FOMEI TOP 19. a 20. září 2013 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

FOMEI TOP 19. a 20. září 2013

20. září 2013, 10.39 | Společnost FOMEI připravila pro svou prestižní každoroční akci několik velice zajímavých novinek v oblasti fotopříslušenství a také v sekci studiového osvětlení a vybavení a jeho mobilní, snadno přenosné alternativy pro akční fotografy. Program zahrnuje přednášky a workshopy. Partnery pro letošní rok jsou Nikon, s.r.o., iSetos – Apple Premium Reseller, Hannah a Vehicle.

 

S novinkami v portfoliu FOMEI vás na našich webových portálech a v týdeníku iZIN IDIF informujeme pravidelně a průběžně, jakmile se o nich dozvíme my díky dlouhodobé spolupráci s FOMEI. Některé speciální produkty jsme ale měli možnost vidět a krátce si je vyzkoušet až právě teď, na FOMEI TOPu. Byly to třeba stativy a hlavy plus brašny a batohy značky NEST, o kterých jsme vás sice informovali, ovšem jejich celou, stále se rozšiřující nabídku jsme už neobsáhli. Vybraným produktům se určitě budeme ještě věnovat podrobněji.

 

FOMEI TOP 19. a 20. září 2013

 

Každopádně FOMEI TOP představil snad všechny brašny a batohy FOMEI a NEST z portfolia FOMEI. Značka NEST má dvě řady, Athena a Explorer, a nás kupříkladu zaujaly moderní fotobatohy s kolečky a teleskopickým madlem pro pohodlné převážení z/na letiště do/z hotelu a podobně. Standardní velikost je koncipována pro bezpečné a pohodlné uložení dvou DSLR přístrojů s nasazenými objektivy a několika dalšími na výměnu, externího blesku a dalšího potřebného příslušenství a samozřejmě notebooku až do velikosti 17 palců.

 

Více o brašnách a batozích NEST zde. 

 

V pestré nabídce stativů a hlav NEST nás nejvíce zaujaly modulárně řešené sestavy z řady Systematic Tripods a především kit NEST NT-5303CK – karbonový stativ nejvyšší kvality se speciální, důmyslně řešenou hlavou NEST GIMBAL. Stativová hlava umožňuje pružné ovládání fotoaparátu, videokamery nebo dalekohledu, a to vodorovně i svisle. Její speciální design dovoluje lépe, snadněji a pohotověji kontrolovat pohyb fotoaparátu ve všech směrech i při použití dlouhých teleobjektivů a telezoomů. To uživatelé ocení především při snímání rychlých akčních scén nebo při fotografování letadel nebo ptáků v letu.

 

NEST profistativy

 

Celá sestava, na kterou výrobce poskytuje pětiletou záruku, je v eShopu FOMEI v prodeji za 19 600 Kč i s daní. Série Systematic Tripods, to je komplexní stavebnicový systém profesionálních stativů pro fotografii, video i spoting scopy – pozorovací dalekohledy, případně v kombinaci s fotoaparáty či videokamerami. Trojnožky jsou vhodné pro studiovou fotografii i outdoorové využití, a to i v náročných podmínkách. Více o stativech a hlavicích NEST zde.

 

Velmi zajímavé novinky rozšířily ateliérové vybavení – LED světla pro foto-video jsme vám už podrobněji představili a dokonce jsme je měli v naší každotýdenní soutěži, nové jsou také softboxy a mezi nejzajímavější produkty rozhodně patří nový akumulátorový stroboskopický blesk Digitalis Pro S400DC. Tento unikátní studiový blesk můžete používat na jakémkoli místě bez potřeby elektrické sítě. Přístroj obsahuje výměnný lithium-iontový akumulátor s kapacitou na 500 až 700 záblesků na plný výkon 400 Ws.

 

V článku FOMEI: novinky a FOMEI TOP 2013, který jsme publikovali 9. září 2013, jsme vás informovali, že FOMEI uvedla na český trh nové snímací filtry Marumi Exus a představila zrevidovanou kompletní nabídku studiové techniky Terronic pro hobby fotografy i profesionály a obnovila prodej blesků Terronic Power Flash Basic 200/400. Všechny tyto, ale i další zajímavé produkty jsou na výstavě k vidění a vyzkoušení. Terronic Lighting je nová značka v portfoliu FOMEI, která přináší značkové zboží za výhodné ceny doplněné 100% servisní podporou firmy FOMEI. Příslušenství světel a blesků Terronic je plně kompatibilní se systémem FOMEI SLS.

 

TERRONIC

 

Dostatečný prostor měla také jako vždy oblast fotografického tisku a adjustace fotografií. FOMEI představil jakýsi průřez svou nabídkou. Připomeňme, že tu tvoří v oblasti maloformátové fotografie různé mikrolabové a kioskové sestavy, ale také produkční fototiskárny, v oblasti velkoformátové fotografie pak výtvarnické inkjetové materiály i klasické a RC inkjetové materiály a plátna plus v oblasti adjustace laminace a kašírování fotografií. A samozřejmostí je bohatý výběr spotřebních materiálů a také odborná podpora. Z konkrétních produktů můžeme jmenovat třeba minilab DNP Nexlab NL-2000 nebo fine-art sestavu Epson Surelab R3000 Mirage.

 

od filtrů po profitisk fotek

 

FOMEI TOP, to je průřez celým širokým portfoliem FOMEI, tedy od drobného, ale důležitého příslušenství, jako jsou třeba snímací filtry, až po profesionální tisk a adjustaci fotografií, a to včetně servisu a odborné podpory.

 

tisk a adjustace fotografií + rady a tipy I

 

Tisk a adjustace fotografií + rady a tipy I.

 

tisk a adjustace fotografií + rady a tipy II

 

Tisk a adjustace fotografií + rady a tipy II.

 

tisk a adjustace fotografií + rady a tipy III

 

Tisk a adjustace fotografií + rady a tipy III.

 

Samozřejmě nechyběly ani dalekohledy a puškohledy, které mají v portfoliu FOMEI tradiční místo. Ovšem co mě osobně zaujalo na letošní výstavě FOMEI TOP asi nejvíc, to byly dírkové komory – camery obscury ILFORD! Klasická pro formát 4 × 5 palce s přesně optimalizovaným kruhovým otvůrkem a luxusní model s titanovým tělem a ostatními díly z nerezové oceli, aby "fotoaparát" odolal i v extrémních podmínkách. Tento komfortní model má také zabudovanou vodováhou a stativový závit. A FOMEI samozřejmě nabízí i veškerý spotřební materiál včetně širokého výběru fotografických papírů ILFORD, respektive HARMAN.

 

Jednoduchý model temné komory ILFORD lze v eShopu FOMEI pořídit za 2480 Kč s daní, přičemž sada obsahuje dírkovou komoru fotoaparát, tabulky pro výpočet expozice, film ILFORD DELTA 100 Professional po 10 listech formátu 4 × 5 palců a fotografické papíry ILFORD MULTIGRADE IV RC a HARMAN DIRECT POSITIVE.

 

dírkové komory ILFORD

 

Luxusní model ILFORD PINHOLE PHOTOGRAPHY KIT v eShopu FOMEI pořídíte za 6763 Kč s DPH. Tato dírková komora je vyráběna speciálně pro ILFORD, také ona je určena pro formát 4 × 5 palců a její komora má konus 72 mm. Sada obsahuje kromě dírkové komory samotné ještě Pinhole Exposure Calculator – tabulky pro výpočet expozice, 10 listů filmu ILFORD DELTA 100 Professional formátu 4 × 5 palců a 10 listů fotografických papírů HARMAN DIRECT POSITIVE formátu 4 × 5 palců.

 

Podrobnosti nejen o obou dírkových komorách najdete na webu IlfordPhoto.com.

 

Zde můžete otevřít v novém okně FB stránku FOMEI TOP.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: