Novinky na trhu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Novinky na trhu

trendy

14. listopadu 2007, 00.00 | I když z hlediska ohlašování nových fotoaparátů je nyní poměrně klidno, ve fotobranži se stále něco děje. Společnosti Phase One a Mamiya vytvářejí strategickou alianci pro vývoj otevřeného digitálního středoformátového standardu. HP končí s výrobou kompaktních digitálních fotoaparátů, ale nikoliv s jejich prodejem. Kompakty si jednoduše nechá vyrábět na zakázku od jiných firem. Pokud jste zaznamenali na Internetu diskuze okolo spolehlivosti AF u Canonu EOS 1D Mark III, dozvíte se, jaká je skutečnost.

I když z hlediska ohlašování nových fotoaparátů je nyní poměrně klidno, ve fotobranži se stále něco děje. Společnosti Phase One a Mamiya vytvářejí strategickou alianci pro vývoj otevřeného digitálního středoformátového standardu. HP končí s výrobou kompaktních digitálních fotoaparátů, ale nikoliv s jejich prodejem. Kompakty si jednoduše nechá vyrábět na zakázku od jiných firem. Pokud jste zaznamenali na Internetu diskuze okolo spolehlivosti AF u Canonu EOS 1D Mark III, dozvíte se, jaká je skutečnost.

Phase One a Mamiya
Spolupráce těchto dvou společností je poměrně logická. Mamiya Digital Imaging je nástupce značky Mamiya, která má bohaté zkušenosti s vývojem středoformátových zrcadlovek, a Phase One se orientuje na vývoj digitálních zadních stěn pro různé systémy se středním obrazovým formátem. Nejen pro Mamiyu, ale také pro Hasselblad nebo Contax.
Strategické spojení know-how se bude týkat sdílení technologií i myšlenek. Cílem je vývoj otevřeného standardu digitálního středoformátového systému pro profesionální fotografii. První plody této spolupráce by měly být oznámeny v prvním čtvrtletí roku 2008.

::Tisková zpráva na webu Mamiya

HP outsorcuje výrobu digitálních fotoaparátů
Snažení společnosti HP v oblasti digitálních fotoaparátů bylo a je v posledních několika letech velmi vlažné. Spíše jde o vhodné doplňky k tiskárnám, resp. lze chápat, že je HP bere jako marketingový artikl k podpoře tisku fotografií na jejich tiskárnách. Dříve HP mělo několik zajímavých přístrojů, ale produkce posledních let se orientovala pouze na jednoduché kompakty.
HP se nyní zbavuje vývoje, produkce i distribuce kompaktních digitálních fotoaparátů a celý tento proces svěří OEM výrobci, který bude vyrábět fotoaparát pod značkou HP. Podobně to řeší i značky BenQ nebo Umax, ovšem vybrané kompakty dodávají OEM výrobci i zavedenějším značkám.
Důvod rozhodnutí je jasný. HP se chce zaměřit na své hlavní cíle ve fotografické branži, což je jednoznačně tisk. Směr vývoje je nyní vtipně pojmenován jako "Print 2.0", tedy podobně jako u Internetu je používáno označení "Web 2.0". Jednoduše řečeno má jít o novou generaci služeb s přidanými funkcemi, větší uživatelskou přívětivostí apod.

::Tisková zpráva HP
::Prezentace Print 2.0

Canon opravuje EOS-1D Mark III
Pokud máte pocit, že vám u Canonu 1D Mark III správně nefunguje automatické zaostřování v režimu kontinuálního AI, může to být vadnou sérií. Problém je v seřízení polopropustného zrcátka, které posílá světlo z části do hledáčku a z části na AF senzory. Tyto problémy se však vyskytují pouze u určité výrobní série, a to poměrně ojediněle a pouze za určitých okolností. Pokud je výrobní (sériové) číslo mezi hodnotami 501001 a 546561 je možné, že touto vadou bude fotoaparát postihnut. Tuto zprávu můžete najít na webu canon-europe.com, kde se píše o bezplatné opravě.

::Zpráva o závadě na canon-europe.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: