OBJEKTIVY 2011/2012 – přehled - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

OBJEKTIVY 2011/2012 – přehled

22. listopadu 2011, 00.00 | IDIF pro vás připravil přehled všech skel pro kinofilmové, digitální SLR a SLT přístroje i mikrosystémy, které jsou v současnosti na našem trhu dostupné. Kniha nazvaná jednoduše OBJEKTIVY vychází v průběhu listopadu 2011 a najdete v ní tématicky zaměřené kapitoly, tabulky, slovníky pojmů, ilustrační fotografie, a hlavně – téměř 400 objektivů všech značek.

IDIF pro vás připravil přehled všech skel pro kinofilmové SLR, digitální SLR a SLT přístroje i modulární mikrosystémy, které jsou v současnosti na našem trhu dostupné. Kniha nazvaná OBJEKTIVY s podtitulem Komplexní průvodce výměnnými objektivy pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty vyšla začátkem listopadu 2011 a najdete v ní tématicky zaměřené kapitoly, tabulky, slovníky pojmů, ilustrační fotografie a hlavně – téměř 400 objektivů všech značek.

Různé žebříčky, přehledy a katalogy objektivů, DSLR přístrojů nebo kompaktních fotoaparátů nejsou v dnešní době už ničím výjimečným. Na druhou stranu – zatím se v těchto případech vždy jednalo a jedná o specificky zaměřenou publikaci, ať už v rámci použití, zaměření či konkrétní značky. Většinou jde výhradně právě o katalogy jednoho výrobce, a tedy jen jedné značky. Komplexnější přehled zde až do roku 2007 chyběl. V tom roce vydal IDIF první vydání publikace OBJEKTIVY, a to po četných reflexích a požadavcích ze strany uživatelů a fotografů.Komplexní přehled dostupných objektivů na našem trhu, který vyšel v listopadu 2011, je aktualizovaným, ale také přepracovaným a rozšířeným druhým vydáním úspěšné publikace, která poprvé vyšla už před čtyřmi lety. Jedná se o obsáhlý, informacemi nabitý přehled, obsahující kompletní portfolio skel, která u nás můžete zakoupit. A samozřejmě bere v úvahu vývoj, ke kterému ve vymezené oblasti světa digitální fotografie došlo. Proto je zbrusu nová publikace skutečně nejen notně aktualizována, ale též rozšířena o další kapitoly v úvodní části včetně několika technologických novinek, viz mikrosystémy a digitální SLT přístroje – zrcadlovky s pevným zrcadlem technologie TransLucent Mirror, ale také o nové značky objektivů. Na knize se podíleli Jan Pěnkava, Jan Březina, Martin Hájek a David Filipi.Kniha je rozdělena do tématických celků a na celkem 152 stranách představuje 15 značek světových výrobců skel (Canon, Nikon, Sigma, Tamron, Tokina, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony, Carl Zeiss, Samsung, Lensbabies, Leica, Samyang a Voigtländer) se všemi jejich v současnosti dostupnými objektivy. U každého výrobce najdete úvod k dané značce (výrobci), dále tabulku s podrobnými specifikacemi, slovníček užívaných termínů a zkratek (toho kterého výrobce) a vždy několik pečlivě vybraných typů skel s podrobnějším popisem. Kromě toho nechybí ani několik kapitol, týkajících se bezprostředně problematiky objektivů pro kinofilmové i digitální SLR. Tam naleznete jak praktické rady pro výběr toho správného objektivu, tak i doporučení a rady pro užívání a údržbu. Nechybí přirozeně ani kapitola obsahující samotné rozdělení skel (pevná, proměnná, širokoúhlá, portrétní, tele, supertele, širokorozsahová) a též upozornění na všechna úskalí a specifika objektivů, včetně jejich klasických optických vad (chromatická aberace, vinětace, deformace obrazu – soudkovitost/poduškovitost). A v neposlední řadě se podrobně věnuje i nově nastupujícím fenoménům – mikrosystémům či "bezzrcadlovým" fotoaparátům a výše zmíněným SLT modelům.Kniha OBJEKTIVŮ vyšla začátkem listopadu 2011 v rozsahu 152 stran (+ obálka) ve formátu A4. Obsahuje informace o všech značkách dostupných v ČR, zahrnuje téměř 400 objektivů.

Jedná se o jediný a jedinečný nezávislý a kompletní katalog u nás – proto neváhejte a objednávejte už nyní.

Tiráž:

  • Název: OBJEKTIVY 2011/2012
  • Autoři: Jan Pěnkava, Jan Březina, Martin Hájek, David Filipi
  • ISBN: 978-80-87155-10-3
  • Rozsah: 152 stran (+ obálka)
  • Formát: A4
  • Grafický návrh a úprava: Jiří Koudelka
  • Vydal: IDIF, s.r.o. 2011
  • Koncová doporučená cena: 149 Kč

» Objednat knihu.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Praxe  » Vzdělání  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Praxe  » Základní postupy  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: