Jaké bylo 17. Digiforum? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Jaké bylo 17. Digiforum?

22. listopadu 2011, 01.00 | Ve dnech 5. a 6. 11. 2011 proběhlo v pořadí již 17. Digiforum, svátek digitální fotografie a zároveň největší fotografický veletrh v ČR. Jednalo se o zatím největší Digiforum – jak v počtu vystavovatelů, tak i přednášek, výstav a též návštěvníků. Vedle české fotografické špičky se představilo i několik zahraničních hostů v čele s Bambi Cantrell, Jacquellyn Buck a Markem Woodem.

Ve dnech 5. a 6. 11. 2011 proběhlo v pořadí již 17. Digiforum: svátek digitální fotografie a zároveň největší fotografický veletrh v ČR. Jednalo se o zatím největší Digiforum – jak v počtu vystavovatelů, tak i přednášek, výstav a též v počtu návštěvníků. Vedle české fotografické špičky se představilo i několik zahraničních hostů v čele s Bambi Cantrell, Jacquellyn Buck či Markem Woodem. Akce proběhla tradičně (už popáté) v reprezentativních prostorech moderního hotelu Clarion Congress Hotel Prague!Pan Petr Skokan, poslanec parlamentu ČR (třetí zleva)
s Janem Březinou, ředitelem IDIFu (druhý zleva)
slavnostně zahajují 17. Digiforum


A co právě proběhnuvší Digiforum nabídlo? Celkem 7 sálů, přes 40 tématicky zaměřených přednášek, jeden hlavní otevřený workshop, bohatou výstavu fotografické techniky, více než desítku fotografických výstav, přes 50 vystavovatelů. Zároveň bylo jedinečnou příležitostí spatřit na jednom místě 26 osobností ze světa fotografie (mimo jiné například Jan Saudek, Robert Vano, Ondřej Neff, Dan Vojtěch nebo již zmínění vážení zahraniční hosté – Cantrell, Buck a Wood). Na své si přišli i fanoušci Applu, neboť vedle samotného Digifora proběhla paralelně (kvůli ohromnému loňskému úspěchu) již podruhé výstava Appleforum, která nabídla jak zajímavé workshopy, tak i poslední technologické novinky tohoto amerického inovátora s nakousnutým jablíčkem ve znaku.Pan Petr Skokan, poslanec parlamentu ČR (vpravo)
hovoří v CaféFoto s vystavujícími fotografy 17. Digifora


Význam této výjimečné fotografické a vzdělávací akce byl letos podpořen záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nad celou akcí, které tím dle našeho názoru vyjádřilo svou podporu vzdělávání, jež ve své činnosti jak firma IDIF, tak DIGIFORUM poskytují všem zájemcům o skutečně profesionální a moderní přístup v oblasti digitální fotografie. Samotné DIGIFORUM pak v oficiální části slavnostně uvedl a zahájil poslanec parlamentu ČR pan Petr Skokan. Ministerstvu a panu poslanci Skokanovi tímto také děkujeme za vyjádřenou podporu a věříme, že nám i v budoucnu zachovají svou přízeň.Co je to vlastně Digiforum?
Jedná se o největší veletrh digitální fotografie u nás, jenž jako jediný nabízí na jedné ploše výstavy, přehled fotografické techniky, vysoce profesionální fotografické workshopy, přednášky, ale především spoustu zábavy, nové inspirace a nebo možnost vyhrát hodnotné ceny. Všichni fotografičtí nadšenci tak mají možnost sejít se a popovídat si se spoustou spřízněných duší, podiskutovat s profesionály i osobnostmi v oboru a načerpat cenné informace a poznatky pro každého fotografa (bez ohledu na jeho zkušenosti či vědomosti).
Digiforum pořádá IDIF s.r.o. již od roku 2002 a obliba této akce stále roste.Digiforum nabízí jedinečnou příležitost setkat se s předními českými a světovými profesionálními fotografy i lektory IDIFu, probrat s nimi v přátelské atmosféře jakékoli fotografické téma, nebo prostě jen načerpat inspiraci pro své další fotografické zážitky. Techničtí nadšenci se mohou kochat výstavami fotografické techniky a vším, co nějak s fotografií souvisí. Samozřejmě nechybí možnost vyzkoušet si prostřednictvím fotografických workshopů, jaké to je být opravdovým profesionálem – co to obnáší, nebo naopak jaká úskalí vás (ne)mohou zaskočit. Náročnější z vás si určitě vyberou též z široké škály placených přednášek.Placené přednášky
Jejich program je velice pestrý a koncipovaný tak, aby si na své přišli jak začátečníci, tak i technokraté (Mistrovské triky pro práci s DSLR, Velké fotografie s malými blesky), milovníci softwarových řešení (HDR, RAW), ale i zájemci o zcela specifická témata (Mistrovské pózování, Jak na přepaly, Tajemství kompozice, Atmosféra ve fotografii). Nové znalosti jste mohli čerpat od zkušených lektorů, publicistů a fotografů, jako jsou: Jan Saudek, Robert Vano, Daniel Vojtěch, Jan Březina, Ondřej Neff, Roman Pihan, Šimon Pikous, Roman Sejkot, Martin Hájek, Vladan Krumpl, Aleš Funke. V neposlední řadě nechyběly ani oblíbené fotovýstavy nebo rozsáhlá výstava fotografické techniky a příslušenství.Bambi, Jacquellyn, Mark
Hlavními zahraničními hvězdami byli Bambi Cantrell (jedna z deseti nejuznávanějších svatebních fotografek světa), mladá a nadějná Jacquellyn Buck či Mark Wood. Prostřednictvím Bambi jste mohli nakouknout pod pokličku Světové svatební fotografie! Jacquellyn Buck vám pomohla proniknout do kouzla Boudoar fotografie nebo si osvojit umění Svícení a pózování párů. Mark Wood si vzal na paškál populární témata Jak vybudovat digitální archiv, Zpracování RAW formátu a Příběh a stylizace ve fotografii.Hlavní Workshop
Každé Digiforum je nové, originální a má vždy jedno nosné téma, které je zároveň středobodem hlavního otevřeného workshopu. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Workshop ve velkém sále Kongresového centra hotelu Clarion byl věnován tématu "Pohyb ve fotografii". Střídala se zde dvě nosná témata: Balet a Kola. Celovíkendovým workshopem prováděli převážně Aleš Funke s Šimonem Pikousem. Návštěvníci si tak mohli vyzkoušet, že fotografovat rychlý pohyb není zdaleka tak jednoduchou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Fotografické výstavy

17. Digiforum bylo (již tradičně) bohaté na fotovýstavy, kterých každým rokem přibývá. Měli jste možnost zhlédnout 20 úžasných fotografických výstav – FotoCafé od různých autorů z celkem 5 zemí světa! Kromě českých fotografů vystavovali působivé snímky umělci z USA, Velké Británie, Dánska či Slovenska.
Výstavy fototechniky
17. Digiforum přineslo komplexní přehlídku veškeré fotografické techniky – od digitálních fotoaparátů (kompaktních i DSLR) a objektivů, přes zobrazovací média, fototiskárny a skenery, až po speciální příslušenství (filtry, stativy, brašny/batohy). Vše bylo návštěvníkům plně k dispozici, a to bez uzavřených vitrín či skleněných boxů, naopak s možností osobního vyzkoušení a samozřejmě odborné konzultace se zástupci jednotlivých značek. Na výstavě byl zároveň i jasně patrný současný trend: rostoucí obliba digitálního videa a 3D technologií. Nechyběla tak široká nabídka jak velkého množství videokamer a DSLR s podporou Full HD videa (Sony, Canon), tak i 3D monitory a plazmové obrazovky (Panasonic).Soutěžě
Stejně jako na všech předchozích Digiforech, i tentokrát byly na programu soutěže o zajímavé hodnotné ceny. Soutěže zaštítila pořádající společnost IDIF, hodnotné ceny do soutěže věnoval IDIF (certifikáty, fotografické publikace), Panasonic a generální partner Digifora – společnost SONY.APPLEFORUM
Paralelní akcí, jež v rámci Digifora též proběhla, bylo Appleforum – komunitní Apple akce s tradicí, neformální a tvůrčí atmosférou. Organizátorem byl server MujMAC.cz a mohli jste navštívit některou z tématických přednášek Petra Máry či Jana Březiny.

Kromě mnoha workshopů jste měli jedinečnou možnost vyzkoušet si řadu Apple produktů a příslušenství, zúčastnit se živého natáčení videocastu Digit a jako bonus se podívat i na (právě probíhající) Digiforum, jehož základní vstup byl již zahrnut v ceně vstupného na Appleforum. Další výhody Applefora: neformální diskuse či prezentace dodavatelů příslušenství pro Mac, iPod, iPad, iPhone.Resumé
Celkem 7 sálů, téměř 40 tématicky zaměřených přednášek, 1 velký veřejný workshop, bohaté výstavy fotografické techniky, 19 fotografických galerií, bezmála 50 vystavovatelů techniky/služeb/příslušenství, 20 mediálních partnerů, 500 produktů a téměř 2 700 návštěvníků – to je bilance 17. Digifora 2010!, které bylo historicky vůbec poprvé dvoudenní/víkendové! Další, 18. DIGIFORUM se bude konat v říjnu 2012 – opět v Clarion Congress Hotelu Praha. O podrobnostech budete na serveru www.digiforum.cz včas informováni.


Pořadatelem je IDIF s.r.o.
Hálkova 2, 120 00 Praha 2
::. 17. DIGIFORUM .::


Akce : Fotografický veletrh
Datum konání: 5. a 6. 11. 2011
Web akce: www.digiforum.cz
Organizátor: IDIF s.r.o.
Místo konání: Clarion Congress Hotel Prague
Freyova 33, Prague 9

Generální partner:
SONY
Hlavní mediální partner:Radiožurnál
Obchodní oddělení, partneři:
Vstupenky, registrace:
Kurzy a publikace IDIF:

Technický support:

Foto:
Termín 18. DIGIFORAříjen 2012


Fotografie v článku: návštěvníci Digifora a Honza Pěnkava; fotodokumentace Applefora – Honza Miřacký.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Zpracování  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Praxe  » Vzdělání  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Praxe  » Základní postupy  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: