Mamiya představila nový středoformátový systém RZ22 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Mamiya představila nový středoformátový systém RZ22

3. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Mamiya představila nový přístroj RZ22. Novinka je mimo jiné vybavena digitální stěnou obsahující velký CCD snímač (rozměry 48×36 mm) s rozlišením 22 Mpix.

Nový fotoaparát Mamiya RZ22 můžeme řadit do kategorie středoformátových zrcadlovek. Jedná se o systémové řešení skládající se z těla fotoaparátu Mamiya RZ67 Pro-IID (jehož součástí je i matnice) a digitální stěny DM22 (ta zaznamenává snímky v 16-bitové hloubce s rozlišením 5 356 x 4 056 pixelů; fotografie jsou ukládány na paměťové karty typu Compact Flash ve formátu „mos RAW“ nebo Tiff). Uvedený aparát představuje odlehčenou verzi přístroje Mamiya RZ33 obsahující digitální stěnu s větším rozlišením senzoru (33 Mpix).

Přístroj dovoluje snímat rychlostí 1,25 sn./s v plném rozlišení, přičemž citlivost ISO lze u něj nastavovat v rozmezí hodnot 25 – 400 ISO. Tělo zařízení je vybaveno posuvným systémem umožňujícím zaostřování zblízka (funguje na podobném principu jako například mezikroužky v makrofotografii). Fotoaparát je kompatibilní (včetně podpory elektronické komunikace) s příslušenstvím a objektivy, které jsou v dnešní době k dispozici pro systém Mamiya RZ.

Středoformátový systém Mamiya R22 by se měl na trhu prodávat za cenu cca 11 499 USD (součástí dodávky je i software Leaf Capture a Capture One). Více informací o tomto přístroji najdete na stránkách výrobce. Kompletní technickou specifikaci systému Mamiya RZ22 si můžete přečíst ZDE.

Středoformátový systém Mamiya RZ22 (skládá se z těla RZ67 Pro-IID a digitální stěny DM22)

Zdroje: Imaging-resource.com a Mamiya.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: