meli soudem zakazt uzivani PC a preventivne zlamat obe ruce na nekolikat...

a ANO mam M645DF (sice se jinym typem steny) a ANO srovnavali jsme jeji vystup s 5D a D700 a NE nejdou lepsi nez Mamiya (na tom se shodlo nekolik lidi kteri ve fotografii neco znamenaji na rozdil od vyse uvedeneho slintala)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: spadlá z nebe

Autor: kaiman Muž

Založeno: 15.03.2011, 21:49

Důkaz? Jinak je to stejné slintání jako to moje :-)
PS: Marně hledám, kde jsem napsal, že Canony jsou lepší než Mamyia. Věta "sotva ten stroj dopřeje něco zásadně lepšího, než třeba fullframový Canon" je jistě "o něčem jiném".
Jinak si myslím, že byste se měl poradit s rodinným psychiatrem, aby mírně utlumil Vaši neukojenou agresivitu :-)
Rovněž byste se měl naučit číst ( no - tedy i psát...), abyste druhým nepodsouval něco, co v životě nenapsali a ani si to nemyslí :-)
Ale třeba sem někdo dá nějaké srovnání, aby tyhle zbytečné diskuse ustaly.
A ještě něco. Doby, kdy se na PC psalo bez diakritiky, jsou dávno pryč. Jestli se nepolepšíte, tak právě Vám by měl obecní strážník zakázat používání PC. Nebo aspoň nařídit užívání toho řádku klávesnice s číslíčkama. Bez "zvedátka" :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: J.T. Muž

Založeno: 15.03.2011, 23:29

No co se k tomu da dodat, snad jen ze ukoncovani vet pubertalnimi smajliky misto diakritickych znamenek vysoko prebiji moji snahu priblizit se standardu UTF-8. A detinske kopani kolem sebe a chytani se kazdeho slovicka nemluve o opisovani myslenek a nazoru druhych take na verohodnosti neprida. Reagovat uz na dalsi prispevky nebudu, evidentne to nema smysl. Dobrou noc.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: kaiman Muž

Založeno: 16.03.2011, 00:19

Nic jiného, tedy něco věcného, bych od Vás ani nečekal. Je dobře, že jste se sám "sklapnul".
Tím vzniká prostor pro diskusi k tématu.
Využije ho někdo...? Třeba sám autor?
Pochybuji. Ale naději neztrácím.
Vinšuji šťastné přibližování se k Vašim UFO-8!
Můj standard je ovšem nadále těžká puberta :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: pipo Muž

Založeno: 16.03.2011, 09:44

"pro pár víceméně insolventních nešťastníků" takže to je foťák pro nemajetné? Jinak Vaši neskonalou sebedůvěru Vám při vašem ubohém vystupování zde na foru závidím... ale taková je dnes doba.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: kaiman Muž

Založeno: 16.03.2011, 12:07

Nejdřív zajímavý tip pro ty, které mamča zaujala:
http://photogra
phy.bhinsights.com/conten
t/mamiya-645df-open-platf
orm-dslr.html

A teď k Vám, milý pipo, ozorný a pravidelný čtenáři mých příspěvků zde na fóru...
1. Vše je relativní. Svou, uznávám, že jemně ironickou narážkou, jsem jen chtěl probrat snílky, kteří si myslí, nebo po přečtení akční nabídky dokonce mají myslet, že tento fotoaparát je posune do vytouženého high-endového nebe. Myslím, že ne. To je mnohem výše, násobně, a to jak ve vztahu k přímo k Mamiye, tak bez ohledu na značku.
2. I to, co je projevem sebedůvěry, je relativní. Je to lamač kostí, který kašle na háčky a čárky a věcné diskusi je vzdálen víc než výše zmíněný hig-end od hodně kompromisní akční nabídky? Jehož větám rozumí snad jen o sám (zda-li...).
Nebo je projevem sebedůvěry znalost, doporučení (jsem rád, že redakce vyslyšela u citovaného Canonu G12 a Nikonu P7000 právě můj návrh), věcný a odborný přístup?
Ano, taková je dnes doba. Stačí křičet, urážet a obsah pokud možno vůbec nepřipomínat. A jestli Vás znepokojuje nebo dokonce rozhodí troška ironie v mém stylu, pak je mi líto. Víc čtěte, víc pište, víc přemýšlejte. Třeba se Vám to moje "ubohé vystupování" ještě začne líbit :-)
Ne-li, nečtěte to. A neotravujte toto fórum bezzubým napadáním, navíc bez špetky věcné souvislosti. Včetně toho tatíkovského stýskání si, jaká že je to dneska doba.
My, kteří si tady chceme vyměňovat zkušenosti o fotografii, si vystačíme i bez Vašeho teskného moralizování a mentorování.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: mk Muž

Založeno: 16.03.2011, 12:27

co na to rict , souhlasim s kaimanem , krom toho - videl jsem hodne fotografii , ktere byly fotografovany i obycejnym kompaktem a az na kvalitu mely ducha a naopak snimky treba s 1d MK IV s EF500 byly prinejmensim ted nevim jestli k smichu nebo k placi , nejvetsi problem je vzdycky " mezi klavesnici a zidli " ti bystrejsi pochopi ;)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: R. Muž

Založeno: 16.03.2011, 21:40

Fak toto napsal MK?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: pravý mk Muž

Založeno: 21.03.2011, 14:21

Já to rozhodně nepsal, nedělám mezery před čárkami a většinou nepíšu jak tatar. :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: spadlá z nebe

Autor: soudce Muž

Založeno: 18.03.2011, 14:52

No ty si kokot.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: spadlá z nebe

Autor: kaiman Muž

Založeno: 18.03.2011, 15:49

Ano, tak nějak to myslela moje babička, když trošku jemněji říkala - vůl jak anděl... :-)

Odpovědět na příspěvek

srovnavani

Autor: ferren Muž

Založeno: 16.03.2011, 13:06
Odpovědí: 0

no je pravda ze zas moc primych srovnani na netu neni....ALE taky je pravda,ze taky ani neni na netu moc primych srovnani meze Porsche a Oktavkou.
skoro bych se i zamyslel proc tomu tak v obou pripadech je,proc vetsi studia do stredoformatu za milion furt investuji,mozna by se pak nevedly tyhle hluboke online uvahy.

sice je pravda ze tyhle pod 30mpx steny jsou spis starter kity,kde se pocita ze ze po rozkoukani se bude delat upgrade,ale i tak bych si s mym 21mpx 5dmk2 urcite na 25mpx+ stenu mladsi nez 4 roky netroufal

Odpovědět na příspěvek

Grip

Autor: strecha Muž

Založeno: 16.03.2011, 23:51
Odpovědí: 0

Trochu mi ten system gripu prichazi "archaicky". Propojeni resit zasunutim do prostoru pro baterie. Trochu se divim, ze v dnesni dobe s tim trochu pri navrhu tela nepocitali a nedali na spodni stranu tela kontakty pro projeni s pripadnym gripem. Takto se bude grip samostatne spatne prevazet...bal bych se o ulomeni casti zasouvajici se do tela fotaku.
Otazkou je ale jak casto bude nekdo sundavat grip z tela a nosit v brasne (batohu)...po horach s tim moc casto nekdo chodit nebude...to bude asi lepsi Pentax 645D

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: