Czech Photo Gallery: Stanislav Pokorný "K zemi blíž" - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Czech Photo Gallery: Stanislav Pokorný "K zemi blíž"

nikon_galerie_pokornj100px

24. dubna 2012, 00.00 | Společnost Nikon, spol. s r. o., pořádá ve spolupráci s Czech Photo Gallery výstavu fotografií Stanislava Pokorného s názvem K zemi blíž. Výstavu v Czech Photo Gallery na pražském Újezdě můžete navštívit od 26. dubna 2012.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného „K zemi blíž“ se koná při příležitosti autorova významného životního jubilea. Vystaveny jsou fotografie krajin z období let 2008—2011, odrážející niterný vztah autora k Zemi a její nekonečné energii. Jedná se o práce zahrnující jedny z nejkrásnějších oblastí Evropy, zejména pak Toskánsko, Irsko, Island a lokalitu Jizerských hor, které se pro autora staly srdeční záležitostí. Krajinářské fotografie Stanislava Pokorného se od jiných značně odlišují. Lze je poznat mezi desítkami ostatních, nejsou totiž plakátově pohlednicovým otiskem reality, dívají se na krajinu, povídají si s ní a hlavně ji samotnou upozorňují na nejdůležitější rysy, o kterých třeba sama ani neví.Autor vystudoval Právnickou fakultu UK Praha a posléze Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Stanislav Pokorný je prezidentem Asociace profesionálních fotografů České republiky a předsedou Správní rady APF ČR a je členem mezinárodního sdružení Panhorama. Věnuje se především inscenované a krajinářské fotografii, portrétu a aktu.

Výstavu v Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1, můžete navštívit od 26. dubna do 17. června 2012. Otevřeno je denně kromě pondělí v době od 12 do 19 hodin.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: