Photokina 2004 - první doteky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Photokina 2004 - první doteky

photokina

28. září 2004, 00.00 | Kolín nad Rýnem se opět po dvou letech na týden stal městem fotografie. Veletrh photokina 2004 soustředil nejvíce fotografické techniky, fotografií a fotografů na jedno místo a stal se bezpochyby největší letošní fotografickou akcí na světě. Co na Photokina letos nabízí?

Photokina je veletrhem s obrovskou tradicí, jehož význam již dávno přerostl hranice nejen Německa, ale i Evropy. Spolu s jarní PMA 2004 patří mezi nejvýznamnější celosvětové fotografické akce a rozlohou, počtem vystavovatelů i návštěvníků předčí i americkou show a je celosvětovou jedničkou. Letos Photokina zaznamenala řadu organizačních změn, přestože si zachovává svůj tradiční ráz i uspořádání.


Stánek české Meopty

Základní orientace
Výstaviště v Kolíně nad Rýnem se skládá z celkem 15 hal, z nichž pouze dvě zůstaly uzavřeny. V halách 1 až 8 je soustředěna zejména technika určená pro širokou veřejnost. Haly 10 - 14 jsou primárně určeny pro profesionály. Asi nejmarkantnější novinkou, co se týče rozmístění vystavovatelů je fakt, že celou halu 3.1 si rozdělily společnosti Sony a Epson a odsunuly tak desítky drobnějších vystavovatelů do jiných hal. To se kromě jiného týká i našich tradičních českých zástupců, z nichž Fomei a Foma skončily v hale 11.1, Meopta v hale 5.1. Mimochodem katalog vystavovatelů obsahuje i další české zástupce: Coduco LLC (14.2), Mate Computer (14.2) a MW (10.2).


Agfa vám ráda zpracuje fotografie přímo na místě

Photokina a ti velcí
Jakožto největší fotografický veletrh přilákala Photokina všechny významné hráče nejen z klasické fotografické branže, ale i z oblast tisku, prezentační techniky či softwarových řešení. Na ploše nechybí jediný velký producent techniky a například společnosti Kodak, Fujifilm a Agfa mají v podstatě své vlastní haly naplněné pouze svými produkty. Hlavní hráči fotografického segmentu se soustředili v halách 3 - 6 a jejich expozice jsou nejen nepřehlédnutelné, ale většinou i nepřeslechnutelné. Těšit se můžete na pestrobarevné multimediální show, které Vás budou přesvědčovat hlava nehlava, že právě společnost xy je ten správný dodavatel. Naštěstí většina vystavovatelů již dávno pochopila, že kromě tanečnic a výřečných moderátorek potřebuje prezentovat zejména produkty a služby, takže Photokina je více praktická než například CES či CeBIT.


Na některé novinky se čekalo dlouho a photokina je představuje v reálu

Photokina a ti menší
Obrovskou devizou Photokiny je skutečnost, že díky svému renomé každoročně přitahuje stovky a možná dokonce tisíce drobných vystavovatelů, s jejichž produkty se středoevropan jinak nemá prakticky šanci setkat. Roste zejména počet asijských vystavovatelů a jejich skromné expozice často skýtají zajímavou inspiraci. Letos citelně ubylo producentů foto techniky bez jména, stylu a technické atraktivity a přibylo nejrůznějších doplňků a příslušenství. Doufejme, že se stane Photokina atraktivní i pro české prodejce, kteří zde mohou najít opravdu neobvyklý sortiment.


Na photokině si najde každý něco

Photokina a fotografie
Každý ročník Photokiny přináší i obrovské množství nádherných fotografií. S tím jak přibývá nejrůznějších fotografických soutěží a cen, roste i počet expozice přímo na veletrhu. Letos jsou využity opravdu všechny kouty, koridory a volné prostory, které prezentují tisíce fotografií nejen profesionálů, ale i amatérů. Celá hala 7 je věnována projektu visuální galerie, v hale 8.2 jsou pro změnu prezentovány foto-práce mladých umělců. Prostě Photokina fotografií žije a co je z mého osobního pohledu ještě příjemnější, proti loňskému ročníku výrazně ubylo morbidní reportážní fotografie z válečných konfliktů a přibylo nádherných přírodních motivů.


Projekt Visual gallery

Zůstaňte v kontaktu
Photokina 2004 je otevřena pro veřejnost až do neděle a těch cca 750 km z ČR se opravdu vyplatí, pokud Vás fotografie a fototechnika vážně zajímají. Pokud se do Kolína nad Rýnem nechystáte a přesto Vás novinky z veletrhu zajímají, tak nezoufejte. IDIF pro Vás připravil společné zpravodajství serverů Fotografovani.cz a Digineff.cz s ústředním ol-line portálem na adrese photokina.idif.cz. Celý týden se budeme pro Vás snažit sbírat to nejzajímavější a nabízet Vám to v podobě on-line reportáží přímo z veletrhu. Pokud Vás něco konkrétního zajímá a nenajdete to v našem informačním servisu, napište nám email na adresu .

Další informace o veletrhu Photokina 2004 můžete najít na stránce s online zpravodajstvím IDIFu.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: