Výstava fotografií Dana Vojtěcha v Czech Photo Gallery - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Výstava fotografií Dana Vojtěcha v Czech Photo Gallery

cpg_danielvojtech_actuall100px

25. ledna 2012, 00.00 | V Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1, se dnes večer uskuteční vernisáž výstavy fotografií Dana Vojtěcha. Výstava bude veřejnosti přístupná od 26. ledna do 4. března 2012 od úterý do neděle vždy od 12 do 19 hodin.

Czech Photo Gallery zahajuje výstavu mladého nadějného fotografa Dana Vojtěcha

Czech Photo Gallery ve spolupráci se společností Nikon spol. s r.o. otevírají 26. ledna 2012 v prostorách galerie výstavu fotografií mladého českého fotografa Dana Vojtěcha. Výstava je složena z Danových prací, které vznikly v posledních šesti letech na poli sportovní fotografie. Na výstavě jsou zastoupeny fotografie extrémních sportů, jako je freestyle motocross, cliff diving, freestyle BMX nebo skateboarding. Setkáte se zde ale i s tradičním sportem, jako je šerm v podání polské olympioničky Sylwie Gruchala, případně s velmi starým tradičním holandským sportem fierljeppen. Akční fotografie jedinečných sportovních výkonů jsou doplněny o portréty sportovců ze stejného prostředí. Fotografie byly pořízeny v České republice, Německu, Polsku, Francii, Holandsku, Belgii a USA v letech 2006—2011.Kurátor výstavy, Petr Moško, charakterizuje Dana slovy: „Dan Vojtěch je profesionální fotograf s velmi osobitým pohledem na svět. Ke své fotografii dokonale využívá soustavu blesků, a to hlavně v exteriérech. Byl jedním z prvních, kteří tuto techniku začali používat. Velmi rychle si tento způsob fotografování osvojil. Jednoduše bych ho nazval "bleskovým fotografem"”.

Daniel Vojtěch se zaměřuje především na fotografii extrémních sportů a na lifestyle fotografii. S fotografií se setkal už v raném mládí, kdy pomáhal svému otci vyvolávat černobílé fotografie. Seriozně se fotografií začal zabývat až během studia střední školy. Nejdříve fotografoval na černobílé filmy město a zátiší. Skateboarding, který sám provozoval, mu ale černobíle fotografovat nikdy nešel. Barva a externí blesky byly pro fotografie sportu jasná volba už od začátku. Tento přístup trvá až dodnes.

Jeho největší fotografický rozvoj nastal s nástupem do Ateliéru reklamní fotografie na Universitě Tomáše Bati ve Zlíně. Během studia se stal stálým fotografem časopisů Board a Dirtbiker. V roce 2006 vyhrál fotografickou soutěž Nikon No. 1 Talent a o rok později vyhrál profesionální kategorii téže soutěže Nikon No. 1 Professional. Během roku 2008 přichází první kontakt s módní fotografií. S módní návrhářkou Šárkou Šiškovou se zanedlouho vydává poprvé do New Yorku, kde se podílí na akci ZLiNY, která prezentuje město Zlín a Universitu Tomáše Bati v New Yorku. Při této příležitosti vznikla série módních fotografií, která byla tentýž rok vystavena u příležitosti módní přehlídky Šárky Šiškové v Českém národním domě v New Yorku.

V létě roku 2009 Dan Vojtěch dokončil bakalářské studium ateliéru reklamní fotografie ve Zlíně a přestěhoval se do Prahy. V zimě roku 2010 odjel na západ USA dokumentovat film o FMX jezdci Liborovi Podmolovi. V témže roce se ve Francii zúčastnil soutěže Concours International de Photo Culinaire á Oloron Sainte-Marie, kde získal spolu s šéfkuchařem Gwendalem La Rueyetem mimořádnou cenu poroty. V zimě roku 2011 absolvoval dvouměsíční stáž v Rakousku ve společnosti Redbull. Téhož roku se mu podařilo dostat do prestižního mezinárodního týmu Redbull Photofiles, který tvoří výjimeční fotografové z celého světa, se kterými Redbull dlouhodobě spolupracuje. V současnosti se Daniel Vojtěch věnuje vlastním i komerčním projektům z oblasti extrémních sportů po celém světě.

Výstava Dana Vojtěcha v Czech Photo Gallery je přístupná veřejnosti od 26. ledna do 4. března od úterý do neděle vždy od 12 do 19 hodin.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: