Nejprodávanější digitální fotoaparáty května 2005 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Nejprodávanější digitální fotoaparáty května 2005

trendy

9. června 2005, 00.00 | Opět po měsíci přinášíme přehled nejprodávanějších digitálních fotoaparátů u společnosti Megapixel a nabízíme srovnání s předchozím měsícem. Jak se vyvíjel zájem českých uživatelů o digitální fotoaparáty?

Opět po měsíci zde máme informaci o tom, které z kompaktů, elektronických a digitálních zrcadlovek se nejlépe prodávaly v uplynulém měsíci. Stejně jako čísla za březen a duben, i květnová pocházejí od společnosti Megapixel, která patří k nejvýznamnějším specializovaným maloobchodním prodejcům digitálních fotoaparátů u nás.

Kompakt měsíce
V kategorii kompaktů se pořadí mění nejčastěji, protože je nejvíce citlivá na různé speciální cenové akce. Ani květen v tomto ohledu není výjimkou, protože na první místo poskočil Olympus mju 410 s přibalenou 256MB kartou, který v dubnovém žebříčku vůbec nefiguroval. Olympusu se tak agresivní cenovou nabídkou podařilo zvrátit výsledek v této kategorii a opět ukázat, že u nás umí prodávat velmi dobře. Na druhé místo se po měsíci vrátil model Canon A520, který tak opět vystřídal svého levnějšího bratříčka A510 v žebříku nejprodávanějších. A třetí místo si udržel model Nikon CP3200, který díky opravdu velmi nízké ceně si stále drží velmi dobrou oblibu. Výsledkem je tedy tento měsíc velmi pestrá trojice - stylový, funkčně a cenově orientovaný kompakt.

Elektronická zrcadlovka měsíce
Ve střední kategorii se toho až zas tolik nezměnilo, protože první dvě místa si opět udržela společnost Konica Minolta. Nejprodávanějším modelem v této kategorii se stala DiMAGE Z3 s 20% náskokem před modelem Z5. Na třetí místo se dostal její úhlavní konkurent od společnosti Panasonic, model FZ5, ale jeho odstup byl v květnu poměrně citelný. V této kategorii tudíž stále platí, že modely s nižším rozlišením a cenou se výrazně lépe prodávají, než 8MPix modely s cenou relativně vysokou.

Digitální zrcadlovka měsíce
V nejvyšší kategorii se pořadí na prvních třech místech nezměnilo, ale došlo k ještě většímu prohloubení náskoku současné jedničky na trhu. Canonů EOS 350D se u Megapixelu se prodalo za květen 4x více než Nikonů D70 (třetí místo), což opět potvrzuje ne příliš šťastnou aktuální situaci kolem příchodu modelů D50 a D70s. Z této situace navíc stále úspěšně těží Olympus s modelem E-300 s dvojicí objektivů a velmi agresivní cenou. Tento "double zoom kit" obsadil druhé místo s dvojnásobnými prodeji ve srovnání s D70.

Závěr
Květen nijak zásadně nevybočil z dlouhodobého trendu českého trhu. Jednoznačně dominují silné a dobře známé značky jako jsou Canon, Konica Minolta, Nikon, Olympus a uživatelé co se počtu prodaných kusů preferují zejména dostupnější, cenově zvýhodněné modely. Bude velice zajímavé porovnat květnová čísla s červnovými, protože červen představuje většinou prodejně nejsilnější měsíc v roce a navíc poprvé přineseme údaje i od dalších vybraných maloobchodů.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: