Epson Expression: nová řada A4 multifunkčních zařízení a inkoustových tiskáren - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Epson Expression: nová řada A4 multifunkčních zařízení a inkoustových tiskáren

6. září 2012, 03.29 | V oblasti tisku Epson na IFA 2012 představil nová stolní kompaktní multifunkční zařízení a také samostatné inkoustové tiskárny. Nová řada Epson Expression je určena hlavně pro všestranné domácí použití a nabízí některé nové funkce. Poskytuje vysokou kvalitu domácího tisku fotografií i textových dokumentů. Multifunkce jsou vybaveny plochým skenerem a umožňují kopírování, většina modelů nabízí technologii Wi-Fi a současně také ethernet.

Zařízení se liší technickými parametry tiskárny, skeneru i funkční výbavou a uživatelskými možnostmi. Výrobce tak připravil potenciálním spotřebitelům možnost výběru mezi cenově nejvíce dostupnými modely jako je Expression Home XP-405 a středními a vyššími modely, jako jsou Expression Premium XP-700 versus Expression Photo XP-750. A v první fázi zahájení prodeje jsou dostupné také modely Photo XP-600/Premium XP-605 a nejvyšší Expression Premium XP-800.  

 

EPSON na IFA 2012: oblast tisku a Epson Expression

 

Řada multifunkcí a inkjetových tiskáren Epson Expression nabízí tyto funkce: Využívá nový pětibarevný inkoust Claria Premium, který zaručuje tisk lesklých fotografií a ostrých textových dokumentů. Tiskárny jsou velmi kompakní, tudíž výborně skladné. Mají rozměry o 40 % menší než předchozí modely. Vyšší modely nabízejí motorizovaný ovládací panel a výstupní zásobník. Pro ovládání slouží buď dotykový displej s úhlopříčkou 8,8 cm a jednoduchou interaktivní nabídkou, nebo LCD panel s úhlopříčkou 6,3 cm a s inteligentní navigací.

 

Epson Expression Premium XP-700

 

K dispozici je vylepšená služba Epson Connect s novým ovladačem Remote Print a skenováním do cloudu. Různé modely multifunkcí mají skenery s rozlišením buďto 4800, 2400, nebo 1200 dpi. Samozřejmostí je automatické nastavení Wi-Fi modulu v případě použití operačních systémů Windows 7, Windows Vista a Mac OS a možnost připojení přes rozhraní Wi-Fi Direct. Zajištěna je pružná manipulace s potisknutelnými médii, u vyšších modelů nechybí zadní podavač pro speciální média, který umožňuje tisk na karty a silný fotografický papír. Dva zásobníky papíru s předním plněním umožňují jednoduchý výběr mezi fotografickým papírem a běžným papírem formátu A4.

 

Epson Expression Photo XP-750

 

Nechybí ani možnost oboustranného tisku, model XP-800 je navíc vybaven oboustranným automatickým podavačem dokumentů pro oboustranné skenování, kopírování a faxování. Všechny tiskárny této řady podporují přímý tisk na vhodné disky CD a DVD.k dispozici jsou dva zásobníky papíru a možný je i oboustranný tisk a také potisk disků CD a DVD. Některé modely jsou vybaveny motorizovaným ovládacím panelem a výstupním zásobníkem, který se před tiskem automaticky otevře. Jediné, co tak musíte udělat, je odebrat své hotové výtisky.

 

Inkoust Epson Claria Premium kombinuje černý pigmentový inkoust s azurovým, purpurovým, žlutým a černým inkoustem na bázi rozpustných barviv. To je zárukou tisku nejen trvanlivých dokumentů, ale také výjimečných lesklých fotografií s ostrými detaily, hlubokými odstíny černé a bohatými, pestrými barvami. Samozřejmostí jsou samostatné zásobníky inkoustu, tudíž uživatel vždy vymění jen právě spotřebovanou barvu. K dispozici jsou zásobníky standardní i XL s větším objemem. Rychlost tisku je až 32 stran za minutu.

 

Epson Expression Home XP-405

 

Všechny modely řady Expression umožňují vzdálený tisk pomocí služby Epson Connect (Epson iPrint, Epson Email Print, ovladač Remote Print a skenování do cloudu). Tato služba nabízí uživatelům možnost rychlého a snadného bezdrátového tisku dokumentů a fotografií z inteligentních telefonů a tabletových počítačů za použití aplikace Epson iPrint. Dokumenty a fotografie lze vytisknout jednoduchým odesláním e-mailu na unikátní e-mailovou adresu tiskárny bez ohledu na to, na kterém konci světa se uživatelé právě nacházejí.

 

Ovladač Remote Print nabízí větší flexibilitu, neboť uživatelé si mohou upravit tiskové úlohy prostřednictvím tiskového ovladače počítače ještě předtím, než úlohu odkudkoli odešlou k tisku. Funkce skenování do cloudu umožňuje ukládat a sdílet naskenované dokumenty přímo do cloudových služeb nebo je odeslat na jakoukoli e-mailovou adresu či jinou tiskárnu podporující službu Epson Connect. Tiskárny jsou také kompatibilní se službami Apple AirPrint a Google Cloud Print.

 

EPSON na IFA 2012: další produkty v oblasti tisku

 

Díky automatickému nastavení Wi-Fi uživatelé nemusejí znát nastavení sítě ani se připojovat pomocí USB kabelu. Zařízení automaticky vyhledá příslušné nastavení a samo se nakonfiguruje. Pomocí funkce Wi-Fi Direct lze tiskárnu připojit přímo k jinému Wi-Fi zařízení bez nutnosti použití bezdrátového přístupového bodu, např. routeru.

 

Od září 2012 jsou dostupné modely Expression Premium XP-800, XP-700 a XP-600/605.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - skenery  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: