Digiforum - svátek fotografie klepe na dveře - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Digiforum - svátek fotografie klepe na dveře

digiforum

9. listopadu 2005, 00.00 | Již 16. listopadu 2005 proběhne v pořadí již sedmé Digiforum, akce spojující fotovýstavu, konferenci otevřenou široké veřejnosti a fotografické workshopy. Na co všechno se můžeme těšit?

Digiforum, nebo chcete-li Fórum digitální fotografie, pořádá IDIF již od roku 2002 a letošní podzimní běh je tak již sedmým kolem tohoto fotografického maratonu. Stejně jako předchozí ročníky, i tento proběhne v prvním patře Kongresového centra Praha, bývalého Paláce kultury, a to již příští týden. Pojďme se podívat na to, co všechno čeká registrované návštěvníky. Právě pro registraci je totiž ten nejvyšší čas.

Fotovýstava
Výstava fotografické techniky a všeho, co s digitální fotografií souvisí, bude otevřena pro všechny návštěvníky od 8:30 do 18:00 a představí více jak šedesát značek na 125 prezentačních místech. Na rozdíl od veletrhů typu Digitex či Interkamera budou moci návštěvníci techniku nejen vidět, ale i prakticky vyzkoušet a své dotazy položit přímo zástupcům českých zastoupení či dovozců. Klasické expozice totiž již tradičně na Digiforu nahrazují prezentační pulty, na kterých jsou všechny fotoaparáty, objektivy, fotomobily, tiskárny a příslušenství vystaveny a připraveny k vyzkoušení. Kromě jmenovaného se dále můžete těšit na profesionální studiovou fotografickou techniku, špičkové LCD displeje, programové vybavení, skenery apod. Nebudou chybět ani kontaktní místa zpracovatelů fotografií či fotobank, na kterých se budete moci seznámit s jejich nabídkou služeb. A v neposlední řadě se na Digiforu prezentuje drtivá většina vydavatelství, která nabízejí časopisy či knihy zaměřené na digitální fotografii.


Přednáškový program
Tradiční součástí Digifora, která jej odlišuje od všech ostatních fotografických akcí v ČR, je bohatý přednáškový program. Opět je rozdělen do tří samostatných tématických bloků, nicméně oproti jarnímu běhu byl zásadně přepracován. Přednášky jsou delší, aby vzniklo více prostoru pro ucelený výklad a jsou mnohem více zaměřeny na praktické postupy. Nejmarkantnější je to u třetího bloku zaměřeného na zpracování fotografií, v rámci kterého budou prezentovány čtyři ucelené postupy přímo v grafických aplikacích. Další velmi důležitou změnou je nahrazení bloků pro začátečníky a pokročilé uživatele bloky pro uživatele kompaktních fotoaparátů a digitálních zrcadlovek. Díky tomuto novému rozdělení je volba správného přednáškového programu mnohem snazší a zároveň může být program mnohem konkrétnější.

Vystoupení profesionálních fotografů
V rámci konferenčního programu vystoupí i čtveřice špičkových českých profesionálních fotografů v bloku moderovaném Jiřím Hellerem. Těšit se můžete na Jana Saudka, Jiřího Koliše, Ladislava Kamaráda, Miroslava Cabana a samozřejmě jejich fotografie. Navíc Digiforum přinese i několik výstav fotografií ve společných prostorách, takže možností pro inspiraci bude bezesporu opravdu hodně!

Workshopy
A třetí z hlavních součástí Digifora jsou fotografické workshopy. Letos poprvé se mohou návštěvníci těšit na trojici otevřených workshopů pořádaných IDIFem a navíc i na uzavřený workshop společnosti Olympus. V prvním případě půjde o portrétní, produktový a makro workshop, v druhém pak o fotografický akt. V rámci velkého portrétního workshopu se kromě modelek a lektorů IDIFu můžete těšit na digitální fotoaparáty Nikon, studiovou techniku Fomei, tiskárny Epson a programy pro úpravu fotografií společnosti Corel. Každý návštěvník si tak bude moci vyzkoušet celý proces vzniku fotografie. V rámci výrazně komornějšího produktového workshopu představí zkušený lektor Zdeněk Kompert řadu postupů s využitím techniky Nikon a Fomei. V makro workshopu pak na návštěvníky bude čekat speciální technika společností Nikon, SunnyFlash a HP.

Novinkou je i uzavřený aktový workshop generálního partnera akce, společnosti Olympus, v rámci kterého budou k vidění nejen půvabné modely, ale i možnosti studiové techniky PROFOTO.

Další doprovodné aktivity
V rámci Digifora proběhne autogramiáda autorů knihy Naučte se komponovat kreativně, na které se podílelo 25 předních českých fotografů. Zároveň si odbude svou první veřejnou premiéru i zbrusu nová kniha Neffův průvodce digitální fotokomorou s nezbytnou autogramiádou autora.

Další tradiční částí doprovodného programu je i soutěž určená pro všechny návštěvníky, ve které bude možné vyhrát fotomobil NOKIA N90, digitální fotoaparát Olympus mju Digital 600 či multifunkční fototiskárnu Lexmark P6250.

A v neposlední řadě bude na návštěvníky čekat i možnost výhodného nákupu za speciální výstavní ceny u společnosti MediaStore. Ta připravuje již tradičně bohatou nabídku produktů v akčních cenách od digitálních fotoaparátů až po drobné příslušenství.

Závěrem
V první řadě bychom rádi poděkovali všem partnerům 7. Digifora v čele s generálními partnery společnostmi Olympus a NOKIA, hlavním mediálním partnerem časopisem DIGI FOTO a exkluzivním maloobchodním partnerem společností MediaStore, bez jejichž pomoci a podpory by akce nikdy nemohla proběhnout. A zároveň bychom vás co nejsrdečněji pozvali, na tento velký podzimní svátek nejen digitální fotografie, ale všeho, co s fotografií souvisí. Pokud vás akce zaujala a chcete se jí zúčastnit, nezapomeňte na nutnost on-line registrace!

:: On-line registrace návštěvníků
:: Seznam vystavovatelů
:: Program přednášek
:: Informace o workshopech
:: Osobnosti na Digiforu
:: Bezplatný vstup pro uživatele aplikací Corel

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: