Hama „Action Cams“ - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Hama „Action Cams“

9. září 2012, 16.13 | Hama měla na veletrhu IFA 2012 prostornou a pestrobarevnou expozici, odpovídající šíři její nabídky produktů, kterou pro tuto akci zúžila na spotřební elektroniku včetně příslušenství pro audio-video a domácí elektroniku, výpočetní a komunikační techniku, foto-video, počítačové hry a jako samostanou oblast zařadila produkty pro děti a mládež.

 

V oblasti foto-video techniky nás zaujaly kompaktní digitální „akční“ a outdoorové přístroje, některé nabízené v setu s vodotěsnými pouzdry, a také různé ministativy a držáky kamer a kompaktů, z nichž některé lze upevnit na řídítka motocyklů nebo jízdních kol. Sortiment foto-video je tedy v převážné míře zaměřen tak, aby hlavně mládeži, lidem preferujícím aktivní životní styl a také rodinám umožnil fotografovat a pořizovat akční videoklipy, které mohou být v převážné míře následně prezentovány na internetu a později i jinými formami a způsoby.

 

Hama na IFA 2012

 

Pro mnoho uživatelů je lákavá už jen představa, že mohou sami pořizovat akční filmy, které většina lidí zná hlavně z filmů nebo sportovních televizních přenosů. Že mohou k řídítkům svého horského kola nebo motocyklu připevnit kompaktní digitální foto-videopřístroj a natáčet svou jízdu, ať už se jedná o krkolomný sjezd z vrcholu hory na kole, terénní jízdu na motocyklu nebo čtyřkolce, anebo „procházku“ historickým městem na stále více oblíbeném segwayi. Hama nabízí také řešení pro pořizování videozáznamů při lyžařských závodech, horolezeckých výstupech, na adrenalinových atrakcích typu bungee-jumping nebo při seskocích padákem, paraglidingu či jiných aktivitách. 

 

Hama na IFA 2012

 

Hama na IFA 2012 představila své kompaktní přístroje, které označuje Action Cams a s nimiž už mají mnozí uživatelé zkušenosti jak při filmových záznamech, tak při pořizování fotografií. Ovšem svou nabídku opět rozšířila o několik modelů robustních přístrojů pro použití v terénu a dokonce i pro poznávání a dokumentování tajuplného podvodního světa. Kromě dvou svých vlastních modelů a speciálního příslušenství představila také produkty značky Liquid, která je součástí jejího širokého portfolia.

 

Hama Action-Cam HD Daytour

 

Hama Action-Cam HD Daytour

 

Přístroj používá obrazový snímač CMOS s úhlopříčkou 1/2,5 palce, který pro fotografie podporuje rozlišení až 8 milionů efektivních pixelů. Umožňuje pořizovat snímky ve formátu JPEG, video MOV a audio WAV. Podporuje video ve vysokém rozlišení s uživatelskými možnostmi volby  1080p/960p/720p. Vestavěný mikrofon je podpořen funkcí pro snížení vlivu hluku na zvukový záznam; mikrofon a reproduktor jsou monofonní. Pořízené soubory se ukládají na miniaturní paměťové karty MicroSD/MicroSDHC s kapacitou až 32 GB.

 

Objektiv s pevným ohniskem má široký úhel záběru, a to 160 °. K dispozici je digitální zoom s rozsahem až 4× v rozlišení 720p. Přístroj ovládá plná automatika, uživatel může fotografovat po jednotlivých snímcích, snímat souvisle, využít samospoušť (5/10 s), intervalové snímání hooting (2–30 s); pohotovostní režim je 2/5/10 minut.

 

Na zadní stěně je umístěn malý displej typu „clip-on“ LCD, který má délku úhlopříčky 3,6 cm (1,4 palce. Na spodní části (anebo na horní? či na boku? - záleží, jak kompakt uchopíme) jsou vedle hlavního zapínání/vypínání přístroje umístěny volně přístupné porty: videovýstup Mini HDMI a audiovizuální výstup (2,5mm jack) pro připojení k televizoru, projektoru nebo dalším přístrojům a také USB rozhraní Mini USB 2.0 High-speed pro připojení k počítači nebo notebooku.

 

Hama Action-Cam HD Daytour - prodejní sada

 

Jako zdroj energie slouží integrovaná dobíjecí lithium-polymerová baterie s provozním napětím 3,7 V a kapacitou 1400 mAh, což představuje enegii 5,18 Wh, která vystačí na pořízení asi tříhodinového záznamu videa 1080p. Přístroj je velmi kompaktní, měří 8,5 × 5 × 2,5 cm a váží 81 g.

 

Prodejní sada obsahuje mimo jiné dálkové ovládání pro fotografii i video s rozsahem 5 m a pouzdro vodotěsné do hloubky 20 m. K dispozici je i 1/4" stativový závit na přístroji i pouzdru, díky kterému lze přístroj připojit na stativ, monopod, ministativ nebo různé speciální držáky včetně výše zmíněných montáží na řídítka motocyklu, čtyřkolky nebo jízdního kola. Hama Action Cam Daytour má stanovenu maloobchodní cenu 199 €.

 

Hama Action-Cam HD Star

 

Hama Action-Cam HD Star

 

Přístroj používá obrazový snímač CMOS s úhlopříčkou 1/2,5 palce, který pro fotografie podporuje rozlišení až 8 milionů efektivních pixelů. Umožňuje pořizovat snímky ve formátu JPEG, video MOV a audio WAV. Podporuje video ve vysokém rozlišení s uživatelskými možnostmi volby  1080p/960p/720p. Vestavěný mikrofon je podpořen funkcí pro snížení vlivu hluku na zvukový záznam; mikrofon a reproduktor jsou monofonní. Pořízené soubory se ukládají na miniaturní paměťové karty MicroSD/MicroSDHC s kapacitou až 32 GB.

 

Objektiv s pevným ohniskem má výrazně široký úhel záběru, a to 175 °. K dispozici je digitální zoom s rozsahem až 4× v rozlišení 720p. Přístroj ovládá plná automatika, uživatel může fotografovat po jednotlivých snímcích, snímat souvisle, využít samospoušť (5/10 s), intervalové snímání hooting (2–30 s); pohotovostní režim je 2/5/10 minut.

 

Na zadní stěně má stejný displej jako model Daytour. Má videovýstup Mini HDMI a AV výstup (2,5mm jack) pro připojení k televizoru, projektoru nebo dalším přístrojům a také USB rozhraní Mini USB 2.0 High-speed pro připojení k počítači nebo notebooku.

 

Hama Action-Cam HD Star - prodejní set

 

Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithium-iontová baterie s provozním napětím 3,7 V a kapacitou 1000 mAh, což představuje enegii 3,7 Wh, která vystačí na pořízení asi 2,5 hodiny záznamu videa 1080p. Přístroj je velmi kompaktní, měří 6 × 5,8 × 4,2 cm a váží 95 g.

 

Sada je včetně dálkového ovládání pro fotografii i video, k dispozici je i vestavěné laserové ukazovátko pro přesné a snadné zaměření s dosahem 15 m [(Laser Class: 2 (<= 1 mW)]. V sadě je i pouzdro vodotěsné až do hloubky 60 m. Nechybí 1/4" stativový závit na přístroji i pouzdru, obdobně jako u modelu Daytour. Hama Action Cam Hvězda má stanovenu maloobchodní cenu  289 €.

 

 Liquid Image Action-Cam s Wi-Fi

 

Liquid Image Action-Cam "EGO" s Wi-Fi

 

Tyto miniaturní „sportovní“ foto-videopřístroje, které lze připevnit takřka k čemukoli uživatele napadne, mají obrazový snímač CMOS s úhlopříčkou 1/3 palce a rozlišením 12 milionů efektivních pixelů. Umožňuje pořizovat snímky ve formátu JPEG a ozvučené video MOV/H.264. Podporuje video ve vysokém rozlišení s uživatelskými možnostmi volby  1080p a 720p. Pořízené soubory se ukládají na miniaturní paměťové karty MicroSD/MicroSDHC s kapacitou až 32 GB.

 

Objektiv s pevným ohniskem má úhel záběru 135 °. Přístroj ovládá plná automatika, uživatel může fotografovat po jednotlivých snímcích, snímat souvisle a také má k dispozici funkci intervalového záznamu.

 

Liquid Image Action-Cam - barevné varianty

 

Kromě videovýstupu Mini HDMI a USB rozhraní Mini USB 2.0 High-speed přístroje disponují také modulem WiFi, který umožňuje komunikaci a „spolupráci“ s přístroji typu smartphone a tablet PC. Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithium-iontová baterie s provozním napětím 5 V a s kapacitou 1050 mAh, která umožňuje sledovat videoklipy po dobu až dvou hodin. Přístroj je ultrakompaktní, měří 6,4 × 4,1 × 3,1 cm a váží 74 g.

 

Liquid Image Action-Cam je nabízena v pěti barevných variantách, černé, bílé, žluté, modré a červené, a je v prodeji za maloobchodní cenu 180 €. V ceně je řešení montáže na různé držáky a ministativy, které jsou k dispozici jako příslušenství. Značka Liquid Image dále nabízí speciální šnorchlovací masky Explorer, potápěčské masky ​​720p M/XL a 1080p M/XL, lyžařské brýle a helmu s integrovanými digitálními foto-videoaparáty.

 

Liquid Image - potápěčské brýle s digitální kamerou

 

Podrobnější informace najdete na webu Hama.de, konkrétně:
Hama Action-Cam HD Daytour
Hama Action-Cam HD Star

Liquid Image Action-Cam EGO

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: