Photokina 2004: Microsoft a bezdrátový přenos fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Photokina 2004: Microsoft a bezdrátový přenos fotografií

13. října 2004, 00.00 | Společnost Microsoft se zúčastnila veletrhu Photokina 2004 v Kolíně nad Rýnem a prezentovala zde své nové technologie bezdrátového přenosu fotografií z fotoaparátu do počítače. Vše bylo názorně ukázáno na Nikonu D2X a zazněla i chlouba, že se nový protokol chystá podpořit i společnost Canon.

Společnost Microsoft oznámila podporu nových technologií MTP (Media Transfer Protocol) a Windows Connect Now, které zjednoduší přenos fotografií. Hlavním cílem bylo usnadnění bezdrátového přenosu fotografií. WCN, který je nyní k dostání s Windows XP Service Packem 2, zjednodušuje instalaci a konfiguraci bezdrátových sítí, stejně jako i samotných zařízení. Nikon již má tuto technologii v nové DSLR zrcadlovce D2X, se kterou byla provedena i názorná ukázka. Canon oznámil podporu MTP v některých fotoaparátech v blízké době.

Protokol MTP je následníkem protokolu PTP, který byl určen primárně pro přenos fotografií, což dnes představuje základní limit této technologie. Proto se Microsoft snaží prosadit MTP protokol, který podporuje celou řadu multimediálních zařízení a různých typů obsahu. MTP je zpětně kompatibilní se všemi PTP zařízeními.

Pro fotoaparáty, které podporují bezdrátový přenos dat pomocí FTP (File Transfer Protocol) vyvinul Microsoft aplikaci PowerToy, která bude k dostání zdarma za několik týdnů a má ulehčit konfiguraci Windows XP při používání těchto fotoaparátů.

Oznámena byla taky nová verze softwarového balíku Digital Image Suite 10, který obsahuje programy Microsoft Digital Image Library 10 pro správu a třídění fotografií a Digital Image Pro 10 pro jejich editaci. Na tiskové konferenci byl prezentován i nástroj pro tvorbu panoramat z více fotografií, jehož výsledky vypadaly velmi dobře.

Závěr
Microsoft nepředstavil nic převratného, službu bezdrátového přenosu využije zatím pouze hrstka profesionálů, kteří potřebují okamžitý přenos fotografií do počítače. Masové rozšíření bude zřejmě ještě chvilku trvat. Během tiskové konference nešla přeslechnout rada, nechť si všichni nainstalujeme Service Pack 2. Používání bezdrátového přenosu se zdá velmi jednoduché, Windows naleznou zařízení, pak stačí jen několikrát kliknout na tlačítko Next a začít fotografovat. Snímky se automaticky přenášejí do počítače do zvoleného adresáře.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: