Mamiya DL28: Nové řešení v oblasti středoformátu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Mamiya DL28: Nové řešení v oblasti středoformátu

23. října 2008, 00.00 | Mamiya oznámila levnější řešení v oblasti středoformátu. Jedná se o středoformátový systém Mamiya DL28. Za cenu cca 14 999 USD nabízí k prodeji aparát středoformátový Mamiya 645AFD III v kombinaci s 28 Mpix digitální stěnou Aptus-II 6 od firmy Leaf. Tato digitální stěna nabízí 16bitové zpracování dat plus atraktivní dynamický rozsah v rozmezí 12 EV. Pojďme si o tomto systému říci trochu více.

V oblasti středoformátu ještě donedávna platilo, že kvalita a „rozumná“ cena jsou dva neslučitelné protiklady. Doba se ale poněkud mění a společnosti, které se v tomto segmentu pohybují, začínají „lovit“ nové zákazníky poměrně citelným způsobem. Firmy slevově zatraktivňují ceny některých středoformátových fotoaparátů a systémů (např. Hasselblad, Leica). Nyní se k tomuto trendu připojuje i další známá společnost Mamiya, která nedávno představila světu, spolu s firmou Leaf, svůj systém středoformátového řešení, skrývající se pod označením Mamiya DL28. První, co u většiny z nás upoutá největší pozornost, je cena tohoto systému: 14 999 USD. Jistě, není to pořád žádná „lidová“ částka, nicméně jedná se o znatelný cenový posun směrem dolů v oblasti cen středoformátových aparátů. Před pár lety by něco podobného bylo téměř nemyslitelné. Z čeho se vlastně toto středoformátové řešení Mamia DL28 skládá, čím vším nás hodlá „svést“?

Systém Mamiya DL28 představuje kombinaci středoformátového přístroje Mamiya 645AFD III, který v sobě obsahuje digitální stěnu Aptus-II 6. Díky ní se systém vyznačuje přitažlivým rozlišením 28 Mpix. Výstupní fotografie jsou zpracovány interním 16bitovým převodníkem. Citlivost ISO je nastavitelná v rozmezí 50-800 ISO. Příznivě nízkou hladinu digitálního šumu předpovídá rozměrnější velikost jednotlivých fotodiod, která činí 7,2 mikronu. Pozornost si jistě zaslouží dynamický rozsah, který je v rozmezí 12 EV.

Díky těmto technickým atributům má systém Mamiya DL28 „našlápnuto“ produkovat jedinečně přesné podání barev a jejich bohatost. Můžeme očekávat schopnost produkovat fotografie s kvalitním podáním detailů i v oblastech vysokých jasů a stínů

Tělo středoformátového fotoaparátu nabízí jeden z největších LCD displejů ve své třídě, jehož úhlopříčka měří celých 3.5“ palce. Displej, který je mimochodem dotykový, poskytuje podle výrobce velmi precizní zobrazení, s jasným a vysoce kontrastním podáním obrazu.

Autofokus fotoaparátu je vybaven výkonným nízkohlučným motorem pro rychlejší a přesnější automatické zaostřování. Firma Mamiya podle svých slov také zapracovala na zhotovení dostatečně výkonném a konzistentním hardwarovém a softwarovém rozhraní fotoaparátu tak, aby spolu bezproblémově kooperovala jednotka fotografického aparátu a v ní uložená digitální stěna. Datové toky, které v tomto systému proudí, jsou impozantní. S rozlišením 28 Mpix vznikají RAW soubory o velikosti 53MB a 16bitový snímek ve formátu TIFF si z paměťového media ukrojí nemalých 159 MB datového prostoru. Takže je jasné, že jsou vyvíjeny vysoké nároky na stabilitu fungujícího konglomerátu fotoaparátu a digitální stěny. Digitální stěna Aptus-II 6 má slot pro paměťové karty typu Compact Flash. Je rovněž možné pro export dat použít i Firewire transportní kabel, kterým snímky dopravíme na harddisk počítače či databanky. S dodávkou systému Mamiya DL28 se také dodává software Leaf Capture 11.2, kterým můžeme nejen upravovat fotografická data z aparátu, ale zároveň fotografovat přímo na hardisk počítače. Za netradiční a důmyslnou „vychytávku“, můžeme považovat schopnost při fotografování bezdrátově poskytovat náhled na fotografie, který se zobrazí na displeji IPHONU všem lidem okolo v ateliéru, kteří ho mají

Jak bylo už výše „prozrazeno“, středoformátový systém Mamiya DL28 se bude prodávat za zajímavou cenu 14 999 USD a na trhu bude tento systém dostupný v průběhu listopadu 2008.

Zdroj: Tiskové materiály od firmy Mamiya

Mamiya_DL28

Fotoaparát Mamiya 645AFD III

Mamiya_DL28

Středoformátový systém Mamiya_DL28

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

slot na karty

Autor: ce Muž

Založeno: 23.10.2008, 08:37
Odpovědí: 1

Malá chybička - AFD III nemá žiadny slot na karty,mali ste na mysli zrejme stenu.
K posledným trom obrázkom by bolo vhodné dať popisky : prvý je AFD III s filmovou kazetou myslím MH402,druhý sú foťáky Leaf AFi so stenou LEAF nového typu - obrazovka sa dá naklápať smerom hore.Tretí je DL 28..
Pekný deň.

Odpovědět na příspěvek

RE: slot na karty

Autor: Daniel Poláček Muž

Založeno: 23.10.2008, 09:24

Dobrý den,
děkuji Vám za upozornění, článek byl již aktualizován.
Přeji Vám hezký den
S pozdravem
Daniel Poláček

Odpovědět na příspěvek

Aka je velkost 28 Mp snimaca?

Autor: jozef 2 Muž

Založeno: 23.10.2008, 15:04
Odpovědí: 1

Prosim Vas aku velkost ma ten 28 MP snimac?

Odpovědět na příspěvek

RE: Aka je velkost 28 Mp snimaca?

Autor: ce Muž

Založeno: 23.10.2008, 15:23

44x33
http://www.leafame
rica.com/products_aptus2.
asp

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Malá chybička - AFD III nemá žiadny slot na karty,mali ste na mysli zrejme stenu.
K posledným trom obrázkom by bolo vhodné dať popisky : prvý je AFD III s filmovou kazetou myslím MH402,druhý sú foťáky Leaf AFi so stenou LEAF nového typu - obrazovka sa dá naklápať smerom hore.Tretí je DL 28..
Pekný deň.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: