Pentax fúzuje se společností Hoya - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Pentax fúzuje se společností Hoya

22. prosince 2006, 00.00 | Na fotografickém trhu se stala událost, která není nijak překvapující. Pentax byl koupen jinou společností. Překvapující je ale to, že převzetí bude provedeno společností Hoya, známým výrobcem optiky a zařízení pro výrobu polovodičových součástek. Očekávalo se spíše převzetí Samsungem, nebo jiným výrobcem digitálních fotoaparátů. Pentax ale také nevyrábí pouze fotoaparáty.

Na fotografickém trhu se stala událost, která není nijak překvapující. Pentax byl koupen jinou společností. Překvapující je ale to, že převzetí bude provedeno společností Hoya, známým výrobcem optiky a zařízení pro výrobu polovodičových součástek. Očekávalo se spíše převzetí Samsungem, nebo jiným výrobcem digitálních fotoaparátů. Pentax ale také nevyrábí pouze fotoaparáty.
Z anglické tiskové zprávy o procesu slučování managementu lze vyčíst mnohé o budoucnosti obou firem. Proces slučování bude trvat zhruba do 1. října 2007 a výsledkem bude společnost Hoya Pentax HD Corporation. Zájmem bude zachovat stávající produkci obou firem. Vznikne několik divizí, které sloučí nabídku obou společností, která je značně podobná.

Zdravotnická zařízení – spojí se divize Hoya a Pentax, které měly tyto produkty na svědomí
Optika – spojí se divize Hoya a Pentax
Informační technologie – od dřívější elektro-optické divize Hoya bude oddělena optika (viz výše) a zde zůstane zbytek
Péče o zrak – zde zůstane zbytek divize Hoya, které se starala o zdravotnictví
Digitální fotografie - anglicky lépe vystihuje termín „digital imaging“, zde bude pokračovat Pentax ve své produkci digitálních fotoaparátů
Další méně důležitá odvětví, jako jsou „lifestyle“ doplňky apod. budou také zachovány.

Dán je již i poměr, s jakým se budou převádět podíly akcionářů Pentaxu a Hoya (0,158 ve prospěch akcionářů Hoya). V dubnu 2007 se definitivně uzavře dohoda o této fúzi a v červnu bude valná hromada, která by měla tento proces schválit.

Závěr
Z hlediska digitální fotografie se nemusí jednat o nijak negativní zprávu. Pentax se poslední dobou postavil na nohy, alespoň nabídkou DSLR, které jsou schopny bojovat s konkurencí, spojil své úsilí se Samsungem, ale stále to nebylo to pravé. Silnější finanční zázemí společnosti Hoya snad Pentaxu pomůže dále získávat zpět své zvučné jméno z let filmových zrcadlovek. Snad se i dočkáme vlastního českého zastoupení.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: