Digiforum - svátek fotografie klepe na dveře - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Digiforum - svátek fotografie klepe na dveře

19. května 2006, 00.00 | Již 30. května 2006 proběhne v pořadí již osmé Digiforum, akce spojující fotovýstavu, konferenci otevřenou široké veřejnosti a fotografické workshopy. Na co všechno se můžeme těšit?

Digiforum, nebo chcete-li Fórum digitální fotografie, pořádá IDIF již od roku 2002 a letošní jarní běh je tak již osmým kolem tohoto fotografického maratonu. Stejně jako předchozí ročníky, i tento proběhne v prvním patře Kongresového centra Praha, bývalého Paláce kultury, a to již za necelé dva týdny. Pojďme se podívat na to, co všechno čeká registrované návštěvníky. Právě pro registraci je totiž ten nejvyšší čas.

Fotovýstava
Výstava fotografické techniky a všeho, co s digitální fotografií souvisí, bude otevřena pro všechny návštěvníky od 8:30 do 18:00 a představí více jak šedesát značek na 125 prezentačních místech. Na rozdíl od veletrhů typu Digitex či Interkamera budou moci návštěvníci techniku nejen vidět, ale i prakticky vyzkoušet a své dotazy položit přímo zástupcům českých zastoupení či dovozců. Klasické expozice totiž již tradičně na Digiforu nahrazují prezentační pulty, na kterých jsou všechny fotoaparáty, objektivy, fotomobily, tiskárny a příslušenství vystaveny a připraveny k vyzkoušení. Kromě jmenovaného se dále můžete těšit na profesionální studiovou fotografickou techniku, špičkové LCD displeje, programové vybavení, skenery apod. Nebudou chybět ani kontaktní místa zpracovatelů fotografií či fotobank, na kterých se budete moci seznámit s jejich nabídkou služeb. A v neposlední řadě se na Digiforu prezentuje drtivá většina vydavatelství, která nabízejí časopisy či knihy zaměřené na digitální fotografii.Přednáškový program
Tradiční součástí Digifora, která jej odlišuje od všech ostatních fotografických akcí v ČR, je bohatý přednáškový program. Oproti minulým ročníkům byl nyní rozšířen na celkově 4 bloky. Samostatné tématické bloky orientovány na ucelený výklad a jsou mnohem více zaměřeny na praktické postupy. Nejmarkantnější je to u třetího bloku zaměřeného na zpracování fotografií v Adobe Photoshopu, v rámci kterého bude prezentováno pět ucelených postupů pro úpravu digitálních fotografií.
První blok je určen všem, kteří začínají s digitální fotografií či si chtějí oživit základy úprav fotografií na PC. Přednáškový program v tomto bloku je zaměřen zejména na správné ukládání, třídění a archivaci fotografií; jejich úpravy, retuše a korekce a případný tisk snímků. Vše bude prezentováno praktickou, srozumitelnou a názornou formou pány Ondřejem Neffem a Janem Březinou. Můžete se těšit na řadu praktických rad, tipů a triků pro snadné získání co nejlepších digitálních fotografií.
Přednáškový program druhého bloku je zaměřen na vážné zájemce o digitální fotografii uvažující o koupi či vlastnící digitální zrcadlovku (DSLR). Lektoři se ve svém výkladu zaměří zejména na volbu správného systémového příslušenství jako jsou objektivy, filtry či externí blesky a pokročilé fotografické techniky. Nebude chybět řada praktických rad pro fotografování ve zhoršených světelných podmínkách, při sportu či například v protisvětle. Těšit se můžete na rady od Romana Pihana a Jana Březiny.
Registrovaným účastníkům prvních tří bloků budou poskytnuty studijní materiály k příslušnému přednáškovému bloku v podobě elektronického archivu dostupného na Internetu

Vystoupení profesionálních fotografů
V rámci konferenčního programu vystoupí i pětice špičkových českých profesionálních fotografů ve čtvrtém bloku moderovaném Jiřím Hellerem. Těšit se můžete na Jana Šibíka, Kamila Rodingera, Jiřího Havla, Adolfa Ziky či Jana Saudka a samozřejmě jejich fotografie. Navíc Digiforum přinese i několik výstav fotografií ve společných prostorách, takže možností pro inspiraci bude bezesporu opravdu hodně!

Workshopy
A třetí z hlavních součástí Digifora jsou fotografické workshopy. Letos se opět mohou návštěvníci těšit na trojici otevřených workshopů pořádaných IDIFem a navíc i na uzavřený workshop společnosti Olympus. V prvním případě půjde o portrétní, produktový a makro workshop, v druhém pak o fotografický akt. Součástí workshopů budou také tiskárny, kde si každý návštěvník bude moci vyzkoušet celý proces vzniku fotografie.
Portrétní workshop s modelkami je v simulovaném profesionálně vybaveném fotoateliéru od společnosti Fomei. Na ploše skoro 400m2 budete mít i tentokrát možnost vyzkoušet si ateliérovou portrétní fotografii pod vedením lektorů IDIFu. K dispozici budou na vyzkoušení jak kompaktní digitální fotoaparáty a digitální zrcadlovky značky Nikon, tak i pracoviště pro úpravu fotografií a jejich tisk společnosti Epson.
V rámci výrazně komornějšího produktového workshopu představí zkušený lektor a fotograf Vít Mádr řadu postupů, jak pořídit kvalitní produktovou fotografii.
Třetí workshop bude tentokrát zaměřen na velice populární a přesto velice náročnou fotografickou disciplínu- makrofotografii. Na připravené scéně si budete moci vyzkoušet své dovednosti v této oblasti a nebude chybět ani tisk makrosnímků na velkoformátové tiskárně. V makro workshopu pak na návštěvníky bude čekat speciální technika společností Nikon a Flashcentrum.
Čtvrtý workshop pořádaný ve spolupráci se společností Olympus nabídne v uzavřené intimní atmosféře práci s lidskou figurou. Opět se můžete těšit na výklad zkušeného lektora a špičkové studiové vybavení Profoto. K dispozici bude i profi vybavení od společností Hasselblad, Phaseone, Leica a Sekonic. Vyzkoušet si také můžete samozřejmě i digitální DSLR zrcadlovky Olympus E-Systém a vybavení Velbon, Lowepro a Hahnel.

Závěrem
V první řadě bychom rádi poděkovali všem partnerům 8. Digifora v čele s generálními partnery společnostmi Olympus a NOKIA, a hlavním mediálním partnerem časopisem DIGI FOTO, bez jejichž pomoci a podpory by akce nikdy nemohla proběhnout. A zároveň bychom vás co nejsrdečněji pozvali, na tento velký jarní svátek nejen digitální fotografie, ale všeho, co s fotografií souvisí. Pokud Vás akce zaujala a chcete se jí zúčastnit, nezapomeňte na nutnost on-line registrace!

:: On-line registrace návštěvníků
:: Seznam vystavovatelů
:: Program přednášek
:: Informace o workshopech
:: Osobnosti na Digiforu

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: