HP představuje službu ePrint: Online vždy a všude - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

HP představuje službu ePrint: Online vždy a všude

4. října 2010, 00.00 | HP uvádí novinky pro následující období a to jak nové tiskárny řady Photosmart a Officejet, tak především nové aplikace a služby, z nichž tou nejzajímavější je ePrint – řešení umožňující tisknout kdykoli a kdekoli díky přímému přístupu na internet. Spolu s novými aplikacemi přinášejí nová zařízení též uživatelsky přívětivější ovládání či podporu bezdrátových technologií...

Společnost HP uspořádala koncem září tiskovou konferenci, na které představila novinky pro následující období. Hlavní pozornost tentokrát nestrhla ani tak samotná „železa“ (tiskárny) jako spíše implementace nových služeb, funkcí a celkově nového přístupu. Výrobce si je dobře vědom současných trendů, které hodně „táhnou“ jak ke „sdílení“ dat, tak k plné mobilitě a přesně tomu se HP nyní snaží přizpůsobit i svá tisková řešení. V případě nově uvedených tiskáren se jedná především o upgrade stávajících modelů, které prošly jak faceliftem tak plnou podporou nových služeb a funkcí. A o co že se tedy konkrétně jedná? Jednoznačně největším tahákem bude nově uváděná služba ePrint (a s ní související aplikace). Dále zde máme inovativní typ ovládání pomocí dotykových LCD (TouchSmart, který však HP představilo již v loňském roce) nebo velký příklon k modernímu a „stylovému“ designu tiskáren. Výrobce zapracoval například též na wi-fi rozhraní novinek.HP Photosmart Plus (vlevo) a HP Officejet Pro 8500A Plus (vpravo)

ePrint: Co lze poslat mailem, lze i vytisknout
Nová služba, díky níž lze tisknout z libovolného místa na libovolné tiskárně (jež tuto technologii podporuje). Můžete tak tisknout například na své tiskárně v kanceláři na dálku, z pohodlí domova. Postačí k tomu jen mobilní telefon (resp. „smartphone“). Každá z tiskáren – vybavených podporou ePrint, má svou unikátní emailovou adresu. Dokumenty odešlete formou mailu a tisknout je posléze můžete v běžných formátech: PDF, office aplikacích (word, excel) nebo zkrátka jako fotky. Velkou výhodou je, že nepotřebujete žádný driver! Mezi další funkce patří dále také například možnost ukládat dokumenty nebo soubory v cloudech (vzdálených serverech HP) a tisknout je buď ihned nebo později. Lze naprogramovat přesný čas tisku (i opakovaně), takže si například můžete nastavit, že chcete každé ráno ve všední dny vytisknout konkrétní webovou stránku (typu: zpráv, sport) a přečíst si ji u snídaně. Aplikace ePrint tak tiskárny mění na jakési publikační platformy se širokými možnostmi tisku a úprav tiskových úloh, které pak mohou být odeslány na tiskárnu doma či v kanceláři. Pro zabezpečení tisku implementovalo HP mnoho úprav s cílem umožnit majitelům zařízení tisknout pouze ty dokumenty, které chtějí. Mezi tato opatření patří i možnost nastavit tiskárnu, aby přijímala tiskové úlohy pouze z předdefinovaných adres.
On-line aplikace ePrintCenter (centrum pro všechny zákazníky HP) umožní přizpůsobit si celý proces tisku pro efektivní, individuální tvorbu relevantního, zábavného a zajímavého obsahu. Na ePrintCentru mohou uživatelé najít nové služby a přizpůsobit tiskový proces vlastním potřebám. Lze zde například registrovat své produkty, konfigurovat vlastní zařízení, sledovat tiskové úlohy ePrint a procházet / navrhovat nové tiskové aplikace.HP Photosmart Plus

eApps - pro lepší produktivitu podniku
Tzv. eApps je součástí ePrintu a jedná se vlastně o balík aplikací umožňující jak přímý přístup na internet (bez nutnosti PC), tak dále nabízí též bohaté interaktivní aplikace. Tak například: funkce iPrint Photo představuje tiskovou aplikaci pro rychlý a snadný bezdrátový tisk na tiskárnách připojených k lokální wifi síti. V současnosti je k dispozici pro platformy Symbian, Windows Mobile, iPad, iPhone, iPod Touch či Android (mobilní aplikace Snapfish od HP).HP Officejet Pro 8500A Plus


ePrint tiskárny Photosmart
Hlavní výhodou nových webových tiskáren HP Photosmart spočívá v přístupu k internetu a to bez nutnosti použití počítače. Zákazníci tak mají možnost, dostat se ke svým materiálům i tisku kdekoli a kdykoli. A to pouze mobilním přístrojem nebo výběrem některé z perzonalizovaných aplikací (popř. možnosti tisku na dotykovém intuitivním HP TouchSmart displeji). Zařízení, která podporují ePrint aplikaci, jsou:

  • HP Photosmart Premium e-All-in-One - poskytuje bezdrátový přístup na web a je upravitelná některou ze širokého spektra tiskových aplikací. S 10,9 cm TouchSmart LCD s vylepšenou dotykovou technologií a díky oboustrannému tisku mohou uživatelé ušetřit až 50 % papíru. Předběžné uvedení na trh - říjen 2010 a předpokládaná cena okolo 199 €.

  • HP Photosmart Plus e-All-in-One - umožňuje tisk fotografií, každodenních dokumentů či kreativních projektů (grafiky), ke snadnějšímu ovládání přispěje 8,9 cm HP TouchSmart LCD. Uživatelé rychle vytisknou webový obsah, například stránky s omalovánkami a rychlými formuláři HP, (sudoku či linkovaný papír). Předběžné uvedení na trh - září 2010 a předpokládaná cena okolo 149 €.

  • HP Photosmart Wireless e-All-in-One - rychlý tisk díky 6,1 cm HP TouchSmart LCD. Umožňuje tisk kvalitních a cenově dostupných fotografických projektů pomocí individuálních inkoustů a pomůcek (např. auto-engaging photo). Předběžné uvedení na trh - červenec 2010 a předpokládaná cena okolo 99 €.

  • HP Photosmart Premium Fax e-All-in-One - umožňuje faxovat, skenovat a kopírovat jednoduše pomocí automatického oboustranného podavače papíru. Navíc mohou uživatelé jednoduše tisknout fotky a webový obsah. Obsahuje i možnosti připojení včetně drátových a bezdrátových sítí. (1, 8) Očekávaný začátek prodeje je září 2010 za předpokládanou cenu okolo 249 €.HP Photosmart Wireless


ePrint tiskárny Officejet
Mezi novinky HP řady Officejet patří jednak první tiskárny pro malé podniky s připojením na internet, tak i první širokoformátová tiskárna typu all-in-one s webovou konektivitou. Nové HP Officejety Pro 8500A e-All-in-One a HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One jsou určeny pro podniky, které potřebují kabelové i bezdrátové univerzální řešení poskytující vysokou kvalitu tisku a úsporu nákladů. Řada HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One nabízí až 50% úsporu nákladů na stránku v porovnání s laserovými tiskárnami. V zájmu bezpečnosti a ochrany dat má každá tiskárna ePrint unikátní e-mailovou adresu, která nebude nikdy distribuována, pokud ji ostatním neposkytne sám zákazník. Dále využívá systém také standardní filtry proti nevyžádané poště. E-mailovou adresu tiskárny lze kdykoliv přenastavit nebo vytvořit seznam povolených e-mailových adres, ze kterých tiskárna smí přijímat dokumenty k tisku.

  • HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One – 6cm dotykový displej poskytuje rychlý přístup k tiskovým aplikacím a umožňuje tisk prostřednictvím internetu. Tiskárna pracuje rychlostí 15 str./min černobíle a 11 str./min barevně a nabízí zásobník na 250 archů papíru, automatický podavač na 35 stránek papíru (simplex), port USB a zdířky na paměťové karty. Umožňuje skenování a faxování dokumentů do počítače a složek na síti, kopírování oboustranných identifikačních karet na jednu stránku a další. Tiskárny jsou v prodeji v Evropě, na Středním východě a v Africe za cenu 269 €.

  • HP Officejet Pro 8500A Plus e-All-in-One – Kromě funkcí a parametrů modelu HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One má tato tiskárna větší dotykový displej (10,9 cm), automatický oboustranný podavač dokumentů na 50 stránek, sklo velikosti stránky Legal a poskytuje funkci skeneru a faxu s odesíláním na e-mailovou adresu. Řešení CopySmart, jako např. CopyFix, opravují poškozené nebo nevystředěné předlohy. Tiskárna je v prodeji v Evropě, na Středním východě a v Africe za cenu 349 €.


HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One využívá řešení HP Eco Solution a získala osvědčení ENERGY STAR®. Tyto tiskárny spotřebují v porovnání s barevnými laserovými tiskárnami (7) až o 50 % méně energie a až o 80 % méně spotřebního materiálu a hmotnosti obalů.

Více informací o nových tiskárnách řady HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One a celém portfoliu tiskáren HP Officejet naleznete na webových stránkách www.hp.com/officejetpro.HP Officejet Pro 8500A Plus


HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One
Podnikům, které požadují kabelové i bezdrátové univerzální řešení, umožňující tisk obchodních materiálů o rozměrech 8 x 13 cm až 33 x 48 cm (formát papíru A3+), je k dispozici Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One – první širokoformátová tiskárnu typu all-in-one s připojením na internet. V třídě širokoformátových inkoustových tiskáren all-in-one nabídne nejnižší tiskové náklady na stránku. Kromě možnosti faxování, kopírování a skenování tato tiskárna disponuje rychlostí až 10 str./min černobíle a 7 str./min barevně a nabízí zásobník na 150 archů papíru, automatický podavač na 35 stránek papíru (simplex), port USB, zdířky na paměťové karty, 6cm dotykový displej a řešení CopySmart. Uživatelé HP Officejetu 7500A budou moci tisknout barevné dokumenty v kvalitě laserového tisku a obrázky ve fotografické kvalitě s použitím inkoustů HP Officejet a vysokokapacitních kazet navržených pro kancelářské použití. Tiskárna využívá o 40 % méně energie než srovnatelná laserová zařízení. Nyní v prodeji v Evropě, na Středním východě a v Africe za 299 €.

Bližší informace o tiskárně HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One naleznete na webové adrese wwnpi.com/HP/Demos/7500A.htmlHP Photosmart Plus


Příslušenství a spotřební materiál
Ke všem novým tiskárnám dodává HP zdarma software HP Photo Creations, který umožňuje tvořit fotoalba, kalendáře a jiné zábavné projekty. Všechny představené tiskárny snižují množství odpadu díky recyklovatelným obalům (certifikát ENERGY STAR).
Tiskárny Photosmart jsou kompatibilní s inkoustovými náplněmi HP 364 - černá, modrá, magenta a žlutá. K dispozici jsou také originální náplně HP 364XL, díky kterým lze tisknout více stran s větší úsporou. Balíček HP 364 Series Photo Value Pack je alternativní kompletní balík produktů a obsahuje 100 ks lesklého papíru HP Advanced Photo Paper 10 x 15cm glossy a tři upravené náplně HP 364 series (modrá, magenta a žlutá). HP Everyday Photo Paper je lesklý fotografický papír navržený pro zákazníky kladoucí důraz na cenu.
Tiskárny řady HP Officejet Pro 8500A jsou kompatibilní se sadou HP 940XL Officejet Value Pack. Sada obsahuje 100 listů papíru HP Professional Inkjet 180 glossy a tři barevné inkoustové kazety HP 940XL Officejet (azurová, magenta, žlutá). Tiskárny řady HP Officejet Pro 7500A jsou kompatibilní se sadou HP 920XL Officejet Value Pack. Sada obsahuje 50 listů papíru HP Professional Inkjet 180 matte a tři barevné inkoustové kazety HP 920XL Officejet (azurová, magenta, žlutá). Sada dále obsahuje Jak sada HP 920XL, tak i HP 940XL obsahuje CD HP Business Marketing Design se širokou nabídkou marketingových šablon a radami pro tvorbu designu, což umožňuje uživatelům využívat komplexní sadu produktů k tvorbě letáků a propagačních materiálů.HP Photosmart Wireless


Závěr
Jelikož trh s tiskárnami už je v současnosti značně nasycen, HP se (logicky) pustilo cestou přidaných hodnot, jakými podobné služby rozhodně jsou. Řešení typu ePrint je zajímavou službou, která si svou cílovou skupinu nepochybně najde. Například různé hotely, penziony či cestovní kanceláře by mohly být typickými subjekty, kde by podobné systémy našly svá uplatnění. Do konce roku bude k dispozici pro zákazníky možnost využívání tiskových aplikací přímo z oblíbených služeb: Google Docs (skenování dokumentů na web za účelem jejich pozdějšího tisku), Box.net (skenování, sdílení, řízení a přístup k obchodnímu obsahu online), Reuters (pro nejnovější zprávy) a DocStoc a BizTree (okamžitý přístup k obchodním formulářům). Kromě toho HP úzce spolupracuje s vývojáři v EMEA na vývoji dalších tiskových aplikací - a to jak pro koncového uživatele tak i pro vývojáře samotných softwarových aplikací (ti si mohou sadu vyžádat prostřednictvím záložky pro vývojáře na HP ePrintCenter).

Bližší informace o tiskových aplikacích HP naleznete na webové adrese www.hp.com/go/ePrintcenter.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Vybíráme  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: