Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu, 2. díl - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu, 2. díl

18. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna! Minule jsme si představili problematiku inkoustových tiskáren, dnes se podíváme na další alternativy.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Praxe  » Základní postupy  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Vybíráme tiskárnu

Autor: Arpád Becz Muž

Založeno: 18.12.2007, 11:49
Odpovědí: 2

Článek je vlastně opsaný z loňského roku,navíc obsahuje nepřesnosti.Zveřejněn
fotografie Selphy je inkoustovka a není zmíněná cena tisku u ermosublimačních tiskáren. Např. u Canonu vyjde výtisk už pod sedum korun za 10x15.

Odpovědět na příspěvek

RE: Vybíráme tiskárnu

Autor: Hájek Martin Muž

Založeno: 18.12.2007, 13:48

Zdravim,
clanek opravdu vychazi z toho lonskeho - nicmene je aktualizovany a upraveny! Co se tyce fotografie "Selphy", mate pravdu - jedna se o umisteni chybneho obrazku - jiz je to opraveno. Pokud jste nasel jeste dalsi nepresnosti, dejte mi vedet (bud do diskuze, nebo idealne primo na mail). Otazce cen tisku jsme se venovali jiz v zaveru prvniho dilu...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Vybíráme tiskárnu

Autor: revell Muž

Založeno: 18.12.2007, 14:11

me to nevadilo, ono teoreticky, co byste chteli noveho vymyslet? Recenze nebo clanek o objektivech je taky v podstate +- stejny

Odpovědět na příspěvek

refilování

Autor: Ondřej Muž

Založeno: 19.12.2007, 13:34
Odpovědí: 5

Důležitým kritériem pro výběr může být i to, jak snadno se dají kazety s inkoustem nahradit alternativními nebo refilovat v domácích podmínkách. Jak které modely detekují refilovanou kazetu (čip), jde to obejít nebo ne.
Mám Canon ip4300, kazety mají čip, který pozná tisk přes objem inkoustu v ní (= refiluješ), ohlásí to uživateli, musí se to odklikat, ale jede dál. Když jsem koupil 3x250 ml flaštičky IncTec, tisknu za 1/20 (!!!!) nákladů na inkoust bez známky zhoršení.

Odpovědět na příspěvek

RE: refilování

Autor: Hájek Martin Muž

Založeno: 19.12.2007, 18:03

Osobně bych to moc nedoporučoval a v tomto ohledu bych se rozhodně spoléhal raději na značkový (byť dražší) inkoust. Různé refillování (mj. například také v obchodních řetězcích nebo neznačkových servisech) je sice celkem běžnou praxí a může v pohodě fungovat - stinnou stránkou je ale fakt, že tím můžete spolehlivě oddělat tiskové hlavy (popř. zaprasit kanálky ap.). Minimálně poté můžete mít problém s uznáním reklamace (v rámci záruční opravy). Ale to je samozřejmě věcí každého, jestli toto riziko podstoupí...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: refilování

Autor: pepe Muž

Založeno: 19.12.2007, 23:57

No mam nově ip4300, jestli po záruce půjdu místo do origo za 270,- do neorigo za cca 80 zatím nevím, ale určitě nebudu refilovat. Nechápu, že někdo dá desetitisíce za fotovýbavu a pak se s..e doma se stříkačkou :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: refilování

Autor: pepe Muž

Založeno: 20.12.2007, 00:00

"bez známky zhoršení." napište to do fóra, tam Vám vysvětlí, že jste slepý a že jsou poznat i neorigo papíry, natož inkousty (bez urážky).

Odpovědět na příspěvek

RE: refilování

Autor: Peter Kotrčka Muž

Založeno: 20.12.2007, 15:50

problem by ani nebol v kvalite pouzitej naplne do refilov. skor vidim problem v tom, ze postupne sa kanaliky pre kazdu farbu pouzivanim natahuju a teda zvacsuje sa ich priepustnost (ludovo povedane, leje sa z nich potom farba ako z vedra). a taktiez, ak vycerpate farbu na doraz a naplnite, moze tam ostat vzduchova bublinka, ktora bezpecne odpecie (na tlaciarnach, ktore tlacia farbu von teplom) trysku. na foto jednoznacne original, na dokumenty s obcasnou grafikou by som pouzil aj refil.

Odpovědět na příspěvek

RE: refilování

Autor: Ivo Janáčej Muž

Založeno: 25.12.2007, 12:18

Nejprve bych rád poděkoval za reklamu. :) Ale k věci, tedy hlavně k reakcím. Problém je v tom, že výrobci tiskáren přenášejí náklady na inkoustové kazety a tím pádem se prodávají tiskárny těžce pod cenou a zákazník se kasíruje tím víc, čím víc tiskne. Pokud jde o různá řešení, je pravda, že Canon má skvělé hlavy a tím pádem se skutečně jedná jen o inkoust. Dříve měl dražší tiskárny než HP a neměl čipy, pak změnil strategii a slevnil tiskárny a přidal čipy. Chápu, že se brání proti tomu, že tam lidi fakt dají obarvou vodu z hypermarketu případně si to tam u stánkařů nechají doplnit něčím o čem tvrdí, že je inkoust. Problém je v tom, že výrobci tiskáren nijak inkoust nedefinují a tvrdí, že ten nej je jen ten jejich. Je to jako byste vyráběli auto na své vlastní palivo, které by sice stálo polovičku ceny srovnatelných aut na trhu, mělo by stejnou spotřebu, ale palivo by bylo jen od vás a bylo by třeba 5x dražší. V reálném světě je palivo defonováno normou a vyrábí ho mnoho výrobců - rafinerií a každý si může vybrat jaké si koupí. Stejně tak jsou díky aditivům různě kvalitní paliva. Jenže u tiskáren tomu tak není, protože výrobci nemají zájem, aby někdo jiný dělal inkousty, které by byly v souladu s nějakou definicí - normou a proto raději žádná norma neexistuje resp. žádný výrobce nedává žádná doporučení. Pak tady máme na trhu mraky inkoustů z níichž většina skutečně je vhodná tak maximálně na dětské omalovánky, ale nikoliv do tiskáren. Bohužel časopisy u nás se bojí testovat a tak je tady džungle. Nakonec jen dodám, že dobrý inkoust nedělá žádné problémy ani po dlouhodobém používání a to mám ověřeno osobně (Canon i850 přes 5 let, původní kazety, tiskne se docela hodně, Canon Pixma iP 5000, 1pl trysky, přes dva roky, původní kazety, zatím ani jednou nebyla potřeba čistit hlavu).

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

"bez známky zhoršení." napište to do fóra, tam Vám vysvětlí, že jste slepý a že jsou poznat i neorigo papíry, natož inkousty (bez urážky).


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: