Nikon představil nové profi sklo AF-S NIKKOR 300 mm f2,8G ED VR II - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Nikon představil nové profi sklo AF-S NIKKOR 300 mm f2,8G ED VR II

11. prosince 2009, 00.00 | Nikon uvedl do světa nový teleobjektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II, který nahrazuje v produktové nabídce předchozí model objektivu AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED. Nové sklo je obohaceno o modernější systém optické stabilizace „VR II“ a nový zaostřovací režim „A/M“. Podrobnosti naleznete v našem článku.

Nikon v poslední době začal modernizovat některé své stávající objektivy. Po inovovaných verzích objektivů Nikon 70-200mm f2,8G AF-S VR II IF a 18-200 mm AF-S DX VR II, přišla řada i na pevný teleobjektiv AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED. Tento objektiv v produktové nabídce vystřídá jeho vylepšená verze, která nese označení AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II.

Přidanou hodnotou uvedeného teleobjektivu je především nejnovější generace optické stabilizace „VR II“, která může uživateli poskytnou expoziční výhodu až 4 EV. Zmíněné sklo tedy může najít velmi dobré uplatnění například v reportážní či sportovní fotografii, kdy obvykle nebývá čas používat stativ.

Novinkově byl u teleobjektivu zabudován režim „A/F“ zaostřování, který u předešlého modelu chyběl. Dodejme, že tento režim ostření umožňuje fotografovi nastavit prioritu automatického zaostření i při pootočení zaostřovacím kroužkem během fotografování. Autofokus objektivu je zajišťován, podobně jako u svého předchůdce, ultrasonickým motůrkem, který garantuje tiché a rychlé ostření.

Nový teleobjektiv jako správné profesionální sklo nabízí precizní dílenské zpracování, které je doplněno systémem těsnění, které dovoluje objektiv používat například v dešti. Optická soustava objektivu se opírá o jedenáct čoček, které jsou řazené v osmi skupinách (včetně tří optických členů ze skel ED a antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat). Váha nového teleobjektivu činí 2 900 gramů, což je pouze o 30 gramů více, než vážil předešlý model objektivu.

Informace o tuzemské ceně a dostupnosti teleobjektivu AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II zatím Nikon neoznámil. V zahraničí byla oznámena cena 6 049 EUR. Dodejme, že cena stávajícího typu objektivu AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED se pohybuje okolo částky 142 000 Kč. Více informací o nově představeném teleobjektivu naleznete na stránkách výrobce nebo v níže přiložené tiskové zprávě.

Teleobjektiv AF-S NIKKOR 300 mm f2,8G ED VR II

Hlavní charakteristika objektivu AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II

 • Ohnisková vzdálenost: 300 mm
 • Maximální clona: F22
 • Světelnost: f2,8
 • Složení optické soustavy: 11 elementů řazených v 8 skupinách (včetně tří optických členů ze skel ED a antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat)
 • Zorný úhel: 8◦10°
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 2,3 m (AF); 2,2 m (MF)
 • Poměr zvětšení: 1:1
 • Počet lamel clony: 9 (s optimalizovaným tvarem)
 • Průměr filtrového závitu: 52 mm
 • Průměr tubusu objektivu: 124 mm
 • Celková délka: 267 mm
 • Váha: 2 900 g.

Tisková zpráva


Nikon uvádí nový objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II
Fotografování s teleobjektivy tak dostává nový rozměr.

Společnost Nikon Europe uvádí nový superteleobjektiv nahrazující dosavadní objektiv AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED. Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II je vybavený systémem redukce vibrací nové generace (VR II) a novým zaostřovacím režimem A/M, a je ideálním příslušenstvím pro sportovní a akční fotografii i fotografii přírody. Objektiv je určen pro všechny vážné zájemce o fotografii.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II s nízkou hmotností a kompaktními rozměry je perfektní volbou pro fotografování teleobjektivem z ruky, a to zejména v kombinaci s telekonvertory. Nový systém redukce vibrací VR II umožňuje používat delší časy závěrky o více než 4 EV a je opravdu velmi praktickým řešením pro reportážní fotografy a fotografy přírody“. Ve vývoji objektivů se odráží tendence vyvíjet produkty šité na míru potřebám fotografů. Konkrétně tento objektiv posiluje sérii vysoce výkonných objektivů NIKKOR.

Ostřejší akční snímky
Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II je vybavený systémem redukce vibrací druhé generace (VRII), který umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími, než by bylo možné bez tohoto systému. Výsledkem jsou ostřejší snímky při fotografování z ruky. Nový objektiv nabízí kromě stávajících zaostřovacích režimů M/A a M další zaostřovací režim A/M zaručující prioritu automatického zaostření i při pootočení zaostřovacím kroužkem během fotografování. S hmotností 2 900 g jde o příslušenství patřící do fotobrašny každého fotografa pracujícího v oblasti akční fotografie.

Navržený pro jakékoliv podmínky
Tento superteleobjektiv je konstruovaný pro profesionální fotografy a nabízí špičkový optický systém jako jeho předchůdce. Fotografové požadující extrémně rychlý a tichý provoz objektivu pro fotografování zvířat se mohou spolehnout na autofokus s vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem, který nenaruší žádnou akci. Završením rozsáhlého vybavení objektivu je komplexní systém těsnění proti vnikání prachu a vlhkosti, který umožňuje fotografům pokračovat ve fotografování bez ohledu na okolní podmínky. Nakonec je zde optická konstrukce objektivu využívající jedenáct čoček v osmi optických členech včetně tří optických členů ze skel ED a antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: